Идеи за бизнес?

  • 134 666
  • 870
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: X
арт мама, днес случайно влезнах в едно магазинче на ул. "Кра Кра", в което продаваха ръчно изработени неща като твоите. Имаше и дървени играчки, столчета, кукли, сувенири. Жената, която продаваше, правеше разни неща, докато разглеждах. Бяха невероятни, магазинът беше толкова уютен... Искаше ми се да си купя всичко. Странното е, че ми се прииска да мога да шия, за да бъда част от този свят. А аз съм с две леви ръчички. Laughing

Мисля, че подобен тип неща са прекрасни, възпитават и си заслужават парите /макар аз да мога да си позволя малка част от тях, или твърде рядко/. Видях ти новия сайт - ако идеята е да създадете общество от хора, които правят ръчни неща и ги продавате - това е страхотна идея и вярвам, че ще се получи.   bouquet

# 856
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мерси, Malko_mishlence! Идеята е да се съхраняват и разпространяват умения и да се разпространяват създадените изделия в повече домове. Предстои пазара да покаже, колко успешна ще е. Аз също вярвам, че ще е а и дамите, които са се пирсъединили до момента са прекрасни хора.

ПС. Щом имаш желание да създаваш, ще дойде момента, когато ще имаш време за това. Има различни занаяти и не всички изискват илюзионистка сръчност Simple Smile

# 857
  • Мнения: 7 430
Случайно открих това .
Дано на някого да съм от полза Wink

Арт мама, създаваш уникални неща - някой ден и аз ще си купя  Hug

# 858
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
здравейте. Отдавна не съм писала. По въпроса за кризата - има криза вече и у нас, започна да се усеща. Първо наш приятел архитект вече има доста свободно време, преди не можехме да му видим очите. Второ други наши приятели на високи мениджърски позиции бяха уволнени и на тяхно място и за половината заплата назначиха хора без опит.

иначе на мен ми се върти една идея, не че откривам топлата вода и сега издирвам информация - за франчайзинг става дума. Естествено още не съм се спряла на конкретна фирма или марка, все още проучвам. А и ми се иска да не е на голяма фирма, защото тогава франчайз правата са много скъпи. Ако на някой му върши работа в момента Макдоналдс предлагат франчайзинг и имат гъвкави условия. Ако имате някакви съвети и препоръки, а още по-добре опит по темата,  с удоволствие ще ги чуя.

# 859
  • Мнения: 660
Е , не изчетох всичко ... има още доста , но поне да побутна темичката и да споделя .

Мечтая си за собствен арт-магазин и галерия към него . Нещо като галерия Теста ако се сещате .
Само не знам откъде да го подхвана ? Иначе вече имам идеи за визията на помещението , за това какво да се предлага и т. н. ... но дотук .

А какво представлява бизнес-плана ?   

# 860
  • Мнения: 2 433
За какво си мечтая ли??? Хм...толкова много мечти имам...
Имам частен бизнес - в рекламната ниша. Не се оплаквам...но все ми се иска нещо което да направя за себе си.
Искам ателие в което мога да продавам своите нестандартно направени  нещица. Както и да ги изработвам по поръчка. Искам да дойде клиента и да каже  /примерно/
- искам кърпичка за любимата си жена - и аз да му я избродирам
или
- направете ми изненада за съпруга - ръчно изработена табакера
и все от такъв вид неща...
елементарни но пълни с усещането че някой е направил нещо специално за теб! Hug
Естествено и име си има моята "измислена работилничка" - МАГИЙКИ - ШАРЕНИЙКИ Mr. Green
Но в България трудно може да се храниш с магийки...затова само си мечтая...

# 861
  • Мнения: 4 613
JuliS просто са СТРАХОТНИ за първи път виждам подобни бутилки
не мисля че идеята ти няма реализация , но аз си я представям като магазин за подобни изложени чудесийки и купувача може ако реши допълнително върху вече харесаното да поиска нещо или пък на място с каталог да се предлагат различни изненади за различни поводи
gadamer и аз това си мисля ама за банички- форнети ,чичо хранко , лакса..., но не съм проверявала условията им , някой ако има инфо да сподели

# 862
  • Мнения: 2 558
това сигурно ще ви е от полза http://www.franchising.bg/franchising_fornetti_bg.html

# 863
  • Мнения: 49
Е Дидка супер Запазвам го в Предпочитани и ще се заровя в него А и мисля да отида до въпросната агенция.Мисля че ще ме насочат донякъде си.МЕРСИ ТИ   bouquet

# 864
  • Мнения: 686
Едни познати иват парцел в града и покрай тази криза се чудят с какво да се захванат.Предложих им ,че могат да направят платен паркинг.Как ви се струва идеята? newsm78Дали има пари в този бизнес
 Иначе на мен ми се върти идея за развъдники ,примерно на персийски котенца.Но незнам какви са изискванията.Ако някой знае ,моля да сподели.

# 865
  • София
  • Мнения: 16 111
За платения паркинг - зависи от града, дали има много свободни места през деня.
Иначе - обикновенно този вид услуги са на приближен на общината.  Та като се яви нова конкуренция - да се приготвят за хиляди проверки, касови бележки, апарати, осигуровки на охраната. Нали трябва да ги откажат и да си останат нашите хора.

# 866
  • Мнения: 686
Вижте на какво попаднах за интернет бизнес:
http://internet-dohodi.com/internet_trafik.aspx

# 867
  • Мнения: 126
И аз тук  Laughing

# 868
  • Мнения: 4 447
Здравейте!
И на мен ми се иска нещо, но нямам ясна представа какво. Може би тук ще ми проблесне идеята!
 Hug

# 869
  • Мнения: 1 291
JuliS невероятно си талантлива. Очите ми останаха!!!

Момичета някой няма ли да направи нова тема, тази много натежа..

Общи условия

Активация на акаунт