АПРИЛ не е далече, чакаме го с трепет вече!

  • 11 081
  • 323
  •   1
Отговори
# 285
# 286
  • Мнения: 794
Напълно съм съгласна с milenaq и eli-v, аз също бих искала в началото бебчо да не е постоянно при мен. Ще имам нужда да се съвзема, пък и да поизляза да се видя на по едно кафе с мъжа ми и роднините. Не виждам нищо лошо, и аз съм човек. Не знам дали ще мога още от начало да свикна с мисълта, че бебчето е 24 часа при мен, още повече, че за първи път ще ставам майка. Предпочитам, докато съм в болницата, да ми го носят на 3 часа и после да почивам. Има време вкъщи да сме все вързани един за друг!

И хич не смятам, че ще съм боша майка, все пак аз си оставам аз със своите нужди. И понякога някой трябва да ме отменя, за да мога да почивам. Затова майка ми първите 2-3 седмици ще е при мен постоянно.

# 287
  • Мнения: 96
казаха, че може да си резервираш залата, а да те изражда, който екип е на смяна, плащаш само залата. В този случай първите 2 часа бебето е при теб.
Извинявай, не разбрах Embarassed Ако съм във ВИП зала, бебето ще остане при мен за 2 часа след раждането, така ли? Ами ако не съм във ВИП?
Ритка, мерси Hug

# 288
  • Мнения: 41

Извинявай, не разбрах Embarassed Ако съм във ВИП зала, бебето ще остане при мен за 2 часа след раждането, така ли? Ами ако не съм във ВИП?
[/quote]

Честно казано, не се сетих да питам  Thinking Но предполагам, че не остава ако си в обикновена, защото в нормалната зала били няколко родилки със завески между тях, а във ВИП-а имаше отделно място за бебето. Не ни пуснаха да видим как е в родилна зала, защото 2 жени тъкмо били родили.

# 289
  • Мнения: 54
казаха, че може да си резервираш залата, а да те изражда, който екип е на смяна, плащаш само залата. В този случай първите 2 часа бебето е при теб.
Извинявай, не разбрах Embarassed Ако съм във ВИП зала, бебето ще остане при мен за 2 часа след раждането, така ли? Ами ако не съм във ВИП?
Ритка, мерси Hug

Верчо, доколкото успях да видя, в общата родилна зала, където могат да раждат едновременно 4-5 жени, има също бебешки "кът,", където първоначално оставят бебетата за известно време, може би час - два. Но този кът не е непосредствено до леглото на мама, както във ВИП залата, а е позициониран в единия край на голямата родилна зала. Там се извършват първоначалните прегледи и наблюдения на новородените, преди да ги изместят в общите зали на неонатологията.
Мисля, че ако имаш сили в този момент, можеш да се надигнеш и да отидеш до легълцето на бебчо, но незнам от друга страна колко време родилките остават в тази зала, след като всичко е минало успешно, ако някой друг помни по-добре от мен, моля да допълни.

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И аз като Ритка мислех, че ще се получи конструктивен диалог; какви са тия приказки за нападания и прочие ooooh! Споделих собствения си опит като подчертах, че не го смятам за единствено правилен. Ама чак пък толкова обидени, че някой мисли различно, не очаквах да има. Най-фрапиращото за мен е този ВИП без тоалетна; все ми е едно дали ще има щори или вестници на прозорците, ако ще трябва да чакам на опашка за тоалетна или баня. Колкото до бебетата, вече казах как го усещам аз. Преди 6 години бях стресирана, че оставам с едно човече и не знам какво да го правя. Като се прибрах у дома, се убедих колко ми бяха полезни тези три дни на адаптация в болницата. Но всеки си има право на мнение. Аз с първото си дете бях изключително податлива на чужди мнения, сега знам, че за мен и моето бебе най-добро е личното ми усещане; затова, момичета, слушайте вътрешния си глас Peace

# 291
  • Мнения: 2 531
Ценителке, ако сега отида без избор на екип в 1 АГ директно ме слагат на операционната маса, без церемонене  ooooh!
Всъщност лекарите имат право да ти го препоръчат, но НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГО НАПРАВИ БЕЗ ТВОЕ ИЗРИЧНО СЪГЛАСИЕ!  Аз съм свидетел - при първото ми раждане имаше една 14 г. циганка със седалищно нормално раждане! Казали и - секцио задължително и та понеже и е много акъла седяла в къщи до последно и отишла с пълно разкритие и беше родила нормално за ужас на всички д-ри! Слава богу бебето и беше добре!
При второто ми раждане също дойде една циганка със седалищно разположено бебе / все ми върви с такива да раждам  Mr. Green/ , която даже заяви че в дом ще го оставя , едвам я навихме да се съгласи на секцио, че поне да няма травми!
Мисля си че ако поговориш интелигентно с доктор и обсъдите всички рискове, няма да има проблем да пробват!

Относно кафетата - големи ентусиастки сте  Hug пожелавам ви наистина да имате сили за това!!! И дори и да са при вас бебетата , ако не сте сами в стаята може да го наглежда другото майче!
Ако родите с епидурална, раждането на пракитка се асистира и протича в пъти по бързо , не се мъчите и това няма да е изтощително !

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 19:16 от veni-b

# 292
  • София
  • Мнения: 7
ох здравейте и от мен в новата темичка Simple Smile липсвахте ми Simple Smile аз бях осем дена в болница и затова не съм писала Sad както бях казала имах болки ниско долу в корема и кръста ме болеше и като отидох в Майчин дом - ужас имах разкритие и ме оставиха Sad затова ако някой го преболява там да не отлага и да отиде на лекар, че си е страшно, добре че отидох на време Rolling Eyes иначе ми разказаха играта с инжекции и системи... Sad ама там си е доста мизерно да ви кажа Simple Smile на всичкото отгоре там се разболях и сега съм с хрема и на антибиотици Sad дано да се оправя бързо и да си е заслужавала болката от иглите  Laughing

# 293
  • Мнения: 54
Барби, ужасно е това с разкритието, добре, че всичко се е оправило, гледай сега и ти да оздравееш!
Много силни ли ти бяха болките и постоянно ли ги усещаше или от време на време, защото аз понякога усещам за кратко болка в корема, но това става на няколко дни веднъж и то като се поуморя. А кръста ме боли всяка вечер, след като легна вече да почивам и да гледам телевизия, когато след това се опитам да стана винаги ме боли. Аз съм на преглед в понеделник и ще ми кажат дали съм ок, но все пак, ти какво усещаше?

# 294
  • Мнения: 2 751
Vanyivan, съвсем нормално е да чуеш вскякави мнения за Шейново, както и за Тина Киркова, както и за МД, както и за Мазнейкова  Laughing Не се притеснявай!
Най-големият съвет, който мога да ти дам, е да се държиш с уважение към акушерките и персонала, за да ти се отвърне със същото.
Единствено една от момичетата, които носеха бебетата, един път се държа ужасно с мен, но аз със съвсем спокоен тон й обясних, че ми е за първи път и да прояви малко разбиране. На другия ден тая жена идваше при мен все едно съм й платила да ми обръща внимание, даже ми предложи да ми стерилизира помпата за кърма  Laughing
Някои жени се държат ужасно с персонала, да не кажа повечето. Ами, каквото повикало, такова се обадило, нали?  Peace

За кърменето и бебетата-ако при първото ми раждане бебето беше при мен, щях да се шашкам много. Пък и в Шейново никой нищо не ти обяснява. Така че мен прекрасно ме устройваше тази схема с 2 на 1 час.
Сега обаче имам опит с кърменето, така че предпочитам бебето да е при мен. Обаче ако съм много изтощена от секциото (ако съм секцио), пак ще помоля да ми го носят само за хранене  Peace

Аз да се похваля. Днес бях на очен лекар и ми разреши да раждам нормално  Grinning

# 295
  • София
  • Мнения: 7
ами да ти кажа Vanyivan от време на време само ме болеше и то като се преуморя и хем постоянно го питах моя доктор и той вика пий но-шпа и тва е Sad пийй обаче на моят срок на бременност то изобщо не действа и така Sad и като отидох... то кво било Sad а пък кръста ме заболя вечерта преди да ида в болницата ама ме боля много силно и после за два три дни ми мина Simple Smile сега ме боли само от инжекциите ама ще мине Simple Smile но помоли да те прегледат, защото не е шега работа Simple Smile Naughty

# 296
  • Мнения: 1 325
Момичета, чета ви редовно и заради Сладка мама Simple Smile та гледам че обсъждате въпроса дали е по добре или не бебето да е при вас в стаята, тук във Франция задължително бебо е при мама в стаята, аз бях със секцио и толкова трудно ми беше в началото, където се вика неможех и да стана, добре че леглото ми беше медицинско и се надигаше и смъкваше, по сто пъти на нощ виках сестрите да ми я подават, така че и аз смятам, че през първите дни родилката има нужда от почивка поне през ноща Simple Smile

# 297
  • Мнения: 167
Здравейте  Hug

Дари е много добре.Яде вече по 20 гр.,но все още държи на 1100 гр.

Иначе докторката,като започна да говори за нея каза,че Дари е прекрасна и се държи прекрасно.

Утре съм на посещение и пак ще има снимки.

Приятна вечер.

# 298
  • София
  • Мнения: 7
браааааво на малката Дари:) супер  страхотни новини Simple Smile дано да стават все по - добри   Hug Hug Hug

# 299
  • Мнения: 54
Барби, как те прегледаха, за да установят , че имаш проблем - с ехограф или вагинално?

Общи условия

Активация на акаунт