Януари свършва вече - бебчо, мама няма търпение вече!

  • 12 888
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Някъде прочетох,че бебчо на един ден дрябва да изяжда 10мл.На 2 дни-20мл.,3-30 и така до десетия ден когато ще достигне 100мл.Това ще е количеството което ще изяжда до края на първия месец и съответно втория месец ще изяжда 110,третия-120,четвъртия-130мл.и така.Но това разбирасе е много относително.Едно дете е по лакомо ,друго по безапетитно.
И случаино вижте на какво попаднах: Таблици на взаимодействията с майчината кърма.
http://www.predainatatak.bg/news/about104.html

# 31
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
EleoHopa :Как си се минала така смиенето.Добре дошла при мързеливите мамчета. Hug

# 32
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Лалка, за пъпките-Мартина имаше точно същите пъпки, с бяло връхе, сега и Ангел ги има. Казвет, че е бебешко акне, но пък си има и стафилококова инфекция малко. С каката сменихме доста кремове, но нещата се влошаваха само, докато не ми препоръчаха Мустела Стелатопия за атопична кожа. Сега с Ангел също мажа с този крем и засега удържам положението-има само 2-3 пъпки и те са почти изчезнали.
Елеонора, вероятно е конюнктювит, но най-добре да го види лекар оченцето.

# 33
  • Мнения: 51
Моят малчо също вече денем прескача доста сън, вчера обаче беше рекорд, от 12 на обяд заспа чак вечерта, предремва си, но не както преди, сега го чакам дано се удреме малко да направя някое упражнение...
За биричката виждам, че коментирахте, много ми се услажда, пия поне по 1-2 чаши на ден.
А за миенето първо надникам през крачолчето да видя каква е хавата и го мия всеки път, в легенче, защото банята ниемного студена.
Само сутринта ни бяха спряли водата и мина само с кърпички.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ето какво ми попадна от една друга тема  Mr. Green

Индиана007 е родила днес 29.01. в 1:50 pm Бостънско време дъщеричката си Ангелина. Тежи 3.300 кг. Наложило се е секцио.

Честито
   bouquet

От чужбинските мами чакаме и Кафява мечка  Peace

Иначе тук е спокойно  Crazy  Laughing
Хюстън, нямаме проблеми  Joy

Ама се наспах едно хубаво  Flutter според съветите на родилите вече мамчета  Wink


# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Хюстън, нямаме проблеми  Joy

Голяма си свежарка  Laughing Laughing hahaha hahaha

Честито на Индиана007!!!

# 36
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Цитат
Ива-топ -Ако някой си спомня, едното оченце на бебо секретираше... Да, почиствах го, капех кърма, но след няколко дни се запуши и нослето   
Взехме носен секрет и се установи наличие на стафилококи , явно вътреболнична инфенция 
И сега слагам антибиотични капки, а след известно време пак ще вземем посявка за изследване...
Как секретираше..?Като гурелчета или ...нещо друго че аз съм изтървала нещо.Че нашето оченце гурелясва доста ..мия с преварена вода...но като заспи и като се събуди пак е същата работа да започна пак с капките за очи ли ..може някоя прашинка да е попаднала в оченцето и да е възпалено newsm78
Ели, оченцето секретираше като конюнктивит - гурли, особено след сън.
При нас се установи наличие на стафилококи, след като се запуши и нослето - инфекцията е една и съща, само че първо се е проявила на окото.
За всеки случай се консултирай с лекар, може да ви изпишат някакви капки, дано не е нещо лошо  Praynig

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
kras8204,от къде намираш стебло на копър??
Въобще откъде копър??През януари  newsm78

Чудя се откога ли ще се включим и ние с колики?

# 38
  • Мнения: 4 017
Лалка, и моето момиче има обрив на брадичката и по бузките - червени пъпки някои с връхчета, след като се наспи като че ли отшумяват, но като почна да я храня и пак се активират, и аз си мисля, да не е нещо от лигавчетата, с които я забърсвам и ги сменям често.

Има и секрет в нослето и днес се реших да бръкна с клечка за уши с ограничтел, навлаженена с физиологичен разтвор, и обрах малко сополчета, но пак има newsm78

# 39
  • Мнения: 6
Момичета много ви благодаря за отговорите.

# 40
  • Мнения: 206
  И аз мия при всяко сменяне на памперса и то мия с препарат, не само с вода. Кърпички не ползвам. Оставила съм ги като резервен вариант за път.

# 41
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
kloie  -стъбло от копър продават в аптеките-разбирасе сушен.Аз ползвам точно такъв ,смесвам го заедно с анасон.Дано изобщо да нямате колики,че са нещо ужасно.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 688
kras8204 ти ли пиеш чая от копър и анасон или го даваш на бебка?

# 43
  • Мнения: 802
Малеее , аз докато се наканя да пиша и то нова тема ...

сега ще чета кой какво е написал

# 44
  • София
  • Мнения: 6 182
Здравейте!
да кажа първо за бирата - ДА, педиатърката ми я препоръча - каза 1 чаша дневно е почти задълчително  Wink Аз пийвам по 1 чаша от 200 мл.

Пяхме на лекар днес: оправиха ни пъпчето  Party Оказа се, че не било паднало съвсем - имало някакъв остатък. Докторката го намаза с нещо и изчисти и сега си е супер  Grinning

На тегло е пораснал с 430 грама за 15 дена, което ми се струва добре.

Лошото е, че почнаха истинските гадни колики, че дори и повръща. Изчезна му и апетита на човека с това повръщане. Повече от 80 мл. е абсурд да изпие, а на 40-тия почва да се дави, да охка , да пъшка и да се уригва. Съответно след час и половина пак е гладен...и кръга се затваря.

Пъпки има и той, но при нас било бебешко акне - с бяло връхче и са вече основно по брадичката (първо бяха по бузките). Ще взема да я пробвам и аз тази мустела.

Общи условия

Активация на акаунт