Харества ли ви тази къща? Добро ли е разпределението?

  • 3 092
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Мисля, че покупката ще е изгодна за вас, защото все пак придобивате и собственост върху земята. Разпределението е чудесно.

# 16
  • Мнения: 734

хахаха   hahaha Аз не се и опитвам да те убеждавам в подобно нещо.. Просто правя съпоставка. А и имотите в покрайнините на столицата са по-евтини от имотите в самата София.

Нe си права, особено за Банкя. Средната цена на квадратен метър там е 894 euro. Справка си направи в imot.bg  Mr. Green

Не мога да разбера защо си търсиш повод за спор, честно... newsm78 ЗНаеш ли, реших да си направя справка и да последвам съвета ти. Пуснах търсачка във въпросния сайт да търси къщи в Банкя и друга - къщи в Младост 4. В младост 4 изскочиха 9 обяви и ще ти цитирам цените на кв.м. в евро: 1176, 1187, 1000, 1737, 1969, 1283, 246, 1854, 2857. От тези в Банкя прегледах само последните публикувани 6-7 и всичките (с изключение на 1) бяха под 894 евро, но и бяха в някакъв етап на започнато строителство, а не на етап кота 0 или още по-зле...

# 17
  • Мнения: 2 891
Отказвам се! Младост е центъра на света!  newsm20

п.п. Тъй като от гореспоменатия сайт не може да се вземе линк, само ще цитирам

Цитат
Резултат от Вашето търсене на:
Вид имот: КЪЩА,
Местоположение: област София, Под райони: ГР.БАНКЯ,

Средна цена на имотите в извадката: 293059 euro, Средна цена на кв.м: 903 euro.

Обявите, маркирани с ... са подадени през последните 2 дни...

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 16:09 от jj okocha

# 18
Момичета, моля не обръщайте темата в спор дали Младост или Банкя. Аз в момента живея в Младост и откакто направиха бизнес парка само от квартала излизам по 30-40 минути, просто трафика там стана ужасен а любимия ни бат'Бойко изобщо не мисли да го отпуши по някакъв начин.
Другото което ме съблазнява там е че до метрото се стига за 15 минути с кола, а догодина като го пуснат до Интерпред ще стигам за още половин час до работата.
Пред нас нахлуха багери и почнаха нова кооперация. Кой им дава разрешение - не знам, това преля чашата на нашето търпение.

# 19
  • Мнения: 734
избива ме на смях...никой не твърди, че Младост е центъра на света. jj okocha , слез на земята или най-малкото не търси под вола теле.  Просто направих съпоставка с моя апартамент. Ако живеех в Люлин, щях да направя съпоставка с Люлин, ако живеех в друг квартал - с другия квартал. Но явно някои хора обичат да си търсят повод за спор и това е...
Спорът е безпредметен. Някой си е харесал къща, къщата е хубава, харесал си е град или квартал - чудесно. Че аз живея в Младост 4, а бай Драган в Илиянци - няма никакво значение. Никой не твърди къде е центъра на света, още по-малко на София. Да ви кажа честно бих предпочела да живея на много по-спокойно място, много по-далече от София, но така съм си избрала в края на краищата....Наистина се измести идеята на темата...

# 20
# 21
  • Мнения: 347
Без да претендирам, че разбирам много-много, съм абсолютно съгласна с baibibi , даже си мисля че е много изгодно, защото ставате собственици и на парцела.Къщата е страхотна, ако имах възможност бих си купила нещо такова - с голям двор и с точно такова разпределение, далеч от големия шум и пушек.Желая ви успех с намирането на най-прекрасния дом!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 603
Дали разпределението е добро, зависи изцяло от нуждите на вашето семейство  - според мен е идеално. За цената  newsm78 - зависи от много фактори - така от един макет не може да се придобие представа. Ако с 10% /и изряден договор/ си гарантираш завършването на къщта изцяло и чак тогава останалата сума - звучи добре, но малко строители процедират така. Знаеш предполагам, че кв. Михайлово не е точно Банкя - трябва да имаш предвид условията за придвижване през зимата, детска градина и училище.
Като видиш мястото, ще си отговориш на някои въпроси /да не забравиш да сложиш снимки  Wink/.

# 23
  • Мнения: 299
Знаеш предполагам, че кв. Михайлово не е точно Банкя - трябва да имаш предвид условията за придвижване през зимата, детска градина и училище.
Обърни внимание на горния пост.
Другото нещо е, че не виждам гараж - добре би било да имате. Хубаво е, че има котелно, но не пише какво е горивото - ако е газ е добре, но ако е на дърва и въглища ще ви трябва по-голямо помещение къде да ги складирате, защото не е работа през зимата да мъкнеш дърва и въглища складирани под някакъв навес далеч от къщата.

# 24
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
На мен лично много ми харесва,но наистина обърни внимание условията за придвижване.

# 25
  • Мнения: 721
Къщата ми харесва, разпределението е много функционално. Peace

Малко би ме притеснило това, че е "на зелено". Просто вече имам страх от "на зеленото", особено пък за къща. Подкови добре договора, ако я взимаш. Гаранционните условия след Акт 16 също.

# 26
  • sofia
  • Мнения: 8 938
На прима виста.
казали са за транспорта, достъпността до самото място, гаража (място в двора за кола)
кофти, че няма приземен етаж, но може да се компенсира с по-големи сервизни помещения (странични посторойки). Дворът със застроената площ ли е 450 кв. м (поне така разбирам от сайта) - това е супер малко, защото на практика ти остават 200 кв. двор.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 603
До колкото виждам, РЗП е 220 кв.м., ЗП е 110 кв.м., т.е. свободното пространство в двора е 340 кв.м. - пак не е много разбира се.
"винаги над мъглата и смога" - дано това на езика на рекламата да не означава "на майната си" - изв. 
Най-вероятно има канализация, но е добре да попиташ - за всеки случай. Също и да поприказваш с някой от живеещите наблизо, дали нямат проблеми с тока или налягането на водата нпр.

# 28
  • Мнения: 303
Къщата е чудесна според мен, поне на схемите изглежда супер! Обаче нещо не разбирам съвсем....защо не са предвидили и 1 подземен етаж...котелното би могло да бъда там, заедно с мазе, фитнес, мокро помещение..каквото му е кеф на купувача... newsm78
Не съм специалист, обаче цената не е ли висока за строителство на зелено при това в покрайнините на София..??? Ние на тази цена приблизително взехме апартамент през месец май в Младост-4 и се нанесохме началото на ноември, т.е. не сме го купили на зелено.Въпреки, че още нямаше акт 15, изглеждаше почти завършен, малко неща му трябваха, за да бъде съвсем завършен.
Иначе лично на мен къщата много ми допадна!

150К евро за апартамент, и то в Младост 4??? А аз се чудех кой дава толкова пари за кутийки...

# 29
  • Мнения: 303
Знаеш предполагам, че кв. Михайлово не е точно Банкя - трябва да имаш предвид условията за придвижване през зимата, детска градина и училище.
Обърни внимание на горния пост.
Другото нещо е, че не виждам гараж - добре би било да имате. Хубаво е, че има котелно, но не пише какво е горивото - ако е газ е добре, но ако е на дърва и въглища ще ви трябва по-голямо помещение къде да ги складирате, защото не е работа през зимата да мъкнеш дърва и въглища складирани под някакъв навес далеч от къщата.


Мисля че това котелно спокойно ще събере въглищата за един сезон, може би дори дървата, ако е на дърва. При добра изолация къщата не се нуждае от чак толкова много енергия.

Общи условия

Активация на акаунт