NAN HA горчи ужасно?

  • 1 431
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 672
Хидролизираните млека горчат и миришат ужасно..Факт!
На децата обаче им харесват.. И не разбирам защо трябва да им се дават сладки и добре миришещи АМ..Не е нужно да ги учим да харесват вкуса на сладкото..и после да скубем коси защо ядат шоколад и бонбони без мярка..
И още нещо..моля ви не обръщайте темите в лични спорове.. Меко казано е неприятно Thinking

# 16
Правилното хранен на бебето не включва оценка на вкуса на една храна, тоест дали е вкусна или не, е важно, но не е определящо, специфичните храни имам специфичен вкус, което е нормално.И момичета не се карайте.

# 17
  • Мнения: 1 089
Предварително моля за извинение всички, които са подразнени от този спор. Отговарям единствено, защото съм убедена, че трябва да изработваме определена култура, когато работим с информация, за да можем да се ориентираме в нейната достоверност.
Slavina_81,
Приемам забележката за некадърния превод на сайта, макар да не съм го правила аз. Все пак ако човек си направи труда да погледне статията, ще види, че е преведена от сайта на американска фамилия педиатри и в частност д-р Сиърс - http://www.askdrsears.com/
А що се отнася до европейските директиви - да, "такова животно има", само дето се правят от различни административни служби на Европейския съюз. СЗО от своя страна се ограничава предимно с препоръки, които могат да бъдат база за изработване на съответно законодателство и в частност директиви на всяка една държава.
Що се отнася до лактозата - самия процес на преработка ии създаване на хидролизирани и частично хидролизирани млека е такъв, че изисква извличането на лактоза от изходното мляко. Слава Богу, много производители на мляко добавят след този процес отново лактоза, но за тези "горчиви и миризливи" млека това обикновено се оказва недостатъчно за коригиране на вкуса.
taniatd,  съвсем малките бебенца пият почти всякакво мляко, което им се поднесе, но колкото по-големи стават толкова по-чувствителни към вкуса и миризмата, а и по-претенциозни стават. И понеже тези млека се пият не само от новородени, се налага корекцията. Иначе съм напълно съгласна, че не е нужно едно дете да се приучава да иска сладко.
P.S. И пак, за да не съм голословна, ще цитирам "НАРЕДБА за изискванията към състава, характеристиките и наименованията на храните за кърмачета, приета с ПМС № 149 от 13.06.2001 г., обн., ДВ, бр. 57 от 26.06.2001 г., изм. и доп., бр. 34 от 27.04.2004 г.", приета на основание чл. 4 от Закона за храните. В преходните и заключителни разпоредби пише:
"4.1. Могат да се използват само следните въглехидрати:
• лактоза
• малтоза
• захароза
• малто-декстрини
• сироп на глюкоза или сух глюкозен сироп
• термично обработено нишесте, естествено несъдържащо глутен
• желатинизирано нишесте, естествено несъдържащо глутен."

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 18:52 от Lenyto

# 18
  • София
  • Мнения: 593
Да не трябва да се съди по нашият вкус но все пак мога да ти кажа че Миломил ХА не горчи толкова но иначе не се притеснявай не всички бебета обичат сладки млека дъщеря ми е пила и Фризопеп с охота ,а тя е доста капризна да не кажа злояда.

# 19
Тука си имаме спор между представители на фирми .....нещо ми намирисва с тия наредби и захаризи лактози и други този я си хранен децата пък ги оставете да се джвкат  Laughing Laughing

# 20
  • Мнения: 256
Ние също пием НАН НА,но не горчи чак толкоз.

# 21
  • Мнения: 756
аз не мога да разбера одобрение от форума да сложиш някакъв вид захар в АМ ли искаш или ти ще пиеш АМ.Ако горчи толкова смени го , освен ако не е по предписание - в последния случай рисковете си ги поемаш сама.

# 22
  • София
  • Мнения: 431
аз не мога да разбера одобрение от форума да сложиш някакъв вид захар в АМ ли искаш или ти ще пиеш АМ.Ако горчи толкова смени го , освен ако не е по предписание - в последния случай рисковете си ги поемаш сама.

Отдавна вече получих отговор на въпроса си. Ако прочетеш въпроса ми внимателно и постинга ми в темата, ще видиш, че питането ми е много далече от това, което ти си разбрала. Благодаря ти много за разяснението за рисковете.
Моля, модераторите да заключат темата.

Общи условия

Активация на акаунт