Пребит инвитро -специалист от "Света София"

  • 3 159
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 950
Недей да четеш Доди, ще ти стане още по-кофти. Защото освен този коментар, посочен по-горе от Хоуп, има и още по-гадни, в които хората със стерилитет са коментирани като хора втора ръка. Аз още вчера четох и за сетен път се убeдих, че в милата ни Родина още дълго време нещата няма да са нормални.

На някой мъж не са му издържали нервите,ако са направили нещо лошо на жена му.
За да се случи това,сигурно има причина,не мислите ли?
Някоя жена е пострадала, и има МЪЖ до себе си.

Бонита, каквато и причина да има, каквото и да е направил този доктор, най-некадърния на света да е, едва ли физическата саморазправа е начина да се уреждат нещата.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 18:50 от zvetun4o

# 16
  • Мнения: 3 453
Вече съжалявам, че пуснах  коментара тук! Tired Не четете, не ви трябва да знаете, що за съграждани имаме! Sad
Изненада ме факта, че коментара е направен от жена, наричаща се мед. сестра. Мислех, че поне медицинските работници са на наша страна, че поне те разбират и не ни обвиняват в безотговорност, лекомислие и ниска сексуална култура. Tired Все повече разбирам момичетата, които не споделят с близките си за проблема!

Цветунка е права, не това е начина! Този начин е присъщ за първобитното общество, от което ние имаме претенции, че се разграничаваме! ooooh!

# 17
  • Мнения: 353
Здравейте момичета  bouquet  bouquet  bouquet,

Съгласен съм с вас момичета - физическата саморазправа ни връща в праисторическата ера по отношение на комуникацията. Но ако тогава можем да ги оправдаем поради малкия речников запас, с който е по-добре да удариш на съперника си една гьостерица в главата   bash вместо вербално да му обясниш колко си недоволен от услугите му и респективно ( в случай че съставлява нарушение) да се обърнеш към компетентните органи за разследване и предприемане на всички законни действия да бъде наказан, то в 21 век това е недопустимо.
Поставям се на мястото и на съпруга на жената, която е пострадала - сигурен съм че го боли от причиненото, но мисля, че е трябвало да постъпи по друг начин. Мисля, че насилието стана "модерно" в наши дни в резултат на безнаказаността на всички, които са си позволили по един или друг начин да нарушат законите и добрите нрави.

Надявам се  Praynig Praynig Praynig час по скоро държавата да се вземе в ръце и да започне да изпълнява функциите си за да не се връщаме в праисторическата ера.

Хоуп, момичета, не се измъчвайте с "коментара". Сигурен съм, че за такива хора има кой да се "погрижи" и да ги накара горчиво да съжаляват за думите, които са казали.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 117
Жалко е да,
но ако е направил нещо което може да " засегне" човек за цял живот,
не знам кой нормален човек може да се въздържи!
Не знаем защо се е случило,
и не искам да го коментирам,
едва ли без причина може някои да му посегне..

# 19
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
Здравейте,
ето ме и в тази тема...

Чета и се чудя  newsm78 какво съжаление блика от вас.
Аз, по принцип съм против насилието, АМА... някои хора като това докточе си го заслужават.
Ние само с някои от вас се срещаме в темата икси и инвитро, ама другите знаете ли колко болка и мъка има в тази тема...?
И само като си представя, че некадърността на един такъв доктор може да е причина за такава болка и през призмата на алчността си да гледа на нас като на банкомати ...

А някой от вас да знае случай, в който да има ВИНОВЕН доктор, а пък още по-малко да си е платил за това ( да е наказан и то по ЦИВИЛИЗОВАН начин...? )

С малко отклонение: Смятате ли момичето от Варна, което е в кома от 2 год. в следствие на предозираната упойка при раждане, ще бъде овъзмездено??? Ако стане ми се обадете...

Нека се оправя, и да е за урок на останалите!

Може да ме обвините за мнението ми, ама в нашата мила родна страна, още дълго ще е така - справедливост (може и криворазбрана) с юмруци.
Много жалко!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Абе вие не сте ли попадали при доктор на който да ви иде да му разбийте главата.като са доктори да не мислите че няма боклуци между тях? Мога да ви дам три такива примера в моя живот.Е ,не ги пребих, но си заслужаваха да ви кажа. Вие четохте ли гадните коментари под статията? Прочетохте ли мед.сестрата какво пише?

# 21
  • Мнения: 1 950
Нямам думи с които да коментирам изненадата си от някои ваши реакции Sad.
Али, знам колко болка има в темата, за която говориш, знам колко болка има и във всички останали теми тук в нашия форум, знам също, че няма осъден нито един лекар, но това не означава, че трябва да се саморазправяме с всеки, за който сме преценили, че ни е навредил.
Проблема е в държавата, в процедурите, в липсата на правила, не в лекаря или пациента. Ами хайде кажете, обичате ли политиците, радват ли ви те? Доволни ли сте, че правят всичко възможно да оправят собственото си благополучие, а за народа никой не мисли??? Ами защо тогава не отидете да понабиете двама, трима, ей така да се решат нещата, да бъде назидателно за другите..... Или някой чиновник в администрацията например, да речем данъчен, що да не го понабием, че нещо ни е навредил.....До къде може да ни докара такова мислене няма да коментирам.
ТАТКО БАРБА е бил прекрасно изчерпателен Peace.
И да Пуканка, четохме коментарите под статията, те са ужасни и тъжни. Тъжно ми е за хората пребили доктора, тъжно ми е за тези, които са писали след статията. Това са хора продукт на новото ни общество, без морални ценности и капка човечност.

# 22
  • Мнения: 3 376
Ние само с някои от вас се срещаме в темата икси и инвитро, ама другите знаете ли колко болка и мъка има в тази тема...?

Нямаме и грам идея. Всъщност, и аз като повечето, съм тук за забавление основно. Очевидно мъката дава правото да пребиват нашите доктори...

# 23
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
Мили мои,

аз също съм против насилието и през ум не ми е минавало да посегна на доктор, политик, данъчен или който и да е, но
защото търпим непрекъснато ужаса и унижението от тяхна страна, може би за това не ми се свива сърцето от съчувствие към тях. Съжалявам! Трудно ми е да напиша: "Горкичкият доктор, колко ли го боли, и т.н." - това няма да е истинско, защото когато си "свършат" работата не се интересуват от резултата, а от парите. Сами знаете какво е "лекарска грешка" и последствията... (т.е. няма такива). Колко момичета са пострадали от такива като него и дори не е стигнало до обществеността, а и да стигне кой ли ще повярва, а и какво ли ще се напише в коментара, ама нали само един доки са понатупали и вече е сензация. (Да, Сталин е казал: "Смъртта на един човек е трагедия, смъртта на милиони е статистика. " - както искате го разбирайте.) Може да ме обвините в безчувственост или коравосърдечност, но само в този случай не съм на вашето мнение и на страната на док.

И за финал: кратък виц разказан ми от док. " Знаете ли какво е лекарска грешка? - Да излекуваш пациент с два прегледа платени от здравната каса, а той да се окаже милионер" Ха, черен хумор, ама такива са им вицовете, на границата с истината.

И все пак ви  Hug и   bouquet моля не ми се сърдете за моята откровеност.
Желая ви от все сърце успех в най-скоро време.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 324
Преди 8 години се заклех, че като изляза от "Тина Киркова" ще пръсна мозъка на този д-р Генов, ако ще да го лежа цял живот. Една санитарка, обаче ми каза, че човека имал много сериозни проблеми - жена му била от много дълго време в кома в ИСУЛ и той плащал страхотни суми. Стана ми много гадно. Никой от нас /яловите/ не беше виновен за трагедията в живота му, но той се държеше като с животни, говореше грубо, обиждаше ни, все ни се караше. Не разрешаваше да си купуваме лекарствата от аптеки, даваха ги те, от помощите, плащахме си и мълчахме /знаете за какви суми става въпрос/.
Когато прочетох за случилото му се си помислих "е, намерил си го е".

# 25
  • Мнения: 353
Пуканка, разбира се, че всеки един от нас е попадал на лекар, на който ни е идвало да му  box box box
Не това е правилния начин обаче, това е което коментираме тук.

Али,
Аз поне не съм на страната на доктора. И мисля, че нито един от изказалите се до сега не го е защитил персонално. Слава Богу не съм имал нещастието да имам вземане-даване с него. Аз специално реагирам на насилието по един и същ начин независимо от социалния статус на човека (лекар, инженер, юрист или коминочистач). Винаги съм смятал, че интелигентните хора ще намерят правилния начин за да се установи някоя правда или неправда. Съгласен съм, за момента няма признат за ВИНОВЕН лекар, но това не означава, че трябва да се юрнем да ги бием, и пак казвам не визирам само лекарите, говоря за всички хора в които поради една или друга причина влизаме в досег и от които по един или друг начин можем да бъдем наранени или ощетени.
С риск да се повторя ще кажа, че за мен безнаказаността е държавен проблем - ей там трябва да отидем и да викаме и да търсим начин да се оправят нещата, защото насилието е за хора дето имат по 1 мозъчна гънка и тя им е от катастрофа  Wink
Мисля, че всички изказали се просто искаха да изразят възмущението си от насилието, което най-силно ни прави впечатление когато е насочено към човек, който изпълнява дейности в обществен интерес каквито са образованието, медицината и т.н.

# 26
  • Мнения: 2 422
Прочетох темата от първия постинг но и грам съжаление не ме докосна за въпросния доктор съжалявам нооооооо
ще прозвучи гадно .. Съжалявам
 кой каквото си надроби това ще сърба
Ще пожелая на доктора само едно .... каквото той е направил на това момиче да не се случва на дъщеря му или жена му
това че жена му е дълго време в кома в ИСУЛ и той плащал страхотни суми не означава, че трябва да е на наш гръб налии?

# 27
  • Мнения: 1 951
Напълно съм съгласна с Цветунчо че проблема е в държавата и в липсата на закони. Точно за това тези проблеми, а и много други се решават по този начин.

# 28
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
и какво предлагате да направим докато "държавата" се сети, че има не само политици, доктори, инженери и друга корумпирана сган. Как да покажем на тази "държава", че ни има и нас и ние не искаме насилие, а само справедливост? И моля, не ми казвайте: "с правосъдие", защото докато юристите са в горната група и паричките са водещи, аз го наричам "кривосъдие", и питам ви: с кои парички се оправят горните - с тези, които им ги даваме доброволно, за да си свършат задълженията. Е да, ама има и хорица, дето си дават и последния залък за надеждата да имат дете и изведнъж някой погубва и обърква целия им живот. Да ама не всеки е с железни нерви и сърце на майка Тереза, и затова ... дум.

# 29
  • Мнения: 519
Напълно съм съгласна с Цветунчо че проблема е в държавата и в липсата на закони. Точно за това тези проблеми, а и много други се решават по този начин.

        Абе закони,закони,ама и да ги има те трябва да се спазват.Напатила съм се от некадърни доктори и съм била унижавана от тях дори и като бременна.

Общи условия

Активация на акаунт