За домашната помощница...?

  • 3 195
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
Аз съм в чужбина, но имам подобен проблем.
Имаме жена, която помага за свекър ми и домакинството.
Уж всичко беше наред, работи 5 месеца вече, ние сме повече от добри с нея , тя 'свикна' , поотпусна качеството и тн.
ние след 4 дни заминаваме и тя каза снощи, че от утре напуска, защото не са й достатъчно парите. Изви ни ръцете , ще платим, но после ще търсим друг човек.
Колкото и да ми е неприятно да го кажа,  със следващата жена принципа ще бъде ' бий, да те уважават'.
Което ще  включва списък и железни правила, както и поставяне на граници. Никакви приятелства повече с хора, които работят за мен.

# 16
  • Мнения: 1 541
Lennie, и аз се бях зарекла, че ще съм Желязната лейди със следващата, която ми дойде след горчивия опит на добронамерено отношение с предишните, но някак не се получава  Confused Човек се учи от грешките си, ама не много  Wink
Опитай да си максимално ясна за изискванията си, а дано успееш и да спазиш дистанцията, но не се разочаровай ако не стане- ако човекът е свестен и доброто отношение няма да го развали. Просто си е до човек...е и все пак до някакви граници разбира се  Peace

# 17
  • Мнения: 2 309
Ползвах домашна помощница близо година. Препоръча ми я близка от форума. Започна на 20 лв. и наистина чистеше страхотно, аз така никога не съм успявала да изчистя. Идваше през седмица, вкъщи няма много мебели, а и аз почти всеки ден бърша тук-там, та не се цапа много. Освен стандартното почистване, всеки път миеше прозорци, душ кабина и терасите. Постепенно леко влоши качеството на работата, а и вдигна тарифата на 30лв. С неудоволствие се съгласих, защото не ми се занимаваше да търся нова, а и й имах доверие. В крайна сметка реши да наусне, че много й е препълнен вече графика.
Оказа се обаче, че аз не мога да поддържам дома ни достатъчно чист, а и дори и да се напъна, за което едвам намирам сили, прекарвам половината от единия си почивен ден. Е, не мерси, мога да си го позволя, и предпочитам да прекарам свободното си време пълноценно със семейството ми.
Сега влязох в контакт с друга жена и очаквам да дойде другата седмица за пръв път, дано да е добра. Все пак, ако не я одобря, моля ви пратете ми на лични данни на домашни помощници, от чиято работа сте доволни.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 710
Постепенно леко влоши качеството на работата, а и вдигна тарифата на 30лв. С неудоволствие се съгласих, защото не ми се занимаваше да търся нова, а и й имах доверие. В крайна сметка реши да наусне, че много й е препълнен вече графика.
Сега влязох в контакт с друга жена и очаквам да дойде другата седмица за пръв път, дано да е добра. Все пак, ако не я одобря, моля ви пратете ми на лични данни на домашни помощници, от чиято работа сте доволни.


Добре де на мен нещо друго ми е интересно.Като и е толкова пълен графика на какъв принцип избра да се откаже точно от теб с малкото дете?
Увеличила ти е сумата,ти си се съгласила и т.н.
Ето това не ми допада на мен,в един прекрасен ден решават,че няма да идват повече.Причини винаги се намират!
Затова търся коректен човек,на който може да се има доверие във всяко отношение /не само да не те окраде/.
Заинатила съм се,че ще търся до дупка.
Ако някой може да препоръча ще му бъда благодарна!

# 19
  • Мнения: 1 422
По препоръка на моя близка се свързах с фирмата на две млади жени, които осигуряват почистване. Доволна съм. Ако искаш, пиши ми на лични, да ти дам телефон.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
У дома идва жена да чисти само банята, пролет ще започне да чисти и прозорците (много са).
Плащам й 10лв, идва само в неделя от 9.30 до 11ч и банята ми светва.
Предпочитам времето прекарано в чистене на влага и задушаване с препарати да прекарам с детето си.
За всичко останало в къщи - чистя сама, малко съм смахната на тази тема и не обичам да ми се пипа из вкъщи.
Намерих жената чрез приятелка. Тя ходи в тях веднъж седмично от 10ч до 16ч., чисти всичко, ако има за гладене - глади. Плащат й 25лв.

# 21
  • Мнения: 2 550
При мен идва една млада пенсионерка, доста енергична...два пъти седмично за по няколко часа. Плащам и 25лв на идване.
Доволна съм от нея, не мога да си кривя душата. Вече работи при мен повече от половин година, доста е педантична на тема чистота и прави всичко да свети.

# 22
  • Мнения: 459
Имам жена която 4исти от близо 7 години с малки прекъсвания. Без нея определено съм загинала. Идва два пъти в седмицата и върши абсолютно всичко, знае вси4ко къде седи, подрежда, глади, чисти, пере и т.н. Преди около 1 година нямаше възможност да идва и намерих друга жена, която просто нямаше нищо общо. За голяма радост успех да я върна. Намерихме я случайно в съседното блок4е където чистеше входа и от дума на дума я зарибих Simple Smile Плащам и в момента по 15 лв на идване за около 4 часа работа.

# 23
Аз нямам домашна помощница, но баба ми (тя е на 63 но никой не може да и даде повече от 53)почистваше дома на една жена 10 години!В началото и плащаше по 5 лв (да речем от 10:00 до 16:00) но после взе да плаща по 10 -15 лева на ден.Баба чистеше абсолютно всичко!И след нея нямаше петънце(мн съм доволна като идва и ми помага за вкъщи)Но спря да работи защото има проблем с крака, а докторите казват да не се натоварва.
    Та по въпроса - може да си намерите такава жена, но много трудно и май само ако имате късмет!УСПЕХ НА ВСИЧКИ! newsm10

# 24
  • София
  • Мнения: 11 710
Повдигам сбствената си тема.Бях пресустановила търсенето на домашна помощница,но в момента отново търся.
Ако някой от вас може да ми препоръча или помогне ще съм много благодарна.
Все повече ми изглежда мисията невъзможна.
Как се движат в момента цените?

# 25
  • Мнения: 418
И мен ме вълнува този въпрос, затова ще следя темата с интерес!

# 26
  • Мнения: 1 269
Утре за първи път ще идва у нас едно момиче да чисти. Малко се притеснявам да пусна чужд човек в дома си, но човека, който отговаря за нея ни е близък и я препоръча.  В момента вкъщи е голям безпорядък и е много мръсно. По средата на ремонта сме, но сега за празниците ще преустановим а и времето не ни го позволява. Просто не знам откъде да започна с изискванията, като гледам какво е унас! ooooh! Аз съм с пневмония и ще съм си вкъщи. За четвъртък и петък по 4-5 часа дано успее да внесе малко ред и чистота!
После ще докладвам. Peace

Общи условия

Активация на акаунт