строителна фирма варна

  • 34 956
  • 117
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 161
Бе сигурни ли сте за Одисей 96. Навремето като им обикалях строежите биваха, нямаше фрапантни работи.
Бебита - горе-долу всичките са един дол дренки. Цените им са високи, защото строят на скъпи места, не че е нещо по-качествено.
Иначе се оглеждай да не ти продадат апартамент, под който има проход или такъв над който започват откоси, или пък да има тераса. Каквото и да правят не могат да го направят  и това си е.

# 91
  • Мнения: 2 259
Съгласна съм с теб само по въпроса със скосовете.Имам течи на  тавана ,над мен е тераса.Е няма оправия вече 3 година.За жилищата над безистен и  партер мога да кажа ,че нямат проблеми поне в наща кооперация.В едното  живее кръстницата ми.Има изолация в тях и на тавана в безистена.На  пода в тях има перлитна замаска и ламинат и  зимата си ходим по чорапи  без проблем.Топли само с един климатик 50 квадрата и си е ок .
А бе всичко  е много относително.Изложение, качество на строителство,качество на материяли и т.н.
Но ,все пак и аз не бих рискувала с подобна инвестиция ,ако имам  друг избор! Peace

 

# 92
  • Мнения: 5 178
Бе сигурни ли сте за Одисей 96. Навремето като им обикалях строежите биваха, нямаше фрапантни работи.
Бебита - горе-долу всичките са един дол дренки. Цените им са високи, защото строят на скъпи места, не че е нещо по-качествено.
Иначе се оглеждай да не ти продадат апартамент, под който има проход или такъв над който започват откоси, или пък да има тераса. Каквото и да правят не могат да го направят  и това си е.


Това какво е комбинация от скосове и отстъпи ли?
За скосовете е гадно, над нас има отстъп, но всичко си зависи от изпълнението. Прави се  топло и хидроизолация + гранитогрес, под който се разлива специална течна хидроизолация.
А при теб Валикир  ако над теб е терасата на друг и той няма да я усвоява / покрива, то варианта е само един
правиш нова хидроизолация и го водиш в магазина да си избере гранитогрес Money

# 93
  • Мнения: 2 259
Не искат бе.Мозайката им се вижда прекрасно интериорно решение #Cussing out
Бих се навила и да ги остъкля,но не искат и  това  си е!
А аз по принцип съм в гаранционно строителство и мога да си търся правата.Нали има гаранция на покрив 5 години.Нашият е 3 годишен.Но ,съм малко в гаф,че си направих козирка на на терасата и я затворих ,че е северна .Вдигнах си градусите поне с 10 .
Сега няма как да си търся правата ,та затова предлагам алтернативи,но уви.

# 94
  • Мнения: 5 178
а нещо не си наясно 10 год е гаранцията на покрив, само че това не било покрив в чистия смисъл на думата и за него важала цялостната гаранция от 5 год.
А тези горните не искат ли гранитогрес за твоя сметка .... Брех странни хора
При нас се получи така, мъжът ми вдигна луд скандал на техническия относно качеството на мозайката и не подписа акт 15 докато не направиха терасата на съседа.
Ела да видиш какво е в енда съседка на последен етаж, а над нея панорамната тераса на входа, цялата тъне в мухъл защото след зимата фугите в мозайката са по 1 пръст и буквално след снега зимата плочата и прогизна.
Тя обаче е упорита оФца и въпреки, че целия вход сме съгласни да подпишем жалбата до ДНСК и строителя да извърши ремонт на въпросната тераса ТЯ височайшата мадама чака някой да и събере и подписите.. и при строителя да иде да се разправя..

# 95
  • Мнения: 792

...Бебита - горе-долу всичките са един дол дренки. Цените им са високи, защото строят на скъпи места, не че е нещо по-качествено.
Иначе се оглеждай да не ти продадат апартамент, под който има проход или такъв над който започват откоси, или пък да има тераса. Каквото и да правят не могат да го направят  и това си е.


Напълно съм съгласна с това. И аз съм на мнение, че добре трябва да се гледа преди да се вземе окончателното решение. Освен това е много кофти, че се дават луди пари за ново жилище, което след това да трябва да ремонтираш. Но най-много ме притесни един коментар по-напред в темата за паднали тавани в сгради построени от Кондор. Затова се обръщам с молба и за други мнения за този строител. Има ли някой който да е доволен например?

# 96
  • Мнения: 5 178
bebitta, за коя сграда точно питаш ?
Сградите до Спортна зала са пълна скръб, сега строят до нас няколко сгради. В едната пусната в експлоатация имам впечатления от магазините -  общо взето са доволни, но проблеми винаги има
Ако сградата е с гипс картонени тавани, няма да паднат.
Недостатък за мен е, че стените също ги правят с гипс картон. Само в 2 апартамента в едната сграда са направили с мазилка по желание на собственика на парцела. Проблема е, че не слагат изолация под гипскартона и си ехххти на кухоооо

# 97
  • Мнения: 433
Коте,и Тектон работят по същия начин и повярвай ми,но чувам какво се случва през два блока.Направо си е като в панелка ooooh!

# 98
  • Мнения: 2 100
bebitta, живеем в кооперация (по скоро сме под наем), която е на Кондор! Почти всички сгради в радиус от няколко пресечки са тяхно дело, както и доста около Морска Сирена. В момента строят доста в Цветен квартал, до ключ им е строителството. Цените са доста височки! Не съм чула съседи да се оплакват от проблеми с апартаментите, но пък и няма как да познавам всички наоколо  Crazy . Апартаментите са строени 96 година.

За Одисей и аз знам, че фалират...

За къде питаш? Ние до скоро обикаляхме като малоумници строителните площадки с мъжа ми и съм като подвижна нециклопедия къде кой какво строи и какво свободно има  Crazy  Laughing

# 99
  • Мнения: 161
Напълно съм съгласна с това. И аз съм на мнение, че добре трябва да се гледа преди да се вземе окончателното решение. Освен това е много кофти, че се дават луди пари за ново жилище, което след това да трябва да ремонтираш. Но най-много ме притесни един коментар по-напред в темата за паднали тавани в сгради построени от Кондор. Затова се обръщам с молба и за други мнения за този строител. Има ли някой който да е доволен например?
Бебита - ако под паднали тавани разбираш шпакловката върху плочата причината е само една -по принцип преди шпакловката на тавана  върху бетона се маже с много рядко циментово лепило с една четка и едва тогава се шпаклова - за да пада са пропуснали междинната операция - често се случва.  Ако това ще те успокои лесно се оправя, още по - лесно се проверява - взимаш една остра шпатула от по-малките и зачекваш тавана на някое място - натискаш зверски и се пробваш да го свалиш - ако пада на пластове лесно значи  трябва да ги накараш да го свалят и да го направят отново, ще им отнеме няколко часа за една стая.
Ако имате малко излишен лев - не се занимавате с гипс ами ги карате да ви сложат гипсокартон на конструкция с вата - така няма да чувате комшийката с металните токчета, а и ще избегнете пукнатините, които ще се появяват през първите няколко години, докато всички съседи си откъртят апартаментите.
Не съм съгласен за гипсокартона с изолация на мокро строителство, особено при условие че има изолация със стиропор отвън, какъвто е стандарта на новото строителство сега. Само гипсокартон - да, той не е малък изолатор, стените прави, гладки, но под него е добре тухлите да се изпушат или да се измажат тънко за да се изолират въздушните им пространства.
Коте,и Тектон работят по същия начин и повярвай ми,но чувам какво се случва през два блока.Направо си е като в панелка ooooh!
Двама мои приятели щяха да си купуват на Тектон - единия си купи, счупи една преградна стена да обединява стаите, отгоре се напукаха плочите и бързо бързо го продаде. Втория слава богу успях да го разубедя - отвън като гледаш страшно добре изпълнено, луксозно завършване на общите части обаче вътре дори в банята е гипсокартон - е викам му поискай мазилка поне в банята, тоз гипсокартон ще се посуче и ще отвори фуги - а те му казали - "Не може, такава е технологията". А бе такава технологията .... думи нямам

# 100
  • Варна
  • Мнения: 384
виждам , че темата е старичка ама някой може да се зачете..
http://www.sizif.bg/details.php?language=bg&key=20
та за това чудо -живея наблизо, освен това го оглеждах преди да почнат последната част -първо от северната страна , другия обект-на нектон е на 6 метра
второ още преди да е завършено на два от комините има паднаха мазилките та ги доправяха..
трето -един ден минавайки от там чух разговор на двама работници на строежа  " ама виж тези как строят" по адрес на съседния блок , казано с доста завист..
четвърто -в момента има разлепени съобщения по входовете да се внимава с канализацията , че се запушва
и така..

# 101
  • Мнения: 1 386
В това чудо имам апартамент. Вярно,че блока от северната страна е много близо.Един тротоар ни дели.
Проблеми с канализацията няма. Има съобщения да не се изхвърлят отпадъците в канализацията.Явно някой си спестява ходенето до кофата за боклук.
Като качество на строителството е много добре направено. Виждала съм много строежи с криви стени, този определено не е от тях.

Явно ти си от живеещите наблизо, които се дразнят от паркирането пред вашия блок, тъй като реално живеещите в този блок нямат къде да паркират.
И преди съм писала, фирмата ужасно много закъсния със акт 16.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 384
ами исках да споделя впечатления, радвам се че си доволна
изобщо не ми е наблизо /така че да търся паркинг имам предвид/ , така че проблеми с паркирането блока не ми е създавал
но съм доволна, доколкото мога да видя , че аз не избрах да си купя жилище там а 50 метра по -надолу  Simple Smile
пак казвам моите наблюдения са отвън и  ти пожелавам  ти  да си права

# 103
  • Мнения: 81
След като и Сизиф фалирах, кой ли е наред? Тежка задача да се намери нещо качествено и разумно.

# 104
  • Мнения: 5 178
качествено и разумно.. варианта изобщо не е на зелено ..
каквото и да гледаш построено от някого, нямаш гаранция, че само и само да го построят няма да икономисат туй-онуй...
Времето на зеленото отмина

Общи условия

Активация на акаунт