Идеи за бизнес?

  • 134 612
  • 870
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
belinda, защо неговите пари, нали всичко е общо, аз не бих имала такива угризения  Mr. Green
Не са угризения...някак нередно ми се вижда Rolling Eyes Ако някой ден започна нещо свое, ще е с кредит Peace Не говоря за семеен бизнес разбира се, там е друга хава.

# 16
  • Мнения: 3 479
Аз също си имам една-две идеи. Не са нещо революционно, но ако се захване човек сериозно, може да заеме своята ниша с качество и отношение към клиента. Става дума за услуги.
Обаче се чудя дали няма да е за сметка на децата ми Thinking Ще мога ли да се събера само в рамките на работния ден, защото по никакъв начин не мога да си позволя да работя по 10 и 12 часа? Съпругът ми управлява няколко фирми и макар да се старае да е по-рано вечер в къщи, често му се налага да закъснява, а и да пътува, така че не би могъл да е на разположение постоянно, ако аз отсъствам. А да ползвам детегледачка вечер, след като цял ден децата са били в детска градина, такава жертва никоя бизнес-идея не заслужава Stop
Стана офф, извинете. С една дума идеи си имам. Вярвам в тях. Знам, че за много хора може да изглеждат глупави или нерентабилни, но смятам, че всеки в България, който се захване с услуги и го прави качествено и с правилното отношение към клиента, ще успее.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 412
Мимоза Глухарчева, мисля че обърна темата в полезна посока. Мен също ме притеснява това съвместяване и мисля, че няма да е възможно, поне първите 1-2 години. За мен варианта детето ми да ме вижда всеки ден след 19,30 часа не е удачен. За това ми е интересно, дали има майки, които са стартирали нов собствен бизнес и едновремено да са били с малки деца?

За подкрепата -  от 7-8 години работя за себе си, мъжа ми и семейната фирма. Мисля, че с подкрепа на близките хора е по-лесно.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 366
Много интересна тема. Peace И аз съм на мнение ,че да стартираш бизнес и да възпитаваш децата си едновременно са несъвместими.Винаги за да обърнеш внимание на едното ,ще е за сметка на първото. Снощи в една от сериите на " Животът на Браян" даваха как една от жените започна бизнес с кексчета. Но имаше подкрепата от мъжът си и от цялото семейство.
Като най важно според мен е с какво да се занимава или с какво да прави бизнес. Би трябвало да е с това което умее или разбира най добре. И от там вече да се мисли за нишата където може да се реализира. До сега май всеки си отваряше по едно магазинче,но сега мисля че вече не е удачно. Ще следя темата с интерес.

# 19
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Ох, момичета ooooh!
преди 6 месеца започнах собствен бизнес  Mr. Green
дотук добре...
наистина не искам да се оплаквам... но е трудно, а най-трудно е като парите за начален капитал са си твои и са спестени с мнооого мноого труд .
Особено днес ми е много криво, защото 1 клиенти ми се обадиха с рекламация за 1 продукти, а както ми обясняват са ги млатили зверски за да се счупят Sad
И сега вместо уикенд ще бия път до Варна, за да видя на място.
....Извинявам се за лири4ното отклонение, ама много ми натежа и ми се поиска да споделя  Hug

# 20
  • Мнения: 2 196
Наскоро в клюкарника пълнички мами се възмущаваха как за тях има кажи речи само лелински дрехи и нищо модерно и секси. Ако не ми предстоеше оттегляне от бизнес света за 2-3 години Mr. Green, бих се възползвала от сламката... Wink
  Laughing
Аз се възползвах вече.

# 21
  • Мнения: 589
Много идеи имам и капитал съм предвидила, проблемът ми е в партньорите.
Едната ми идея за криейтив шоп вече е на път да се провали заради несериозен арт директор ...

Иначе искам да си доразвия бизнеса с книгоиздаването, много съм занемарила там. Имам и идеи за нестандартен дизайн, трябва да потърся някое чуждестранно студио да ми ги откупува. И специализирана онлайн-книжарница подготвям. За най-силната си идея, в областта на рекламните услуги, се опитвам да намеря правилния партньор.

Непрекъснато ми идват идеи за разни подобрения и не се скъпя да ги раздавам, писала съм до телевизии, предавания, неправителствени организации. Ако им харесат, да ги ползват - подарявам им ги.

Това е во кратце. Искрено и лично си признах, ако можете - взаимствайте

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Няма да сменям / за сега/ попрището на което се изявявам, но да дам идея на някой, пък знам ли може да се получи: Че така мин. седмица стоим с колежка и си гледаме през прозореца мръсните коли и си казваме, колко ще е готино да има автомивка която предлага услуга да ти взима колата от офиса примерно, да я измива и да я връща обратно, като за допълнителната услуга рабирасе се заплаща допълнително, мъжете колеги не възприеха добре идеята, но на жените им хареса /в крайна сметка ние сме по ангажирата част от човечеството и висенето половин час на автомивка си е ценно време/  Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 645
Аз имам идея и скоро ще я реализирам. Обащавам пъро вас да информирам. Няма да съм обвързана нито с офис, нито със служители. Ще си работя от където мога. Нека стане първо тук ще кажа. Стискайте палци.   bouquet

# 24
  • Мнения: 589
Няма да сменям / за сега/ попрището на което се изявявам, но да дам идея на някой, пък знам ли може да се получи: Че така мин. седмица стоим с колежка и си гледаме през прозореца мръсните коли и си казваме, колко ще е готино да има автомивка която предлага услуга да ти взима колата от офиса примерно, да я измива и да я връща обратно, като за допълнителната услуга рабирасе се заплаща допълнително, мъжете колеги не възприеха добре идеята, но на жените им хареса /в крайна сметка ние сме по ангажирата част от човечеството и висенето половин час на автомивка си е ценно време/  Peace

Много готина идея, не ти трябва капитал за нея, действай.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 692
И аз мисля, мисля, но стигам до извода, че всички ниши вече са заети. Но не се отказвам .... продължавам да мисля за подходящи идеи.... и дотук съм я докарала   Mr. Green   Сега на ход са големите инвеститори, супермаркети, магазини, молове ..... и борбата за клиенти става страшна.

# 26
  • Мнения: 2 556
Самата система е създадена така (вкл. образователната), че да те квалифицира да станеш малка бурма в голяма машина (образно казано). Аз самата нямах никакво бизнес мислене допреди няколко години и нямаше и да проимам, ако не беше натрапчивата ми идея да спра да имам шеф на главата си. Всъщност това ми беше основаната мотивация, не са ме блазнили толкова нито по-високи доходи, нито съм мечтала да развивам нещо собствено, просто един ден разбрах, че повече не искам да имам шеф и това е.

# 27
Venistefani, искам само да ти кажа да не се отказваш и да вярваш,че всичко можеш,стига да го пожелаеш от цялата си душа.Ето например аз имам идея за бизнес отпреди 4години,която поради стечение на обстоятелствата нямах възможност да развия(гледане на деца,недостатъчен финансов капитал и т.н).Сега,когато децата поотраснаха и се стабилизирахме финансово си мисля,че ще настъпи и моя "звезден час". Не може да си представиш за какъв хъс и амбиция ти говоря.Денонощтно проучвам всичко свързано с идеята,начина но реализирането и,както и степента на риска.Това ми отне вече няколко месеца и въпреки,че все още ми предстои много работа по реализацията,няма да се откажа с лека ръка,само защото хиляди "доброжелатели" ме посъветваха да не си правя труда.Рискувала съм излишно, можела съм всичко да загубя и все такива" подкрепящи " духа ми фрази.Да,знам че има риск и то голям, но няма да разбера,ако не опитам. Старая се да не обръщам внимание на негативните апокалиптични прогнози,които ми се дават,отчитам сигурните бъдещи административни проблеми и напук на всичко продължавам да действам и да вярвам,че ще съм успешна с бъдещата си дейност. Така,че-смело напред!!!

# 28
  • Мнения: 2 495
Здравейте и от мен  Grinning
Наистина много готина тема, благодарности за което.И аз като вас, от доста време съм на вълна "собствен бизнес" и не че работата не ми харесва, но ми се иска от време на време и за мен да има по някой лев допълнително отгоре Mr. Green.Така е, парите никога не стигат, а и ми се ще още докато не съм се омъжила, да се захвана с нещо.Мислила съм какви ли не идеи(разбира се, съобразено с финансите ми), но все си мисля, че вече всички пазарни ниши са заети Sad.Например, мислила съм да се захвана с кафеавтомат, но вече всички хубави места в града ми за заети, мислила съм и да купя помещение и да го дам под наем, или пък да продавам дрешки, например, ама за това ми трябват солидни връзки, а големите "риби" биха ме изяли...Така че, незнам...в чуденка съм още.Хареса ми също така идеята за детски център, ама ще можете ли да ми кажете повече подробности? Blush
Темата наистина е хубава, за това ви моля да споделяме повече идеи, както и да се подкрепяме! Grinning
Хубав ден   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 417
Няма да сменям / за сега/ попрището на което се изявявам, но да дам идея на някой, пък знам ли може да се получи: Че така мин. седмица стоим с колежка и си гледаме през прозореца мръсните коли и си казваме, колко ще е готино да има автомивка която предлага услуга да ти взима колата от офиса примерно, да я измива и да я връща обратно, като за допълнителната услуга рабирасе се заплаща допълнително, мъжете колеги не възприеха добре идеята, но на жените им хареса /в крайна сметка ние сме по ангажирата част от човечеството и висенето половин час на автомивка си е ценно време/  Peace
Вашата идея ми напомня за това - Вчера моя мъж ми обясняваше как никой не се е сетил при някакво застрахователно събитие с МПС не дойде да ти го вземе да го извози до където трябва и да се разправя с всички бумащини, които губят изключително много време. Ниши има много важно е да си на точно място във точното време.
Ако обаче си мислиш - ама децата  просто забрави, в частния бизнес няма работно време, няма уикенд, няма не мога сега - поне докато се утвърдиш на пазара, трудно е но не е невъзможно. Освен това всички мислят за Бг, мислете глобално Wink

Общи условия

Активация на акаунт