Трябва ли кумовете да кръстят детето ми ?

  • 5 079
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 290
Кръстница на моето дете ще е приятелка от детинството ми!
С моите кумове нямам близки отношения, да не говорим,че по малко насилствен начин от страна на свекърва ми ни станха кумове. Но аз не исках спорове, казах си това са просто свидетели на нашия брак.
За детето аз ще си избера кръстница и то човек,с който се разбирам и който ще обича моето дете!

# 16
  • Мнения: 1 367
Кръстница на моето дете ще е приятелка от детинството ми!
С моите кумове нямам близки отношения, да не говорим,че по малко насилствен начин от страна на свекърва ми ни станха кумове. Но аз не исках спорове, казах си това са просто свидетели на нашия брак.
За детето аз ще си избера кръстница и то човек,с който се разбирам и който ще обича моето дете!
Браво,адаш!Все едно,че аз съм го писала,с тази разлика,че натискът не дойде от свекървата.Не знаех,че според канона кумовете трябва да са кръстници.Ама ще се направя,че още не знам  Joy

# 17
  • Мнения: 1 371
Решението е твое.
Два пъти съм била кръстница. Първият път е на детето на кумците ни (обичам ги и те ни обичкат  Hug). Вторият път няма нищо общо с кумство, родство и подобно. Так са решили.  Hug

Аз също съм си избрала определена моя приятелка, която страшно много уважавам, обичам и знам, че ще бъде страхотна кръстница на малкия ми син.

# 18
  • Мнения: 593
  Моето дете го кръсти нашата кръстница, защото се имаме и уважаваме. Ако не беше така нямаше да позволя тя да го кръсти.

# 19
  • Мнения: 729
Задължително ли е кумовете от сватбата да станат кръстници и на детето ми?
Има ли деликатен начин да им се съобщ,и че не желая да кръщават сина ми?

Не е задължително,който искаш той може да ти кръсти детето.
   Peace  А и защо трябва да им казваш,че не искаш те да ти кръстят детето?   Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 2 967
Има ли деликатен начин да им се съобщ,и че не желая да кръщават сина ми?

И аз бях в подобна ситуация, но не е чак толкова трагично положението. Просто им се казва в "прав текст".

# 21
  • Мнения: 3 246
 и аз да се включа в темичката да наистина е хубаво кумовете да са кръстници и на децата ни но понякога това е невъзможно по стечение на обстоятелствата и аз избрах другия вариант крстница на детето ми стана моята приятелка или по-точно кръстници станаха с мъжа си, мисля си че е по-важно не да спазваме точно тези канони а наистина кръстник да е човек който ще обича детето, още повече че и моите кумове малко или много ми бяха натресени и за мен бяха просто също свидетели на сватбата това е минало но за детето си наистина мисля че направих правилния избор

# 22
  • Мнения: 118
Не е задължително кумовете да кръстят детето. При малкато ми дъщеря решихме, че кака й ще я кръсти и така стана. На кумовете ни не сме им се обаждали дори, но мисля newsm78 че и да разберат няма да се разсърдят, защото детето все пак си е наше и ние решаваме какво да правим.

# 23
  • Мнения: 50
            Сина ми го кръстиха кумовете, но живот и здраве второто дете няма да кръщават те.Със съпруга ми  три пъти сме ставали кумове и за сега си изпълняваме задълженията,а кръстниците
даже не се обаждат  поне да честитят рождения ден на кръщелника си.
           Съветвам те да поканиш за кръстник добър и отговорен човек,след време и ти и детето да се радвате,когато ви идва на гости.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Иван го кръсти моя приятелка. Избрах я защото е невероятно добър и всеотдаен човек.

# 25
  • Мнения: 187
Не е задължително кумовете да бъдат кръстници на детето.Не мисля че дължиш обяснение на някой за твоите решения,като родител ти си преценила нещата.Ако  те са интелигентни хора няма да се обидят.

# 26
  • Пловдив, но иначе от Бургас
  • Мнения: 360
Съгласна с вси4ко казано дотук  Peace
Само да ти кажа, 4е аз наскоро станах кума и живот и здраве, когато дойдде момента, никой и нищо не може да ми застане на пътя на Кръстни4еството Laughing

# 27
  • Мнения: 679
Не е задължително, ние със съпруга ми два пъти сме кумували. И двете семейства имат дечица. И двата пъти ние им бяхме кръстниците. Но съм очаквала да кажат, че искат друг да им кръсти децата, нищо лошо няма във това.
Как да кажеш деликатно, не мога да те посъветвам, ти си познаваш хората по-добре. Но според мен трябва да те разберат.
Успех  Peace

# 28
  • Мнения: 1 701
Благодаря ви момичета ...
Трудна работа ще е с казването, защото кума е най-добрия приятел на мъжа ми и аз много го харесвам, но не харесвам кумата, а тя е един чешит ....
Има опасност да се развалят отношенията ...

# 29
  • Мнения: 3 246
wish  аз пак ще се намеся но в такъв случай щом харесваш кума не пречи да направиш него кръстник  все пак ти е необходим един а не двама така ще е хем агнето цяло хем вълка сит  каквото и да решиш обаче ще е правилно Hug

Общи условия

Активация на акаунт