Мигрена и майчинство

  • 145 823
  • 1 175
  •   1
Отговори
# 1 155
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 546
вече започвам да се чудя какво става-още не ми е минала, а пих Алулина
отивам да легна-Мирелка  Hug

# 1 156
  • Мнения: 217
вече започвам да се чудя какво става-още не ми е минала, а пих Алулина
отивам да легна-Мирелка  Hug


Да ти кажа на мен от Аулин някога не ми е помагало за това те съветвам да пиеш едно от двете. 
Паракофдала сега като помисля най ме е спасявал в такива моменти обаче аз ги пия по два наведнъж. Tired
Дано съм ти помогнала.

# 1 157
  • Мнения: 13 823
Аз се тровя със Solpadein , парацетамола не ми помага дори и да изпия повечко, опитвах и с аналгин но след третата таблетка главата ми се замайва обаче все така боли. Вчера имах поредният пристъп на мигрена - предменструален плюс пълнолуние, такова гадене имах че дори солпадеина не се задържа в стомаха ми. Късно вечерта ми дойде и днес ме отпусна...

# 1 158
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Момичета, преди време обсъждахме Неолексан-а. Има ли сред вас такива, които все още го вземат, за да споделят впечатления. Дълго се канех, най -накрая си го купих и днес изпих първата таблетка. Дано ми се отрази добре. Praynig

# 1 159
  • Мнения: 105
Аз да кажа, че си взех Хедан, който е едно към едно с Имиграна, само дето струва 10 лв. и са 3 хапчета. Много съм доволна. Действа безотказно  Simple Smile

# 1 160
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 546
момичета някой да си е правил доплер-аз имам 3 скенера и ЯМР правен защото мигрената ми е много А типична и все търсеха тумори    Mr. Green  -дали този доплер ще може да каже какви лекарства точно са подходящи за различните мигрени.... newsm78

# 1 161
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Доплера е като ултразвук. Оглеждат как са кръвоснабдява мозъка, има ли спазми в кръвоносните съдове и т.н. Поне това си спомням от бременността. Тога си правех доплер, заради изоставане на плода и следяха как върви кръвооттока. Но дали може да определи вида на лекарството, не знам

# 1 162
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 546
да да аз знам ,че  правят на врата и по този начин се вижда дали са ти стеснени съдовете или обратно-само да не бъркам, но така май беше -от там ще може да се види поне какви лекарства трябва да се пият.... Rolling Eyes
просто с този Алулин имам чувството, че ще се отровя-преди и Манитол са ми пускали на система.........

# 1 163
  • Мнения: 13 823
момичета някой да си е правил доплер-аз имам 3 скенера и ЯМР правен защото мигрената ми е много А типична и все търсеха тумори    Mr. Green  -дали този доплер ще може да каже какви лекарства точно са подходящи за различните мигрени.... newsm78

На мен ми правиха в болницата след едни кризи с нечовешко главоболие след което един ден главата ми изпуши. Мислеха че е инсулт но така и не беше доказано. Доплера не показа нищо обезпокоително но мигрените си продължават.Както ми каза невроложката няма начин да се разбере от какво е мигрената- може да е наследствена може да е на хормонална почва, може да е съдово причинена - доплера търси това, обаче трудно може да се каже - ето от тук е, а само да се предположи - щото стесняването може да е индивиуална особенност на организма или причинено от холестерол или други неща, а може и да е моментен спазъм а пък той няма как да се хване. Търсят се подходящите лекарства и се чака да повлияят положително, ако не - се сменят.

# 1 164
  • Мнения: 13 823
Отново съм с пристъп днес, но съм преди овулация и е нормално, ще се друсам пак с лекарства...

# 1 165
  • Мнения: 802
Аз да кажа, че си взех Хедан, който е едно към едно с Имиграна, само дето струва 10 лв. и са 3 хапчета. Много съм доволна. Действа безотказно  Simple Smile

Стрхотна идея , не съм го пила това чудо, но със сигурност още днес ще си го купя  Peace

# 1 166
  • София
  • Мнения: 17 592
О, това е много ценно с хедана - благодаря за инфото!

# 1 167
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
От приятелка, живееща в САЩ разбрах за Excedrin Mirgaine. Намерих начин и си го поръчах от там, но още не съм го пробвала. В България лекарството има регистрация, но разбрах, че все още не се внася. Ето листовката му ако ви интересува: http://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/44215s.pdf

Иначе докато се ровех из нета видях, че в щатите имат няколко вида Екседрин, като този, който аз си поръчах е точно за мигрена, но съставът му е същия като на лекарството, регистрирано у нас. По- натам ще дам отзиви (дано не е скоро  Mr. Green)

# 1 168
  • София
  • Мнения: 38 567
Ами тоя Екседрин си е като нашия Ацефеин - Аспирин, Парацетамол и Кофеин.
Нищо особено.

# 1 169
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Ами тоя Екседрин си е като нашия Ацефеин - Аспирин, Парацетамол и Кофеин.
Нищо особено.

Ами да, като гледам е почти същия  Simple Smile Разликата е, че единият има кодеин, а другият просто повече кофеин  Simple Smile Ами вече го имам, така че при нужда ще ползвам и ще ви кажа. Иначе 2 кутии с по 50 таблетки във всяка ми излязоха точно 10лева  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт