За и против домашен любимец

  • 4 176
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
 JoyНашите домашни любимци са рибки при едната баба и  водни костенурки два броя при другата LaughingУ нас не позволявам нищо,защото имахме алергичен ларингит и  за това никакви любимци. Като ходи при бабите им се радва,грижи се за тях,но контакта и с тях е все пак ограничен.Тка че всички сме доволни / освен бабите може би  newsm78/ Simple Smile

# 16
  • Мнения: 27 524
Твърдо ЗА  Peace
Куче на първо място.

# 17
  • Мнения: 24 467
Много обичам животните. Децата ми- също. Даже в Албена със сина ми държахме паяк- тарантула и му се радвахме много.
Понеже ги обичам, мисля и за тях, не само за собственото си удоволствие. Живеем в апартамент и не мисля, че той е удачно решение за живеене на куче или коте. Не бих причинила това на животното. Ако бях в къща определено до сега бихме се снабдили с такива. Бихме взели рибки, но когато децата пораснат, за да могат сами да се грижат за тях. Ние, със съпруга ми, нямаме време за това.

# 18
  • Мнения: 512
Винаги сме имали куче. Когато забременях, роднините се опитаха да ни намекнат, че е време да се разделим с него, ама... не им се прие съветът  Mr. Green.

Никога не сме имали проблеми с отглеждането на детето и кучето, дори вече виждам различното отношение на нашето дете към животните и на други деца, които не са имали такива. Никола и много мил и грижовен към животни, само веднъж ми изправи косите като се нахвърли да целува един огромен помияр на улицата... ooooh!

Ако никога не сте гледали куче в апартамент, трябва да имате предвид следното:

1. Ако кучето е малко (под 1 год.) то няма изградени навици и страшно много ще ви цапа и ще руши по апартамента. След това - основен ремонт.  Naughty Хигиената се превръща в кошмар. Навсякъде има локвички и разкъсани тапети, изровена мазилка...  ooooh!По-добре изберете поотраснало кученце.

2. Ако не разполагате с много място вкъщи - изберете не много голяма порода, но първо се убедете, че е традиционно дружелюбна към малки деца. Вариантите болонка, пинчер и т.н. според мен не са добри, доста са заядливи и при някоя по-груба ласка може да стане беля.

3. Решете дали ще позволявате на кучето да се качва по леглата и диваните ви - обикновено децата искат да се търкалят с тях по мебелите, но това е свързано с още повече чистене.

4. Има ли кой да го разхожда - всеки ден, без значение от времето навън, сняг, виелица или жега. Ако един човек отговаря за разходките - има ли кой да го замести, ако той примерно замине в командировка?

5. Когато пътувате цялото семейство - ще можете ли да взимате кучето с вас? Имате ли близки, при които да го оставите, ако не можете да го вземете с вас?

Сигурно забравям нещо, ама ще дописвам. Цял живот съм имала кучета, така че не си представям живота без тях, но за човек, който се захваща за първи път, наистина има много неща, които да се преценят внимателно.

Желая ви успех, кучетата са наистина чудесни приятели на семейството, а децата не случайно ги обожават. Hug
Ето ги моите юнаци, снимката е стара, но много си я харесвам  Heart Eyes.

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 10:43 от ansam

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Не бих си взела домашен любимец, колкото и да желаят децата. Там-на вилата да, но у дома.... Naughty

# 20
За самото дете е много хубаво да расте с домашен любимец (куче). Това го учи малко или много на отговорност, но когато Тони (синът ми) беше на 3г. и взехме куче - това беше кошмар. Кучето трябваше да бъде "мини пинчер", а се оказа "мини доберман". Много ядове, чистене и какво ли не още. Откраднаха го. Преместихме се в къща и си взехме Лабрадор. Това е перфектен домашен любимец  за семейство с дете/ца. Те са изключително умни и внимателни. Имаме и няколко котки. Когато си в къща можеш да си позволиш всякакви домашни любимци и грижите за тях не са бреме, но в апартамент е тежко за всички. Особено когато са малки. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 3 622
Домашния любимец е голяма отговорност и грижа, но ние имаме и пак бих си взела  Peace
Може би ако е за апартамент бих избрала по малка порода куче

# 22
az  imam mini pin4er  toi e na 38   dena   mnogo e sladak   o6te e mnogo maluk  no poqvqva harater  ako skate ku4e si vzemete   mini  pin4er

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
Трябва да се съобразиш с пространството и с навиците и режима на семейството. Не бих взела животинка, която да седи по цял ден самичка вътре.

Детството ми премина с куче в апартамента. Сега живея в къща и имам куче на двора. Най-голямата ми грижа е кой ще се грижи за домашните любимци, когато пътуваме. А ние пътуваме много. Та затова си останахме с кучето на двора - може да мине без допълнителни разходки и все някой съсед ще се съгласи да му хвърли храна през оградата.
Гледали сме риби и папагали, но с тях контактът не е като при истински гальовен любимец.

# 24
  • Мнения: 2 700
Аз не познавам дете, което да не обича и да не иска животни вкъщи.  Naughty Преди три години реших проблема с покупката на морско свинче (между другото съвсем не е глупава и безчувствена топка косми), но дъщеря ми продължава да ме врънка и за куче. Вероятно ще й разреша да си вземе пинчер, когато стане 5-6 клас, за да може сама да си го разхожда. Дотогава въпросът с още едно "дете" за отглеждане не стои на дневен ред.

# 25
  • Мнения: 256
По този повод,една педиатърка преди няколко дена ми каза,че има бум на кучешки тении и да не разрешавам контакт на детето със кучета.Тениите не се усещат докато не придобият големи размери в тялото на човек,страшна работа е.И аз обичам много кучета,но в България не се гледат както трябваи са развъдници на болести.

# 26
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Ние живеем в къща с голям двор и имаме ротвайлер на 2год и нещо.Сина ми е на 1год. и 6 месеца и много обича Бруно и му позволяваме да го гали, а като порасне и ще си играят.Аз мисля, че кучето е наистина най - добрия приятел на човека, и според мен е добре децата да имат куче.Забравих да спомена че и Бруно много обича малкия и все по него ходи и го пази. Grinning

# 27
  • Мнения: 1 881

  Дете на 3г., за което трябва да се грижиш постоянно.Кучето е същата работа.Косми, в началото локвички и купчинки NaughtyМиене на лапите, постоянно тичане от борче на борче сутрин рано и късно вечер NaughtyПостоянни разходки Crossing Arms, детето ти няма да върши тези неща, всичко ще е на твоите рамена.
  Хигиена, ваксини, разправии с обезпаразитяване............. ooooh!.И съм сигурна, че както на мен така и на детето ти мерака по кучето бързо ще мине.Ако имаш двор е чудесно, кучето там е идеален вариант!

  Избери друг домашен любимец, например рибки Simple Smile
 

Против! Много изчерпателно, точно и вярно. Само едно бих добавила...дори разходката няма да е за мен удоволството пред угрозата да ни се лепят и други "недомашни" четирикраки Sick

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064


Много точно и изчерпателно! Важно е да се преценят всички тези неща, защото, за съжаление, още има хора, които взимат животно и после го изхвърлят на улицата Sad А това е престъпление, освен това е причина за бума на бездомните кучета.

Ние имаме куче вкъщи, свикнали сме с ангажиментите около него и нямаме проблеми Peace
Ето снимка и от нас:

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 14:31 от Ellypr

# 29
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Много дълго обмисляхме вкъщи този въпрос, понеже твърдо искахме домашен любимец, не само децата, но и ние със съпруга ми. Първо взехме аквариум с рибки, който донякъде "задоволи нуждите ни"  Laughing, но не ни се стори достатъчно и сега от една-две седмици сме горди собственици на 40-дневно коте от породата "синя британска", което е един малък разкош и всички вкъщи сме влюбени в него.  Grinning
Цял живот съм имала котка и смея смело да твърдя, че ако си вземеш наистина качествено и породисто животно, си почти напълно застрахован, че няма да имаш поведенчески или здравословни проблеми с него. Поначало котките си се гледат сами, изискват само чиста вода, прясна храна и редовна смяна на толатлетната, както и внимание и гушкане, разбира се, но поне у нас дефицит на това няма!  Mr. Green
Страшно съм доволна от решението, което взехме и от новия си домашен любимец! Само да вметна, че го подарихме за рождените дни на малките, които са през февруари и са през 5 дни. Излишно е да казвам, че радостта и изненадата бяха неописуеми!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт