бебе и диета

  • 1 890
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Горкото бебенце!
Оххххх....  Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 606
Ние 2рият месец бяхме по-малко отколкото при изписването. Един много известен и уж добър педиатър сметна по-колко трябва да яде бебето, хем се кърмехме.. караше ни да го мерим и да не му даваме повече, защото повръщало от това, че го прехранваме...  Детето се скъсваше от плач, а ние си мислехме, че има колики. Накрая майка ми каза да извикаме една педиатърка вкъщи, жената дойде и отсече, никакви колики това дете е гладно. До днес сме и благодарни и мразя онзи педиатър... Как може лекари да говорят глупости... Направо са за  #2gunfire

Кажете на вашата приятелка да отидат на друг педиатър и всичко ще стане ясно. Не може бебе да е на диета...

Макар, че тази тема ме вълнува, защото на една друга приятелка детето и беше към 9ият месец, когато и казаха да го подложи на диета, защото започва да става дебел... А тя все детето да си хапне.. каква диета.. какви глупости... и днес детето изостава с единият крак защото е с наднормено тегло... и сега ходят къде ли не по доктори...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 099
Да пази Господ децата от собствените им родители!...  doh "УЖАС", е моя коментар по темата! Сви ми се сърцето за тази невинна душица!

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като здравен работник и майка на 5 месечно момченце ще кажа ,че е нормално бързото качване на килограми особено при изкуствено хранените деца

 Хайде моля ти се, за това повечето кърмени на поискване са като слончета! Naughty

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аман от малоумни педиатри. Ами като има бебета които наддават по 2 кг 1-я месец, те какво дебели ли са? Абе това е бебе бе хора. Как може да се връзват родителите на такива идиотски рецепти за отслабване. Това е недопустимо - бебе и диета  ooooh! . И още по малко на 2 месеца. Ми то си е височко бебенцето - 60см и 6кг са напълно нормални мерки според мен. Дано го проумее и майката на бебенцето.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Като здравен работник и майка на 5 месечно момченце ще кажа ,че е нормално бързото качване на килограми особено при изкуствено хранените деца

 Хайде моля ти се, за това повечето кърмени на поискване са като слончета! Naughty

Глупости!

# 21
  • Мнения: 159
Извинете ме за грубостта ама този педиатър добре ли е? А родителите?

# 22
  • Мнения: 142
Здравейте,
Нещо не разбрах - на 4 часа 4 хранения прави 16 часа и нещо ми се губят останалите 8 часа????
Нормално е за двумесечно бебе да се храни 6 пъти на 4 часа и вече към 3-4 месец храненията да станат 5  (т.е. едно нощтно хранене се пропуска)

# 23
  • София
  • Мнения: 3 099
Здравейте,
Нещо не разбрах - на 4 часа 4 хранения прави 16 часа и нещо ми се губят останалите 8 часа????
Нормално е за двумесечно бебе да се храни 6 пъти на 4 часа и вече към 3-4 месец храненията да станат 5  (т.е. едно нощтно хранене се пропуска)


Яде, когато е гладно.  Simple Smile Нощното хранене е индивидуално - някои бързо се отказват от него, други - и на 1 г. и 1 м. ядем нощем! Tired

# 24
  • Мнения: 508
и ааз нямам думи,неразбирам защо сляпо се доверяват на такива педита-как може така-става въпрос за бебе на 2 месеца.моята дъщеря се роди 3.130-първия месец наддаде 1.200,после 1.000 и моето педи викаше оле,олеее............но това не ме е спирало да си храня детето,което ядеше под нормата,а качваше на височина  6 см.първия месец и по 4 всеки следващ.............
на 7 месеца бяхме 73 см. и 7.900кг. е кое му е многото newsm78 newsm78повечето деца първите месеци качват повече после всичко се нормализира и си идва на мястото Naughty

# 25
  • Мнения: 45
Ще въздъхна просто....
.....
Миналата година ходих на среща с едни мами...моят син беше на 7м тогава...едно от децата там беше на три месеца и ядеше по 200мл. АМ на ядене а моят син това количество го яде сега.
Нека пие мляко колкото му се иска.
Дано приятелката ти осъзнае, че нуждите на детето са по-важни от съветите на педи  Crazy
И моят син изяждаше по толкова на тази възраст. На 5-6 хранения.И до преди месец наддаваше минимум по килограм на месец. Но при последното теглене беше отслабнал със 140гр., защото започна да лази.
И аз се тормозех много в началото от съвети на "кадърни" педиатри, но реших, че е по-добре детето да е сито и да се развива нормално (е, някои се развиват по-бързо от други), отколкото да е лишен и да реве от глад. (А ревът, когато беше гладен, бе страшен, повярвайте ми.) Не знам как на тази майка не й се обръща сърцето, като знае, че оставя детето си гладно... Sad И определено не беше лакомия, защото бебо не повръщаше нищо (т.е. явно не му беше в повече).
Сега все още си хапва по толкова - 200-210мл. на хранене, а е вече почти на 8 месеца.
Мамо, не оставяй бебчо да гладува. Аз лично поставям вече под съмнение всичко, което ме съветва "педиатърката".   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 1 262
що не кажеш на твоята приятелка да влезе тук да почете? като не иска да ходи на друг доктор, да прочете тук историите на препатили и може и да открие истината  Peace

# 27
  • Мнения: 1 197
Как бебе на диета,че то сега расте,какви са тези педиатри,който да изписват такива диети #Crazy.Голямо се е родило нормално да е голямо и сега

# 28
  • Мнения: 16
Благодаря на всички мами за подкрепата !!!

Ще паднете като ви кажа какво е развитието на тази история.
Те бяха на преглед на 5 февруари и казали на педито, че детето се храни по 4 пъти по негова препоръка и този лекар им казал, че се объркал нещо щом така им бил казал.
ОБЪРКАЛ СЕ БИЛ - направо ужас
казал им, че детето трябва да яде по 6 пъти на ден до 5-я месец

Още веднъж БЛАГОДАРЯ ВИ !!!

# 29
  • Мнения: 45
Кой се е объркал, не знам ... Жалкото е, че бебчо е гладувал цял месец заради нечие объркване ...  Sad И то през първоначалния 3-месечен период на най-усилено развитие. .... Няма какво да коментирам повече.
Със здраве ...

Общи условия

Активация на акаунт