Кои са самотните родители?

  • 348 808
  • 1 380
  •   1
Отговори
# 1 215
  • София
  • Мнения: 588
Здравейте,

Да се представя и аз, въпреки че вече пуснах тема и там са споменати повечето подробности.
Разведохме се по взаимно съгласие, имам 2 деца, с които сме много сплотени. Беше ми мъчно след развода и раздялата, но сега се съвземам, за което принос има и БНД с разочароващите си постъпки - направо ме отрезви - няма как човек, който те обича и държи на теб умишлено да те кара да страдаш.
Мъчно ми е, че пренебрегва децата и че в малкото време, в което все пак е с тях, е сърдит и нервен, а те са деца и са жизнерадостни по принцип...
Както и да е, радвам се да съм в групата, не съм изчела темата, видях, че е от 2005та...


Добре дошла. Радвам се че се съвземаш.
И на мен ми е мъчно за детето. 7 години давах шанс и имах надежда отношенията ни да се оправят с таткото именно заради нея. Сега е като рохко яйце. Мъчно и е за баща и, аз не я спирам да се виждат. Онзи ден цял ден го чака да я вземе, той я взе в 21ч вечерта. Детето се облякло с пижама и го чакала да си изяде салатата и изпие ракията до 11ч вечерта. Не издържала и си легнала сама, завила се и засплала от страх. (Сънува кошмари). Докара ми я в 8 сутринта гладна с неизмити зъби....Ако трябва да се плаща нещо не дава нищо, защото си купил апартамент и му трябвали пари за ремонта. Аз също ще купувам, като в момента съм на квартира.
Мислех да не минаваме през съда за родителски права, но сега смятам, че е задължително и правата да са ясни и има издръжка.
Въпреки проблемите, включително и моите здравословни, сега съм много спокойна. Дори визуално се промених и всички около мен виждат положителната промяна.
Знам, че е трудно, но както и по-горе споменах с времето нещата се нормализират.

Мозила: Heart

# 1 216
  • Мнения: 444
Момичета, радвам се че има положителна промяна след раздялата. Важно е да знаем, че от нашето здраве и щастие зависи и това на децата ни! Успех на всички и горе главата! 😚❤🌹🍀🍷

# 1 217
  • Мнения: 10
да, съвсем вярно, децата попиват нашите емоции, независимо от възрастта, заради тях, пък и заради нас самите трябва да се държим в кондиция. аз понякога изпадам в дупки, трудно е да се преживее (да се забрави няма как) 15-годишно съжителство... липсва ми 4ти съквартирант вкъщи Simple Smile, сигурно е навик, не знам, но усещам липса, не ми се живее така...

# 1 218
  • Мнения: 444
И аз изпадам в дупки..Не знам, чак да ми липсва не...но понякога се събуждам и се чудя това истина ли е или е било сън и ми става гадно в стомаха...И аз бих искала нищо от това да не се беше случвало, но уви..не можем да върнем времето назад.
Chamomilla, пожелавам ти един ден да запълниш тази липса и да бъдеш отново щастлива. ❤
Аз се хващам, че понякога съжалявам бнд и ми става тъжно..Наистина почти 20 год заедно няма как да бъдат изтрити..Все пак с тези хора сме били повече от половината си живот...😮

# 1 219
  • София
  • Мнения: 1 603
И аз го чувствам като липса на 4ти човек в дома...и ми става тъпо, но на последък нещо нямам никакво време и да мисля даже. Сутрин ставам 5 мин на телефона и се почва будене на децата, закуски, миене, дрехи, тичане към училище и градина, после към работата..на обяд ходя да видя майка ми и да хапна или с колегите...после пак работа...тичане за децата..евентуално нещо пазар и айде в къщи. И докато се обърна да оправя малко и дощло време за вечеря и лягане. И така хоп мине цялата седмица. Събота и неделя каката е на танци, после са на плуване. Simple Smile

# 1 220
  • Мнения: 18 530
Аз пък явно съм по-голям темерут. Забравила съм много неща, даже понякога се чудя с този човек как съм живяла години наред, а почти нищо не помня от този период.

# 1 221
  • София
  • Мнения: 1 603
Хахахах и аз така понякога се чудя как съм била с този мчовек толкова години...изглежда навикът започва да избледнява...след някоя и друга година съвсем ще ги забравим предполагам. Ще ни напомнят по край децата за съществуването си и това е.

# 1 222
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 208
въх ... а аз си мислех , че само при мен е така - като се омете оная (другият родител) все едно , че се преселих в рая  hahaha
много е гот жена да не ти "пили" над главата. вероятно бившите ви усещат този разкош  Laughing

# 1 223
  • Мнения: 18 530
Не знам, моят се е обзавел с нова жена с голяма рода. Simple Smile Надявам се всички да му пилят, не само тя. Simple Smile

# 1 224
  • Мнения: 444
Хахаха, сладур! 😂
Аз не съм от тези дето пилят, даже съм сигурна, че му липсвам. Но мъжете просто искат да имат всичко....ама не става така! 😉 Радвам се, че ти си добре! 😊

# 1 225
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 208
абе всичките сме "света вода ненапита" Simple Smile
за себе си бих казал , че не искам много -  спокойствие и тишина. нещо , което една жена трудно би дала Simple Smile

пп. отклонявате се от заглавието на темата. а това не го обичат тук  hahaha

# 1 226
  • Мнения: 444
В крайна сметка, всеки е свободен да прави това, което го кара да се чувства щастлив! 👍

# 1 227
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 208
лошото е , че доста често щастието на едни е нещастие за други (децата).

# 1 228
  • Мнения: 444
Зависи от гледната точка! За да са щастливи децата, трябва родителя, при когото живеят през повечето време да е щастлив! Много рядко разделените родители да са в перфектни отношения и двамата щастливи от раздялата. Но за това сме родители, да се стремим тези отношения максимално да се доближават до перфектните такива, за да не страдат децата. Не приемам единия родител да говори против другия на децата. Това ги наранява ужасно много! Трябва да се заровят томахавките и да се продължи напред към едно по-светло бъдеще! 😊

# 1 229
  • Мнения: 10
доволна съм, че не живеем вече заедно с бнд, но и не мога да кажа, че съм щастлива и че е като в рая. както споменах по-горе, парчето от пъзела все още липсва.
но май мъжете наистина се чувстват по-добре, когато живеят сами, разполагат с цялото си време и не зависят от никого. защото не мога да си представя да си удовлетворен, ако в една връзка имаш нужда само от спокойствие и тишина (ли беше). това ми прилича на съжителство.

Общи условия

Активация на акаунт