Идеи за бизнес?

  • 134 683
  • 870
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 568
На мен ужасно ми се иска,в кръвта ми е,обаче съм бедничка bowuu а хем ми харесва,хем имам финансова нужда,искам да съм самостоятелна,ужасно много!Обаче какво да правя newsm78

# 331
  • Мнения: 1 291
ами някои хора теглят кредити да си купуват коли,климатици, и излишни луксове, докато други теглят за бизнес и после си ги купуват сами

# 332
  • Мнения: 1 568
ами някои хора теглят кредити да си купуват коли,климатици, и излишни луксове, докато други теглят за бизнес и после си ги купуват сами


Искам и аз така,обаче сама ме е страх,а няма кой да ме подкрепи!

# 333
  • Мнения: 1 291
и аз бях сама..

# 334
  • Мнения: 852
ПуканкаZ аз съм го решила,ако можеш моля те прати кординати да започна проучването от къде би ми било най-изгодно да пазарувам.Голамо благодарско  bouquet

# 335
  • Мнения: 1 291
ей това беше дума!пожелавам ти мноого успех!

# 336
  • Мнения: 82
Веднага давам идея. Автомивка разбира се....... Покрай новия закон за 4исти коли що лев може да се направи Laughing

# 337
  • Мнения: 5 462
Веднага давам идея. Автомивка разбира се....... Покрай новия закон за 4исти коли що лев може да се направи Laughing
Еййй и затова всички ще се юрнат през глава да правят автомивки !!!!!!! ooooh!И то точно по такива логики има цели улици за мебели (в повечето случаи почти едни и същи) , цели улици с магазин до магазин все за авточасти, райони с автомивки кажи речи една до друга ... Все ми се струва че хората като видят че един печели от някаква дейност .. и веднага му накацват наоколо още пет бизнесмена със един и същи бизнес .Какъв е смисъла да има два магазина един до друг които предлагат едно и също или поичти едно и също ..За косите ли ще се хващат въпросните търговци .. или ще си правят мръсни номера .По добре да помослят какво по различно да продават, произвеждат и т.н. което липсва или ще му е нужно на бай еди кой си .. А не като овце - цялата крайбрежна алея всички с кажи речи едно и също меню .Кво пречи ако един не предлага цаца а примерно си направи италиански , китайски или еди къв си ресторант .. или да предлага печено пиле .. ама нее всички цаца , бира , миди ..

# 338
  • Мнения: 577
Markrit ,уважавам мнението ти но не съм много съгласна с теб.Била съм в не една  държава на ЕС.На мен  лично много ми беше удобно-да знам ,когато търся нещо- къде да се насоча.Примерно: знам една улица с магазини само и единственно с перуки,на по 2 етажа + фр.услуги там.Улица-не малка----само за осветителни тела..................,само за спортни стоки,...............конкуренцията си е конкуренция,ето тук е деликатния момент кой какво предлага~~~~~~обслужване,сезонни намаления,цени-предложения-качество------за средния потребител,за богатия потребител.Кой-каквото търси,но просто знам къде да отида,без да губя време.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 13:35 от barboranova

# 339
  • Мнения: 82
Веднага давам идея. Автомивка разбира се....... Покрай новия закон за 4исти коли що лев може да се направи Laughing
Еййй и затова всички ще се юрнат през глава да правят автомивки !!!!!!! ooooh!И то точно по такива логики има цели улици за мебели (в повечето случаи почти едни и същи) , цели улици с магазин до магазин все за авточасти, райони с автомивки кажи речи една до друга ... Все ми се струва че хората като видят че един печели от някаква дейност .. и веднага му накацват наоколо още пет бизнесмена със един и същи бизнес .Какъв е смисъла да има два магазина един до друг които предлагат едно и също или поичти едно и също ..За косите ли ще се хващат въпросните търговци .. или ще си правят мръсни номера .По добре да помослят какво по различно да продават, произвеждат и т.н. което липсва или ще му е нужно на бай еди кой си .. А не като овце - цялата крайбрежна алея всички с кажи речи едно и също меню .Кво пречи ако един не предлага цаца а примерно си направи италиански , китайски или еди къв си ресторант .. или да предлага печено пиле .. ама нее всички цаца , бира , миди ..
Не си схванала иронията ми явно. Но нищо, ти да си сложиш мерудия все пак. Смисъл има. Конкуренцията е хубаво нещо......... Не знаеш ли? А уж си бизнесменка Whistling Моята автомивка ще е само за мъже,ще има секси каки, които ще им лъскат колите. На бас 4е твоят мъж ще идва при мен, а не при съседа Wink Ще отворя специална и за дами bowuu

# 340
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Руми, поздравления за веселата нотка в темата. Добре е да го правим по-често.  Laughing

ПуканкаZ аз съм го решила,ако можеш моля те прати кординати да започна проучването от къде би ми било най-изгодно да пазарувам.Голамо благодарско  bouquet

Веднага ще почна да търся и ще ти дам координати по-късно.

ами някои хора теглят кредити да си купуват коли,климатици, и излишни луксове, докато други теглят за бизнес и после си ги купуват сами

Правилно. И това не са хора, които ще опазят бизнес, даже да им го подарят.
Има и по-тежки случаи. Аз познавам хора, които имаха купища земи по Златни пясъци, продадоха ги, взеха милиони и просто изядоха и изпиха парите за няколко години. не предприеха нищо,  и сега са без нищо.

ами някои хора теглят кредити да си купуват коли,климатици, и излишни луксове, докато други теглят за бизнес и после си ги купуват сами


Искам и аз така,обаче сама ме е страх,а няма кой да ме подкрепи!

В бизнеса никой никого не подкрепя.Там ще има само врагове и конкуренция.Просто трябва да се престрашиш и да си по-решителна.


# 341
  • Варна
  • Мнения: 5 569
Веднага давам идея. Автомивка разбира се....... Покрай новия закон за 4исти коли що лев може да се направи Laughing
Еййй и затова всички ще се юрнат през глава да правят автомивки !!!!!!! ooooh!И то точно по такива логики има цели улици за мебели (в повечето случаи почти едни и същи) , цели улици с магазин до магазин все за авточасти, райони с автомивки кажи речи една до друга ... Все ми се струва че хората като видят че един печели от някаква дейност .. и веднага му накацват наоколо още пет бизнесмена със един и същи бизнес .Какъв е смисъла да има два магазина един до друг които предлагат едно и също или поичти едно и също ..За косите ли ще се хващат въпросните търговци .. или ще си правят мръсни номера .По добре да помослят какво по различно да продават, произвеждат и т.н. което липсва или ще му е нужно на бай еди кой си .. А не като овце - цялата крайбрежна алея всички с кажи речи едно и също меню .Кво пречи ако един не предлага цаца а примерно си направи италиански , китайски или еди къв си ресторант .. или да предлага печено пиле .. ама нее всички цаца , бира , миди ..
Не знам какво си чела за маркетинга и за прилагането на маркетингови стратегии, но преди доста време когато го учих ни бяха донесли да четем маркетингови проучвания на водещи американски компании. Та там хората бяха изкарали като извод, че противно на нашата логика когато има няколко фирми предлагащи един и същ продукт на малко разстояние една от друга като цяло процента на печалбата и оборота на всичките е равномерно розпределен и доста по-висок от този, ако има една фирма предлагаща този продукт за също толкова голям район.
Бяха правили някакво сравнение с два еднакво посещаеми плажа. На единият имало няколко заведения за бърза закуска и всички те работели и печелели. На другия имало само едно, но то противно на очакванията не реализирало по-високо ниво на печалба и развитие, спрямо останалита на другия плаж.
Защо мислите цветарските магазини или тези за памперси или даже бензиностанциите ги правя близо една до друга.

# 342
  • Мнения: 852
ПуканкаZ аз съм го решила,ако можеш моля те прати кординати да започна проучването от къде би ми било най-изгодно да пазарувам.Голамо благодарско  bouquet

Веднага ще почна да търся и ще ти дам координати по-късно.








Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 14:27 от malinka84

# 343
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Малинка, имаш ЛС и цял ден да разглеждаш бижута.  Grinning 
Някой друг ако е решил да внася от Китай, съм насреща. Ако не може сам да се справя с митници и пазарлъци с китайците, също мога аз да му внасям и да се пазаря с тях за количествата. Но китайците не пращат единични бройки, да знаете, но и това зависи от продукта.

# 344
  • Мнения: 577
Еееееееееее ПуканкаZ,злато човек си.Колко е минималното количество ,което може да се поръча/говоря примерно за контейнер/.Пусни ми няколко сайта да поразгледам-примерно -аксесоари за компютри`мишки,клавиатури.............................`или стоки за бита.Естественно ако не те затруднявам.

Общи условия

Активация на акаунт