Не се сдържам

  • 25 253
  • 190
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
Наистина нямах никакво намеренеие да се обаждам, но и аз не се сдържах.  След като преди време видях кой е посочен като автор на рецептата за всеизвестната питка Хризантема в готварската книга на ВГ Мама, се отказах да публикувам повече рецепти. Не изпитвам никакви лоши чувства към никого, но наистина ме заболя от липсата на коректност. И за съжаление, това не е единствената моя рецепта, която съм срещала тук, пусната от други хора, без да се посочва от къде е взета...
А моите рецепти не са копи-пейст, а са от едни много стари готварски тетрадки, наследени от моята баба, която беше невероятна сладкарка...Както и да е!
Желая хубав ден на всички! Simple Smile


Като го прочетох това ми стана много тъжно.  Sad
Тази съфорумка, ако може да се докаже, че наистина тя е виновникът, трябва да се накаже от админите #Cussing out #2gunfire

# 16
  • Мнения: 693
То и аз се притеснявам от малкото рецепти които съм пускала да не се повтарят, не толкова за да не изглежда като кражба а да не се зардъства форума излишно. Но то си личи като копираш чужда рецепта. Няма никакъв смисъл в това но хора всякакви. Confused

# 17
  • Мнения: 27 524
Тази съфорумка, ако може да се докаже, че наистина тя е виновникът, трябва да се накаже от админите

Трябва да се вземат мерки, за наказание в инет едва ли може да се говори . Аман от комплексирани  Crazy

# 18
  • Мнения: 3 830
Тази съфорумка, ако може да се докаже, че наистина тя е виновникът, трябва да се накаже от админите

Трябва да се вземат мерки, за наказание в инет едва ли може да се говори . Аман от комплексирани  Crazy

Има изтриване на акаунт, бан и други видове наказания  Peace Това, което е направила е ужасно просто. #2gunfire Направо ми е жал за потърпевшите съфорумки Sad

# 19
  • Мнения: 7 091
Как не я е срам!!! #Cussing out Това е просто възмутително!!! Ако някой знае испански защо не пишете на админите на блога? Ясно, че тя си е модератор на самия блог, но всички блогващи са задължени да се съобразяват с правилата за авторско право! Аз самата го правя на блога си!
Направо ми се повръща от такива хора! #Cussing out

# 20
  • Мнения: 1 818
Момичета,утре ще драсна някой ред на модераторите на въпросния исп.форум...
         ....но за блога...нищо не мога да направя...

# 21
  • Мнения: 6 243
За блога не могат ли да се информират админите на хоста?

Това е нелепо - разгледах блога на sylya - на повечето снимки дори ясно си личат надписите на авторите им. Колко арогантен трябва да си, че да правиш подобни неща? Или е чиста глупост.

# 22
  • Мнения: 11 747
аз не разбирам испански, само видях снимките. Тя не споменава ли някъде, че това са и любими рецепти от нета, нещо такова, просто ги е събрала в един блог или... Thinking
Снимките видимо са събирани от няколко форума, има и от руски, по снимките веднага става ясно, че не са нейни!  Претендира ли, че са нейни?

# 23
  • Мнения: 22 867
Цитат
La imagen puede estar a escala y/o sujeta a derechos de autor.

Някоя мама "испанка" би ли го превела, стои под една от снимките.

Цитат
Ojala que os guste y que podeis entender todo.


А това е под моите снимки Embarassed

Всъщност и аз се питах, да не би пък да е написала някъде, че са от форум снимките, все пак има по няколко различни на едно и също нещо. Интересно, защо тя самата не се появи, нали пишеше във форума? Би могла да обясни. Дано не задавам риторични въпроси.........

# 24
  • Мнения: 2 241
Първото означава, че изображението може да е обект на авторското право.

А второто, Labrex, значи: "Надявам се, че ще ви хареса и че можете да разберете всичко", няма нищо за авторското ти право ooooh!.

А къде видяхте блога?

# 25
  • Мнения: 1 818
Това е блога

Момичета,аз веднага писах на Силиа на лични ,тя ми отговори да се защити...не мога да публикувам отговорите и без нейно знание...Каза,че е направила грешка и ми се извинява...На някои от снимките ясно била посочила източника...Дори испанките се вьзхищавали на златните ръце на българките...Необходимо е според мен под всяка снимка или рецепта да се вижда източника ...а не на някои...Подразних се като видях в блога и снимка на моя салатка...ами тя е и в моя блог...кой от кого е откраднал снимката...не се знае...

# 26
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
аз не разбирам испански, само видях снимките. Тя не споменава ли някъде, че това са и любими рецепти от нета, нещо такова, просто ги е събрала в един блог или... Thinking
Снимките видимо са събирани от няколко форума, има и от руски, по снимките веднага става ясно, че не са нейни!  Претендира ли, че са нейни?

Пина и на мен ми се иска да вярвам, че или е неразбрала(ама всички да те хвалят, а ти да не кажеш, че това не е твоя снимка....) или някъде е писала това. НО дори и да са любимите и рецепти, все пак трябва да има споменаване поне на сайта от който ги е взела. Още повече, че Габи и е написала коментар по една от рецептите и той е изтрит - значи много добре знае за какво става дума.
Адреса на блога е този: http://svetlana-sylya.blogspot.com/
 Между другото в ляво е и пълното и име и града в който живее.

Всъщност и аз се питах, да не би пък да е написала някъде, че са от форум снимките, все пак има по няколко различни на едно и също нещо. Интересно, защо тя самата не се появи, нали пишеше във форума? Би могла да обясни. Дано не задавам риторични въпроси.........

Доколкото разгледах профила и - не е влизала от няколко дни...

# 27
  • Мнения: 22 867
Първото означава, че изображението може да е обект на авторското право.

А второто, Labrex, значи: "Надявам се, че ще ви хареса и че можете да разберете всичко", няма нищо за авторското ти право ooooh!.

А къде видяхте блога?

Отмъщението ми е, че съм снимала божествената Танитина питка в изгорялата си тава.  Mr. Green Много е стара, но най-хубаво ми се пекат в нея тестените работи. Е, можеше и да извадя питката и тогава да снимам, ама нали , пусто бързане да я покажа, колко е хубава. Embarassed  Grinning

# 28
  • Мнения: 3 830
Видях блога.
Може пък в крайна сметка да не е съобразила. newsm78
 Трябва да попита авторите на снимките дали може да ги ползва в блога си и да пише под всяка източника!

# 29
  • Мнения: 11 747
В такъв случай вижте това - http://deni4ka.blog.bg/viewpost.php?id=72168

моята рецепта, с моята снимка, текста е само копи пейст, щото ми е дори с правописната грешка, която съм допуснала в поста си в бг-мамма!

Кой знае колко такива случаи има още, на които не сме попаднали...  Здраве да е...

Общи условия

Активация на акаунт