Бебешки гащички, пелени и памперси-разлика?

  • 4 494
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Здравейте,
Може да прозвучи глупаво, но каква е разликата между еднократни бебешки гащички и еднократни бебешки пелени?
Кое е подходящо за новородено?
Пелените не са ли за многократна употреба попринцип или това е новото име на памперсите?
Също, ако препоръчате марка ще съм благодарна.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 419
"Памперсите" винаги са се казвали пелени, защото Памперс е марка. /Нещо като ксерокс и Джип/ Simple Smile
За новородено мисля че няма гащички, има само пелени. Идеята на гащичките е да се слагат и махат по-лесно когато детето започне да лази/ходи и в периода на приучване към гърне. Има многократни пелени, които се перат, съхнат и се обуват, но не са като тези от едно време Simple Smile Третото си дете отгледах с такива заради алергия към еднократните пелени.

# 2
  • Мнения: 18 229
Не ги харесвам тия гащички и ще ти кажа защо. Като свърши голямата работа в тях,  просто не знам как да ги събуя, без да се омаже всичко. С памперсите е песен. Недей слага "гащи" на новородено, то се изхожда по-често, а и смяната в легнало положение на тия гащи е супер трудна.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 121
Разликата е единствено в това, че гащичките са с ластици и се обуват като гащи. Махането става като се "скъсат" от двете страни и се отстраняват като стандартна пелена. Но те са по- удобни за по- големи бебета, така да се каже.
За новородени удобни са класическите пелени.
Истинското наименование е еднократни пелени, но хората свикаха да ги наричат памперси, заради марката Памперс.
Именно нея съм предпочитала и ползвала.

# 4
  • Мнения: 190
Супер, благодаря на включилите се за разясненията.
А какъв размер първоначално да взема, четох, че 1 е прекалено малък и е по-скоро за недоносени, тоест 2ри номер да взема?

# 5
  • София
  • Мнения: 1 419
Супер, благодаря на включилите се за разясненията.
А какъв размер първоначално да взема, четох, че 1 е прекалено малък и е по-скоро за недоносени, тоест 2ри номер да взема?
Зависи от килограмите на бебето. Ако още не си родила си вземи за болницата един малък пакет 2-ри размер /1 трудно се намира/ и пробвате. Ако са големи или малки ще сменяте. Simple Smile Иначе се ориентираш по килограмите на бебчо.
Скрит текст:


Аз съм доволна от зеления памперс.

# 6
  • Мнения: 85
За мен гащичките не са ок,защото ако детето пикае повечко,пропускат отстрани,където е ластикът. Докато с памперсите нямам подобен проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 980
За новородени май няма гащи. По смътни спомени гащи се появяват от 3-ти размер нагоре, не знам дали още е така.

# 8
  • Мнения: 18 229
Боже, не съм се сещала да се късат отстрани. Flushed Ама че съм и аз... Пробвах веднъж един чифт, възмутих се и се върнах към памперсите. Smile

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 121
😀😀😀ами то и на рекламата е показано, че се късат отстрани и се завиват за изйвърляне като нормален памперс

# 10
  • Мнения: 18 229
Flushed Вярвам ти... Просто не съм обърнала внимание... ех...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 419
Гащичките започват от 3-ти размер. А и отзад имат една дълга лепенка, която като го скъсате и свиете да го залепите. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1
Най -добри са Huggies, вече ги има в България, даже чух че скоро щели да се продават в Кауфланд. Има пелени, гащички и даже пелени за плуване. Аз лично си ги нося от Америка, но ми донесоха един пакет от тук и не виждам разлика като при другите марки. Памперс в Америка примерно са съвсем друго качество от Англия или БГ Памперс.

Общи условия

Активация на акаунт