За какво основно ползвате микровълновата?

  • 5 670
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 042
За топлене на мляко,вода, притопляне на храната. Покрай бебетата- топлене на пюрета, стерилизиране на шишета. Много често за пуканки, сандвичи си правя. Грил имам ,но не го ползвам.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 704
за претоплянето наистина равна няма, иначе досега да съм пръждосала моята.
ако решиш да купуваш,избирай малка и без разни екстри.
ако имаш хубава печка и си свикнала да готвиш там,не мисля,че и грил ще ти трябва...

Принципно грила е полезен за сандвичи, пица и т.н. Сестра ми има без и сега иска да си купува нова с грил, много и трябвал  Tired 

Сандвичи правя наведнъж цяла тава в голямата печка за 2мин (но имам грил там), а пица не знам дали ще стане в МВ  Thinking

# 17
  • Мнения: 2 865
 За готвене почти не я използвам, но като сготвя 2-3 пъти в седмицата нещо, постоянно ми се налага да претоплям и е страшно лесно и удобно. Претоплям направо в чиниите. Незаменима е и за стопляне на детски пюрета, вода за каши и адаптирано мляко, кисело мляко също.

# 18
  • Мнения: 46 518
Затоплям всичко в нея, става за секунди, с друг уред ще става за двойно повече време.
За готвене също става, за сирене по шопски и пиле с ананас я ползваме  Simple Smile
За сандвичи предпочитам обикновения грил, с печката става зверски бавно  Crazy

Като беше бебе детето я ползвах и за преваряване на водата и стерилизиране. Стерилизаторът е златна табота, само слагаш и излизаш на разходка  Laughing

# 19
  • Мнения: 7 430
- за затопляне на всичко
- за размразяване
- затопляне на вода за чай, нес кафе
- за готвене на дробчета, яйца
- пуканки
- за сандвичи

....май това е Wink
Това е най-използвания уред в къщи Peace

# 20
  • Мнения: 547
Нямам, не ползвам и не искам да ползвам.

# 21
  • Мнения: 904
Ами, там е работата, че незнам дали ще ми трябва  ooooh! За това ми е дилемата, ама като гледам досега никой не е отговорил, че няма такова чудо  Confused

Моят мъж мислеше същото,но сега си е променил мнението.Няма да разбереш колко е полезен уреда,докато не започнеш да го използваш.

# 22
  • Мнения: 682
Ползвам я най-вече за притопляне и размразяване. Изключително полезен уред.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 052
За затопляне и размразяване, а също и за готвене на ориз и зеленчуци. Децата си пекат ядки и си правят пуканки.
Аз я ползвам, за оцветените дейности Wink. А как става номера с готвенето на ориз и зеленчуци?

# 24
  • Мнения: 14 490
за притопляне най-много, за кипване на вода, за задушаване на замразени зеленчуци, за размразяване.
относно притоплянето ще направя следното уточнение: това е най-положителното качество на микровелето - затопля ти храната така както не можеш да го постигнеш на котлон. но обикновено я загрява доста като същевременно и доста бързо изстива.
тестени продукти затоплени в нея, също бързо изстиват и после стават на камък Sick ако не ги изядеш бързо не стават за ядене въобще.

# 25
  • Мнения: 3 360
Използвам основно за претопляне и по-рядко за размразяване или готвене.

# 26
  • Мнения: 79
Използвам само за претопляне. В началото (а това беше много отдавна  Laughing) да съм размразила 3-4 мръвки от камерата, но резултата не ме удовлетвори хич  Crossing Arms Моята е обикновена, без грил - не готвя в нея, но и не изпитвам необходимост  Simple Smile За тази цел си имам и готварска печка, и скаричка...  Peace Но за това пък я 'скъсвам'   Embarassed да претопля... и така сигурно повече от 10 години вече ни служи вярно.

# 27
  • Мнения: 3 830
Подгряване на храна, варене на напитки разни.

Май ще я махаме, защото много облъчва. Sad

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
За затопляне на храна,
за размразяване и за изваряване на шишета и биберони

# 29
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Хора, вие съвсем ме отчаяхте  ooooh! Излезе безценен уред, явно полезен за всяко домакинство. Ама аз още се чудя нали уж са вредни и облъчват храната с микровълни , храната се йонизирала и прочие Thinking Ама то не, че тв-то и лцд-то са по-екологични  Confused

Общи условия

Активация на акаунт