КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС III

  • 24 020
  • 344
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 944
Малко уточнение да направя на Мравчето, понеже и моето дете е минало по част от тоя път в Немската- шайсетата  Embarassed са само тия, които на изпита след 9 клас изкарат оценки под 4.
Тази година в настоящия 10 клас има май само една паралелка  "ш..се" от 8.
Ивка, не мога да си оставя "магарето в калта" Simple Smile)) ще те репликирам веднага   bouquet
Тази година в настоящия 10 клас има две паралелки "ш..се" от 8  Sunglasses

Мравче, аз затова казах "май"  Embarassed. Ти по-добре знаеш- нали сте 10 клас  Peace


А това с думичката е май от децата измислено, учителите и да искат, не могат за го променят, защото все пак е неофициално име, естествено Rolling Eyes
Много е вярно това, което казваш за математиката и НЕГ, за жалост #Cussing out Чувам същото обаче и за други  "елитни" езикови гимназии.
И за жалост не само компютър сайънс, ами и архитектурата отпада  newsm78.

НЕГ е чудесна за хуманитарни науки и медицина за бъдещето.


Момичета, сигурна съм , че накрая като децата ви изкарат високите оценки (аз подценявах детето си по същия начин като вас  Embarassed) ще ви бъде много труден избора.
Струва ми се, че на 14 години трябва лекичко побутване от страна на родителите  Embarassed, за да изберат правилния път децата. Не че не може да им се уважи желанието, но в доста случаи е повлияно от приятели, съученици или друга конюнктура.

# 271
Извинете, че така нахълтвам,  Embarassed но случайно попаднах на темата и бих добавила няколко неща относно 91 нег. Първо за имената на паралелките-това си е измислица на учениците. Помня как в 8-ми клас един съученик пита германката ни по дойч б дали е много лошо ако влезе в "ш...е класе" и тя горката се хвана за главата.  Joy После малко за дисциплината - не мога да кажа че се отличава съществено от дисциплината в останалите училища с езикови пралалки (изключвам строителния техникум и фризьорското училище ) и пред нашето си имаме пушачи на ъгъла, а относно поведението в час- приятелка от съседния клас ми е споделяла как по време на контролно по история целият клас е с учебници на чина, а учителката след няколко несполучливи опита да ги надвика се е отказала. Не вярвам това да е практика, поне при нас в д и е клас няма преписване или поне не толкова явно.  Laughing За отсъствията мисля, че положението също не е толкова розово при положение, че половината учители не пишат. Помня как като ни даваха бележниците в края на първия срок, единият ни класен каза, че се различаваме от останалите класове дори само по това, че половината не отсъстват, в което има доза истина. НЕГ определено не е училище, което набляга на компютърното обучение. А и хуманитарните предмети също не процъфтяват (не съм забелязала да се отдава каквото и да е особено значение на географията историята българския и английския единствено дето имаме по 8 часа седмично немска литература  #Crazy)А колкото до математиката и природните науки ,мога да говоря само за нашите 2 класа, които се водим с природоматематически профил, защото завъшваме с матура по математика, химия или биология (по избор), което мен лично ме устройва( не че знам какво ще стане до 12 клас де  Laughing). Мога още много да напиша, но не вярвам някой толкова да се е заинтересувал, така че в заключение ще кажа само, че нег си заслужава дори и само заради приятелите, които можеш да намериш там. За някои немската е като кварталното училище, но за тези които, имат желание да учат, това е едно от вече малкото места в б-я за качествено средно образование ( доколкото може да се говори за качествено образование в днешно време  Laughing). Лека вечер.

# 272
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Роска,мерси за предложението ,но тези от миналата година ги имам за всички области.По-точно ги има в тестовете за самоподготовка на Архимед,а аз имам него...Интересуват ме тези от тази година...

# 273
  • Мнения: 3 479
Майчета, аз абдикирам от темата Embarassed Оказа се, че плаша майките на шестокласниците Tired

# 274
  • Мнения: 3 216
И аз абдикирам.
Не че плаша някого, просто темата пое в странна посока.
Много станаха "съветите" и на мен определено ми идват в повече.
Може би ще я поогледам пак след време, като наближат изпитите и съвсем изтрещя.

# 275
  • Мнения: 2 993
Галче, Уич, момичета,

Какво Ви става. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Къде без Вас, как така ще ни изоставяте. Нали се разбрахме да се подкрепяме Praynig Praynig Praynig
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
МОЛЯ Praynig Praynig Praynig
Толкова се привързах към всички, че не си представям ... без ВАС Sob Sob Sob Sob  Sob  Sob smile3549 smile3547
 no no no no Banghead

# 276
  • Мнения: 3 479
Галче, Уич, момичета,

Какво Ви става. Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Къде без Вас, как така ще ни изоставяте. Нали се разбрахме да се подкрепяме Praynig Praynig Praynig
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
МОЛЯ Praynig Praynig Praynig
Толкова се привързах към всички, че не си представям ... без ВАС Sob Sob Sob Sob  Sob  Sob smile3549 smile3547
 no no no no Banghead

Ох, ще ме разплачете, верно Heart Eyes Всички много, много ви  Hug

Аз имах предвид само за малко, за да успокоя топката, че нещо много съм се впрегнала. А пък и явно лошо впечатление правя Sad и излязох най-шашнатата мъжка майка. Другите го дават по-ларж. Явно има още много да се уча да бъда майка на момчета.
Аз също не мога без нашата тема Peace. На кого, ако не на вас ще поплача на рамото.   bouquet
Обещавам, че в следващият си пост ще напиша нещо оптимистично за Пепи Sunglasses

# 277
  • Мнения: 182
Ехоооо, мами къде тръгнахте? Рано е още да изтрещяваме  Stop
Какво ще правиме без вас?  Heart Eyes
Svetlaem аз проявявам интерес към задачите. да ти дам e-mail?

# 278
  • Мнения: 1 210
Тук станало весело, като гледам!
Да взема да се изкажа и аз, че съвсем да стане уравновесено  hahaha
Сега сериозно. Тази тема е нашата тема. Децата са нашите. Каквито и да са, всичките са нашите. Едно се справя, друго -  по малко, трето не толкова добре...все са си нашите. Проблемите около тях- и те са наши. И радостите също. За вълненията- колкото и смешни да изглеждат отстрани или абсурдни- ми и те са наши. И ние сме искрени във всички глупави, смешни, напразни, но по дяволите- ужасно важни за нас вълнения около бъдещето на децата ни. И по - объркани май никога не сме се чувствали- едни нищят желания, други се молят за желания, трети са праволинейни и всички много им се радваме, четвърти се опитват да се ориентират...но всички, дори и праволинейните и сигурните между нас са притеснени и объркани. И не, никой сега да не си помисля, че сме се събрали банда кукувици, не! Всичко е много естествено- става дума за децата ни. И то за конкретно дете, не по принцип. Защото моите са две, но в момента важна е Маги и само тя. В момента се прави една важна стъпка от бъдещето и и аз имам своето право да бъда объркана, притеснена, неуравновесена, да избирам, да сменям желания, да се радвам или рухвам. И всички майки без изключение тук ме разбират, техните души трептят на същото "кресчендо". Някои ме харесват, други не дотам, но всички те ме разбират. И искам да кажа- тук сме приятели, защото се разбираме.
Този факт не може да бъде променен. Ние сме си нужни. Моля всеки да премисли нещата.
А аз ви мисля всички и най вече- Маги, Влади, Михаелче, Пепи, Хриси, на Камъче и Биситка момчетата, принцеса Сиси на Марсиди, Ивето на Крисче, младежа на Бойчето, дано не пропускам някого...за всички дечица  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Само това има значение.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 23:31 от didkapitka

# 279
Мамета, привет на всички  bouquet  bouquet  bouquet

Аз малко попотънах тези дни, но не бях в града, а и изобщо не припарих до компютър пък камо ли до нет. Често ми се налага да пътувам за 4-5 дни и моите юнаци ги оставям на таткото - да се гледат на принципа "Трима мъже в една лодка".

Мимоза, много, много ти благодаря за милото утешение в оня бурен момент, когато излудях заради моя Калоян, защото, колкото и да не е за вярване, ама като те прочетох, ми попремина. Трябва да го давам по-кротко, поне за да не разваля и това, до което е стигнал, да не го отблъсна или, недай си боже - да го обезсърча. Като пишеш за твойте неволи с Пепи си мисля дали пък нещата не опират само до мотивация и труд, а и до проблеми с разбирането на материала. Винаги ще се намерят пропуски - при нас те най-често са поради боледуване или недобра концентрация някога в час, или просто по някакви причини в това число и чисто пуберски.
При младежа отвреме навреме мотивацията пада, по-скоро той се поотпуска, когато не сме му постоянно на главата, но като цяло Коко е сериозен и в най-общ план - работлив. Не мога да кажа, че няма качества на ума и може би затова се впрягам, защото усещам, че има бърза мисъл, силна логика и много, много добра памет. И точно затова се вбесявам - има качествата, а някак си не може винаги да ги докаже, особено в ключови моменти. Затова и реших да натисна повече в упражненията - определени "количества" задачи по разните науки, които проверяваме всяка вечер. Неизпълненото - с натрупване за следващия ден. А и уловката с шаха помогна - пред младежа и треньора по шах заявих, че няма републиканско състезание, ако не покаже прилични резултати. Така че чакам да видя продължението на екшъна. Засега се е стегнал. Докога - ще видим.

Дидка, оздравявай бързо, стягай се и без черни мисли :naughty . Детето ти се справя чудесно, а за желанията има още време.

Уич, разбирам и че конкуренцията е голяма, особено при момичетата, и че е важно да се достигне до резултати за най-добрите училища, но кои са най-добрите newsm78. По този повод аз съм много скептична, защото няма как отсега да разбера какво му се учи на Коко - той пък съвсем не знае и за училищата разчита на нас. Ама така са момчетата - винаги назад с материала и дъъъъълго време не са наясно със себе си Party

Ние също имаме в желанията си НЕГ, но аз съм малко скептична към нивото на обучение по предметите извън тези на немски. Като че ли най-хубавото на гимназията е реализацията после, а дотогава? Разрових се в ученическия им форум и косата ми се изправи. И то не от тийнерджърския им сленг, а от коментарите за ученето, от които много може да се разбере. Основни дисциплини западат ( в това числа БЕЛ и математика и някои точни науки), а сравненията със задълбочеността на ученето в 7 клас просто ме отчаяха. Най-много се опасявам да не се разочароват и отпуснат децата, защото как да обяснявам после, че трябват качествени знания като оценките могат да се изкарат лесно. Дано не съм права, просто имам едно такова дразнещо усещане.
И позволете ми да не се съглася съвсем с тезата, че нивото на преподаване зависи само от учениците. Да, с интелигентността си те предопределят равнището, но ако я няма и най-обикновената образователна взискателност, това изобщо не дава кой знае какви резултати. Просто се кара без много-много напъване и обикновено и учители, и ученици са доволни. От това, което учениците разказват за обучението си по литература например, си мисля, че измежду учителите им по тоя предмет има големи издънки. Лично аз имам мнение за двама филолози, които смятам за твърде добри ( в това число и като учители ), но ако попаднеш при другите? Ще има смях в залата и майтапи по форумите.
Не знам, чувствам се пообъркана. Не мислете, че си позовлявам да давам съвети, просто "разсъждавам на клавиатура", още повече, че и в други училища има такива проблеми - по един или друг предмет - и си е чист късмет да попаднеш в края на краищата на добър екип. А за учителката (май по немски), която е отишла в 73 СОУ, хлапетата единно споделиха, че обикновено е влизала в час да го кажем в нетрезво състояние. И че я изгонили от НЕГ, за да я вземат в 73. Сигурно има и много плява в такива информации, но дори и част от това да е вярно - на какво прилича? Питам и отговор не чакам Rolling Eyes

Аз пак много се разписах.
Уич, ти имаш щерка в ІАЕГ, кажи как е там ученето. Не се притеснявай - аз съвети и мнения приемам всякакви, не искам да гледам едностранно или предубедено. Просто многото хора виждат много и различни неща. А ти си първоизточник Laughing


# 280
  • Мнения: 138
От повече от час се опитвам да си оправя регистрацията, ама нещо не успявам и как няма да е тъй, като още в началото се оплесках. Така че все още съм изписана като гост Слаби умения, признавам Embarassed
 
Ако с нещо мога да съм полезна, или е нужна връзка тип лични - адресът ми е bissera66@yahoo.com

Спорен ден на всички и много много усмивки Hug Hug Hug

# 281
  • Мнения: 138
Ха, то взе, че стана Joy

# 282
  • Мнения: 3 216
Момичета, днес е специален ден в живота ми и забравям лошото настроение.
Михаелче има Рожден Ден, става на 14. Желая й цялото щастие на света!
Та да ви почерпя по този повод (макар и виртуално)

# 283
  • София
  • Мнения: 1 281
Eeee, Уич, честит празник на семейството!   bouquet
На рожденичката пожелавам здраве успехи и винаги да е обичана!
Наздраве и много усмивки днес!  Two Hearts

# 284
  • Мнения: 4 447
Уич, честит празник!  bouquet
Да се сбъднат мечтите и!

Общи условия

Активация на акаунт