Моля Ви ... успокойте ме!!!

  • 11 513
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Васиту,
Цервицит е възпаление на канала на шийката. Ако не го излекуваш може да стане хроничен. Не съм сигурна дали бялого течение не беше признак за подобно нещо. Веднъж ме лекуваха с далацин Ц + полижинакс, а после веднага и арилин (свещички). Тогава бялото течение изчезна за известно време, но после пак си се появи постепенно.
По принцип е възможно да си предавате някакво възпаление с партньора, затова мисля е добра идея да се предпазвате известно време с презервативи. Можеш да опиташ с вагинални промивки с отвара от лайка, предполагам е по-безвредно от пиенето на антибиотици. Ако ползваш тампони мини за известно време на превръзки, като спазваш доколкото ти е възможно добра хигиена.

Аз съм с хроничен цервицит и не се притеснявам особено, правя всичко изброено по-горе и проблеми нямам. Колкото до болките в корема - свикнала съм с тях, сега виждат някаква киста на яйчника и казват че били от нея, но преди като не я виждаха само вдигаха рамене и казваха "ми пий аналгетици". Забелязала съм, че като се поддържам в спортна форма болки нямам, ако искаш опитай и ти.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 521
Васиту, ключовата ти дума е цервицит - значи възпаление на цервикалния канал, т.е. на канала на шийката.
Правилно ти е предписала антибиоттици и глобули.
Няма лошо да поттърсиш друг гинеколог, но проблема ти не е в ПАП тестта който нищиш, той е добре - 2 група е заради възпалението, може и 3-та да стане ако не го лекуваш.

# 17
  • Мнения: 1 428
Рени, хубав резултат имаш  Peace Досега наистина не бях чувала за ПАП1 при водещи полов живот /и особено раждали/ жени.
Не мисля, че се налага обаче идване до София  Rolling Eyes Резултатите на BacuTy не са лоши...Все пак може да се поиска и друго лекарско мнение, а болките може да са и от прегледа.




И аз винаги съм била с ПАП 1,нищо че съм раждала и отдавна не съм девствена.Но обикновено ПАП2 се счита за нормален резултат за жени,водещи полов живот.Може да имаш леко възпаление,но това въобще не е страшно и притеснително-лекува се.Само си намери свестен гинеколог.

# 18
  • Мнения: 4 733
Ще използвам темата на момичето и аз да споделя. На хартия резулатите още не съм видявла, но се чух с лекарката по тела. ПАП 2, като имало единични лекоцити ако не се лъжа което говорело за някакъв възпалителен процес в начален стадии. Констатирани са и хормонални проблеми  Rolling Eyes Би ли трябвало според вас да ми се пусне още нещо след тези резултати и някакво лечение прилага ли се, защото тя изобщо нищо такова не ми каза че следва   ooooh!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 521
Ще използвам темата на момичето и аз да споделя. На хартия резулатите още не съм видявла, но се чух с лекарката по тела. ПАП 2, като имало единични лекоцити ако не се лъжа което говорело за някакъв възпалителен процес в начален стадии. Констатирани са и хормонални проблеми  Rolling Eyes Би ли трябвало според вас да ми се пусне още нещо след тези резултати и някакво лечение прилага ли се, защото тя изобщо нищо такова не ми каза че следва   ooooh!

Според мен може и микробиология да пуснеш, щом има възпаление да се види причинителя и да се лекува!

# 20
  • Мнения: 1 753
Да нямаш раничка?
Ако искаш се консултирай с доц. Стефан Иванов- онкогинеколог- мисля, че това е лекарят, който ти е нужен (вчера бях при него и разговаряхме за цитонамазките и лечението). Тел. 871-55-07, 0888-316-426.
На моят резултат пише РАР 1.

Хм.... аз пък въобще не съм доволна от този лекар! Ако мога да го нарека лекар....но това е друга тема  Rolling Eyes
Но по темата - Пап 2 си е супер резултат, не знам защо се притесняваш....
Аз съм с Пап 3, правиха биопсия, имах раничка и я горихме. Сега ми предстои контролен преглед. Доста съм се шашнала, но при мен резултата е просто по-лош.
Не мисля, че за 1 месец нещата ще се променят, така че СПОКО!  Peace

# 21
  • Попово
  • Мнения: 687
за ПАП1 и ПАП2 знам че единствено може да се правят леки промивки, но като цяло резултатите са ОК за млади момичета които водят полов живот и според мен няма нищо обезпокоително Peace

# 22
  • Мнения: 4 936
Иди на друг лекар! Знам че е доста неприятно, но няма как ние от тук да те уверим че е ОК. Ресулзтатат ти е добър, явн о има има нещо дребно но защо не ти е обяснила какво!?

# 23
  • Мнения: 4 936
Докротиче често за убиване! НИе също! Че не си знаем правата, а Те се възползват от това. Трябва да ПИТАШ докато не ти се изясни всичко. Все пак това сви е ТВОЕТО ТЯЛО?!

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да нямаш раничка?
Ако искаш се консултирай с доц. Стефан Иванов- онкогинеколог- мисля, че това е лекарят, който ти е нужен (вчера бях при него и разговаряхме за цитонамазките и лечението). Тел. 871-55-07, 0888-316-426.
На моят резултат пише РАР 1.

Хм.... аз пък въобще не съм доволна от този лекар! Ако мога да го нарека лекар....но това е друга тема  Rolling Eyes
Защо? Той е най-голямото име в тази област в България. Ако от него не си доволна, то от кой?! И между другото- ще става професор.

Иди на друг лекар! Знам че е доста неприятно, но няма как ние от тук да те уверим че е ОК. Ресулзтатат ти е добър, явн о има има нещо дребно но защо не ти е обяснила какво!?
А ти да забелязваш, кога е писана темата?

# 25
  • Мнения: 1 753
Рени, сега ти виждам отговора.

Имам много да разказвам за Стефан Иванов. Хубаво, че ще става професор, дано поне малко е променил начина си на работа, защото иначе тежко им на жените. За мен той винаги ще остане лъжец и обирджия. Нека копирам това, което бях писала преди време на една друга мама:

Цитат
"Здравей! Ще ти пиша с изричната уговорка моето мнение да не повлиява на решението ти да се довериш на този лекар. Все пак той е лекар с множество титли и звания (доколкото си спомням беше ст.н.с.) Но все пак имай предвид някои неща...
Преди години не можех да забременея. С мъжа ми правихме опити в продължение на 3 години докато се стигна до бебе. От начало не знаех какво да правя и към кого да се обърна. Тогава една приятелка ми каза, че братовчед й е гинеколог и ако искам да отида при него. Речено-сторено. Отидох при д-р Иванов, в частния му кабинет, който беше разположен в жилището му, където живееха майка му, баща му, жена му и дъщеря му. Както и да е... реших, че това не е от значение стига да ми помогне. Започна едно ходене при него в продължение на много време, сигурно около година. През това време при всяко мое ходене той ми взимаше секрет от влагалището, пращаше го за изследване незнайно къде и ВИНАГИ имах инфекция, ама винаги. Все се лекувах, какви ли не глобули и свещички не слагах, спазвах перфектна хигиена, мъжа ми и той се лекуваше и пак имах бактерии. По едно време той взе че `видя` нещо в матката ми. Каза, че е киста, при това МНОГО голяма, ужасно голяма и трябва да ми бие инжекции, за да я махне. Ходих около 10-тина пъти на инжекции и всеки път като го питах КАКВО точно ми слага той отказваше да ми отговори. Каза, че няма значение и че тези инжекции ще махнат кистата, която била толкова голяма, че може да предизвика рак, даже си била направо предраково състояние  Shocked Залъгвахме се известно време. Имаше и период, в който ми опипваше гърдите и казваше, че и там имам кисти и че за тях също ще слагаме инжекции. Но както казах времето си течеше, а бебето не ставаше. На всичкото отгоре на всяко мое ходене оставях по 50-60 лева (всеки път различно), а когато ми слагаше въпросните инжекции доплащах 20 лева отгоре. И така - мина около 1 година в приемане на лекарства и биене на инжекции, оръсих се много здраво и ми писна. Реших да си взема направление от Джи-пи и да си отида на нормален гинеколог да видя той какво ще ми каже. Не съм и предполагала д-р Иванов колко ме е лъгал само и само да ми вземе парите. Оказа се, че нямам никакви бактерии и никаква киста - състоянието ми беше перфектно. Попаднах на страхотни специалисти от отделението за лечение на стерилитет в 1-ва АГ болница и там си направих всички изследвания, които би следвало да се направят. Д-р Иванов не ми беше правил цветна снимка за проходимост на тръбите, не ми беше назначил изследване на хормони (а същевременно ми предписваше противозачатъчни уж за регулиране на менструацията), не беше казал на мъжа ми да направи дори обикновена спермограма, какво остава за подробна такава. Разочарованието ми беше огромно!
От друга страна разбирам, че той не е специалист по стерилитет, но ЗАЩО по даволите ме лъжеше най-безцеремонно. Тези инжекции, които ми слагаше и плащах по 20 лева спокойно можеха да са обикновен физиологичен разтвор. Лекуваше нещо, което не съществува и ме лъжеше най-нагло... Оставяла съм големи суми при всяко мое посещение. Изчислих, че за всичките ми прегледи при него сигурно бях дала около 2000 лева! Може би като онколог е по-добър специалист, може би в работата си в болницата се държи по-добре... не знам. От окологията нямам никакви впечатления, защото не ми се е налагало да ходя там. Засега....  Confused

Та така. Ако ти си с добри впечатления от него много ще се радвам, наистина! Дано да ти е помогнал и дано и за в бъдеще да помага на нуждаещи се жени. Но при мен случаят не беше такъв и аз никога не бих отишла при него независимо от проблемите. В петък ми излезна резултата от цитонамазката ПАП 3 Б и съм се изплашила. В понеделник ще ми правят колпоскопия, а в сряда имам час при друг лекар за нова цитонамазка на друго място. Вече имам такова недоверие в лекарите, че се налага да проверявм резултатите.... Иначе `кистата` в матката да си я нося и до сега....  Crazy

Това е от мен. Надявам се нещата при теб да се наредят, макар да не зная точно какъв е твоя проблем. Пожелавам ти здраве!"

Трябва да кажа, че впечатленията ми от този доктор са от преди 5-6 години. Не съм си и помисляла да ходя пак при него.

Общи условия

Активация на акаунт