кажете разхлабваща каша

  • 6 285
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 159
Здравей, имаше във форума една тема за пюрето от сини сливи - домашно приготвено. Действа. Ние също сме много чувствителни на тази тема и гледам да комбинирам храните - ако давам нещо запичащо, гледам да дам и нещо разхлабващо. Пр. оризова безглутенова каша + пюре от сушени сини сливи (домашно приготвено). Иначе съм чела тук във форума, че каша с рожкови действала разхлабващо.

Извинявам се, че ще се намеся в темата ти, но искам да попитам мамите от кога може пресни плодове. Не че бързам да дам ами просто да съм подготвена. Благодаря Peace

# 16
  • Мнения: 24 467
Рожкови съдържа и Фризовомът, който, както вече писахме тук, има разхлабващ ефект.
Иначе пресни плодове- около 6 месец.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз използвах Фризовом 1 месец само заради запека на беб и какво стана.... още по зле  ooooh!което е много странно!Минах си на Аптамил отново и проблема се оправи..... но след като го смениха с Имунофортис нещата пак се промениха и смятамм да го сменя,просто не мога да гледам как детенце се мъчи/бяхме на стария Аптамил 2 месеца и сега от 1 и половина сме на новия/ Днес взех Хип 2 с пробиотик и се чудя дали да не минем на негооо Thinking
Правих днес пюре от сини сливи сушени но за сега и тва няма ефект ooooh!
За кашите....  на Нестле е чудесна, с пробиотици е. Peace знам,че е добра но май има глутен а е рано още  Peace

# 18
  • Мнения: 1 089
Аз съм правила кашата не с пюре от сливи на Хипп, а със сок от сливи - значи слагаш кашата, АМ ( ако е безмлечна) и половината течност да е сокчето, другото преварената вода. Ако е нужно можеш да сложиш и цялото сокче.

# 19
  • Мнения: 674
 Както са написали и други мами - може вече да даваш пресни плодове! Даже е желателно!
 А една пасирана круша например прави чудеса! (от съвсем скорошен опит го казвам Mr. Green)

# 20
  • Мнения: 9 973
единственото,което ни действа е пюре от сини сливи.то се почва едно акане... Mr. Green
hahaha
и от круши Peace

# 21
  • Мнения: 9 973
пюре от сини сливи и круши Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 6 268
Много познат проблем.

При нас се появи на 5 м. Пробвах всичко - пюрета от круши, ябълки, сини сливи на почти всички марки, манго, след това почнах пресни плодове - ябълка, круша, манго (само 2 пъти съм давала). Каша на Блевит с Бифидус ефект, взех и АМ Аптамил, въпреки че се кърмим, въведох и сокчетата, но нищо от това не помогна. Накрая въведох глутена и започнах с овесени ядки сутрин, като ги смесвам с настъргана ябълка или круша, или с някакво друго плодово пюре. Е, това вече помага. Но Борис беше вече на почти 8 м. От тогава сутрин само овесени ядки. Сега пробвах и елда 2-3 дена, но пак проблема се появи  Tired Слава богу, че харесва овесените ядки.

Пробвай с прясна (настъргана) круша, може да помогне при вас.

# 23
  • Мнения: 159
Сетих се и за друго - чайче на Блевит с разхлабващ ефект. Много е добро. Ние също не пиехме вода. Напоследък започна да пие по малко и затова можеш да разтвориш на 50 мл преварена водичка - 1 чаена лъжичка гранулки, и ако не иска да го пие, можеш с лъжичка да й "налееш" малко в устичката. Поне аз така правя ако положението е тръгнало към запичане. Няколко лъжички са достатъчни. Действа. Peace

# 24
  • Мнения: 34
И на нас чайчето на Блевит много ни помага  Peace Знам , че питаш за кашички, но дано ти помогнем. Другия вариант е да слагаш настъргана круша в инстантната каша и така да се балансират нещата  Simple Smile Успех!

# 25
  • Мнения: 36
Благодаря ви за всички отговори ще търся чайчето на Блевит че ми се струва по безобидно от въвеждане на глутен в седмия месец. иска ми се да изчакам още поне месец. Ще пробваме и крушата в суров вариант макар че не ми се купуваше от крушите на пазара защото са турски или кой знае какви. Иначе проблема ни не е 4е не се изхожда беба- напротив но мноооооого зор и като пластилин (сори за описателното обяснение)

# 26
  • Мнения: 31 195
Блевит имат такива каши-най-различни по състав.
И на нас чайчето на Блевит много ни помага  Peace Знам , че питаш за кашички, но дано ти помогнем. Другия вариант е да слагаш настъргана круша в инстантната каша и така да се балансират нещата  Simple Smile Успех!

Запека се регулира постепенно с всички неща които майките са ти изброили. Имахме такъв проблем, но нещата се оправиха, като започна да яде повече разнообразни неща. Суровите плодове са най-важни.

# 27
  • Мнения: 378
     Отварата от сушени сливи помага при  запек ( водата в която са сварени ).  Сварените плодове  почистете от костилките  и пасирайте  - получава се пюре, което може да давате сега или по-късно, ако си замразите в чашки. Ние имахме същия проблем при захранването     ( след оризова каша и пюре от моркови ) .

# 28
  • Мнения: 757
правя каша от овесени ядки

# 29
  • София
  • Мнения: 114
 Ако хапвате млечни каши - млечна каша ориз с круша на Хип.

Общи условия

Активация на акаунт