На куклен театър/Варна/

  • 9 351
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 184
Някой гледал ли е "Кучето, което не знаеше да лае"? Мисля утре да заведа Дария и се чудя дали не е много бебешка постановката. В ДГ преди няколко дни гледаха "Храбрият оловен войник", но на нея не и хареса.

Отивайте, за по големи деца е .Аз лично не съм го гледала защото я пускам сама да гледа , но беше доволна от тая постановка.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони е гледала "Снежната царица", "Снежанка" и "Спящата красавица". Първите две представления са хубави, третата - тя каза, че й е харесало, но според мен беше много слабо.
"Цветята на малката Ида" са следващото представление, на което ще отидем, може би другата седмица.
Всяка седмица получавам програмата на служебния си е-мейл, ако искате мога да я поствам в темата.

# 17
  • Мнения: 595
Заведох дъщеря ми преди година когато беше почти на три г. на Снежанка.
На мен лично не ми хареса,но това не е показател.Тя се уплаши когато стана тъмно и един лъч освети едно намачкано огледало.През цялото  време искаше да си ходим.В един момент стана скучно и децата се разприказваха масово.
Не и беше интересно.И до сега като и спомена се мръщи.Може би е малка още.

# 18
  • Мнения: 1 640
 Simple Smile Радвам се,че сте споделили впечатления от конкретни постановки.Това еше целта на темата.
  Да кажа сега и аз.На 06.02.гледахме "Цветята на малката Ида"-първата половина е малко отегчителна,Ида разговаря с Ханс Кристиан и Жорж,има няколко непознати думи за децата,оттам губят децата нишката на разказа.После пристигат цветята-хубави,ярки костюми,вече става малко по-интересно,децата вече внимават и слушат.В залата имаше посещение на деца от 1 до 5 група на една детска градина,затова ние бяхме сложени да седнем на предпоследния ред/това хич не ми хареса,ама нямаше как/
  Като се върнах вкъщи ,прочетох приказката на Андерсен и така съпоставих с видяното.Установих,че са следвали оригиналния текст на приказката  и началото и в приказката е скучновато и донякъде неразбираемо за малки деца.
  Хареса ми сценографията,костюмите и изпълнението на актьорите.

# 19
  • Мнения: 503
Следващата седмица смятам да си водя дъщерите на "Златната рибка". На малката ще и е за първи път (още няма две години, но не искам да ощетявам каката, докато чакам да порасне). Някой знае ли колко време продължава? Чудя се колко ще издържи.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Следващата седмица смятам да си водя дъщерите на "Златната рибка". На малката ще и е за първи път (още няма две години, но не искам да ощетявам каката, докато чакам да порасне). Някой знае ли колко време продължава? Чудя се колко ще издържи.
"Златната рибка"  не го препоръчвам за малки деца. Това е "най-шумната" постановка, която съм гледала.Много пеят и викат в руски стил-май "частушки" се казваше. Доста деца се разплакаха и бяха изведени.

# 21
  • Мнения: 4 593
по принцип са около 40 мин но като се прибават още 10-15 докато почне , поне така беше ние като хидихме
а впечатления от ''златната рибка '' става ли за по -малки деца , има ли музика  и песни или повече говорят?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 388
yasmina, точно за "Златната рибка" съм писала по-горе.

# 23
  • Мнения: 4 593
да писали сме едновременно Simple SmileSimple Smile
все си мисля че ако има повече песни в пиесата ще му е по интересно , поне миналият път като запяваха се прехласваше, а като говореха дълго му ставаше безинтерсно, но беше преди сега  може да не е така , така че какво значи пееха и викаха - плашещо ли?

# 24
  • Мнения: 503
Dahlia, много благодаря за съвета! Точно този страх пречеше дълго време на голямата ми дъщеря да се почувства добре на постановка. Иска ми се да не се повтаря с малката. Ще видим как ще се организирам, че вече обещах да ходим.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 388
така че какво значи пееха и викаха - плашещо ли?
От гледна точка на децата явно беше плашещо, както писах вече доста от по-малките ги изнесоха плачещи. Героините са две кресливи руски бабички, които викат у-уууууу и др. такива на един дядо. Силно тропат и пеят. Не знам как по-добре да го обясня.

# 26
  • Мнения: 1 640
Dahlia,добре си обяснила,благодаря.Така, сега ще се въздържа от Златната рибка,макар че моята щерка е голяма и не създава никакви проблеми по време на спектакъл,но въпреки това -няма да идем.Гледа ми се нещо по-интересно и непознато като сюжет.
 Търся отзиви за Пеещото дърво и Копче за сън.
  А някой гледал ли е постановките на Куклен театър Варна,предназначени за възрастни,не за деца???

# 27
  • Мнения: 541
Да се впиша в темата и да си я следя, че може и ние да отидем скоро на куклен театър
Първото ходене на Симеон бе преди нова година и докато пееха му беше интересно но след това нещо се изплаши и се разрева, че да видим. Ще следя отзивите за спектаклите............. Simple Smile

# 28
Здравейте! Утре смятаме да заведем дъщеря ни (на 2 г. и 5 м.) за първи път на куклен театър на постановката "Пепеляшка", дали ще и хареса!  Има ли стряскащи сцени!

# 29
  • Мнения: 503
Нямам спомен да е имало нещо стряскащо в "Пепеляшка", но я гледахме преди 2-3 години. Спомням си, че беше забавно, защото децата се включваха да помагат на Пепеляшка да събират орехчета по сцената, а после на бала момиченцата се редяха да се представят на принца, все едно участват в бала.

Общи условия

Активация на акаунт