С какаво се отоплявате...

  • 3 881
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Ние се отопляваме на газ. Топлим апартамент от 110 квадрата - целия. Имаме много радиатори, поддържаме парното на почти минимална степен и постоянно е околбо 22-23 градуса, аз ходя по потник. Дори и в най-големите студове. За октомври, ноември и декември сметката ни е средно около 120-130 лева. Казвам средно, защото тук се правят авансови вноски и на третия месец се изравнява. Вероятно разходът ни за октомври е по-нисък, защото беше топло, а за декември - по-висок. Но средно идва толкова. Топлата ни вода също е на газ. Отделно токът ни е около 30 лева. Тоест съвсем обобщено - за зимните месеци идва около 160 лева за ток и газ. Ако трябваше да се топлим на ток - щяхме да плащаме поне толкова, в никакъв случай нямаше да топлим целия апартамент и щяхме да мръзнем.

# 16
  • Мнения: 3 376
Ние се отопляваме с климатик,но ползваме само един,тъй като живеем в гарсониера.
Вратите са постоянно отворени,така че е топло навсякъде.
Излиза ни около 60-70 лв. на месец целия ток на месец.

# 17
  • София
  • Мнения: 302
Имаме камина с водна риза, но я ползваме рядко. Мен не ми се занимава да я гледам, мъжът ми се справя с нея. Иначе климатици и съм много доволна - чисто  и  топло е. Газ!? не знам - мен лично ме е страх. Имаме братовчед , който работи в овъргаз и казва че има 1000 защити , но мен ме  е страх!

# 18
  • Мнения: 378
Вкъщи сме с три климатика.

Момичета,каква е месечната сума за отопление с климатик ?

Плащаме между 130 и 180 лв. на месец, но ходим по къси ръкави.
newsm10

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Отопляваме се с два климатика.
  И ние така Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
преди с ТЕЦ, вече с климатици.
Все още нямам сметка от чез, за 1м. отопление на климатици. Тръпнем в очакване...

# 21
Ние имаме парно с ток, отоплявам 100 кв. - на месец плащам 120-130 лв., но когато
месеците са много студени, а през време с по-топли месеци - 80-90 лв., но без водата.
Също е много хубаво, топло, комфортно.

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Конвектори на АДАХ 5 броя( 1 е в банята), жилището е вътрешно и изцяло санирано, изложението е изток-запад, сметката за тока е между 70 и 120лв за цялата консумация заедно с другите ел.уреди. През лятото постоянно 3 климатика (куча марка Mr. Green)  на охлаждане - пак същата сметка. Електомера е от старите.

# 23
  • Мнения: 5 001
Електомера е от старите.
Ей това е много важно оточнение при отопляването на ток  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 11 710
Много години бяхме с ел.котле.За температура около 20 градуса навсякъде плащахме баснословни суми.
От два месеца сме с ТЕЦ.За декември за отопление+топла вода+ток платихме наполовина от сумата,която щяхме да платим,ако бяхме на ток.А и според показанията на топломера ще трябва да ни връщат при изравняването.
Никога повече не искам да бъда на ток  #Cussing out!

# 25
  • Мнения: 682
Ние се отопляваме с климатици и сме доволни.

# 26
И ние сме с климатик,тока варира 90-120лв. в зимните месеци-поносимо е.

# 27
  • Мнения: 200
Ние сме с камина и локално парно в целия апартамент,преди това се отоплявахме с 3 климатика/хол,спалня и детска/но доста солено ни излизаше тогава плащах по 300-320 на месец.Сега камината е само на дърва и освен 3-те стаи вече се отоплява и кухнята,бойлера също е вързан към парното и за цялята зима горим 20-25 кубика дърва/излиза ни на 1000лв/но поне навсякъде ми е топло и конфортно

# 28
  • Мнения: 904
Ние сме абонати на ТЕЦ.За разлика от други,аз съм много доволна.Топло е на всякъде.Плащам разсрочено,по-изгодно ми е.За изминалия отоплителен сезон сме платили 206 лв.Майка ми с климатик в 1 стая плати 120лв.миналия месец.

# 29
  • Мнения: 3 036
С климатик  в едната стая и  с акумулираща печка в другата стая.
Плащаме до 100 лева на месец.
Бойлера в банята винаги е включен, а в кухнята само когато ще мия.
Мисля че е приемливо и ми е топло.
Поддържаме до 22 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт