Как тялото и сетивата ви понасят едно простичко " Сбогом " ?

  • 2 582
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • в Низината
  • Мнения: 705
В трудни моменти не винаги реагирам адекватно. Не само, когато казвам "сбогом", а за каквото и да се отнася. Най-честата ми реакция е абсолютно хладнокръвие - не плача, не се смея, не крещя - просто мълча.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз не обичам да страдам. Казвала съм 'чао' с мисълта, че виждам съответния човек за последен път. Олекна ми, след като му видях гърба, а цяла седмица преди това бях депресирана и потисната заради предстоящото сбогуване. Т.е., изживявам кризата предварително.

# 17
  • Мнения: 39
Спомням си последната среща с баба ми.....казах и "Довиждане,бабо".Тя почина един месец след това.На погребението не можах да пророня и сълза-държах се много делово(както винаги).Сега не минава и вечер,вкоято да не си поплаквам за милата ми баба.Не мога да я прежаля и все си мисля,че някога пак ще се видим.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Спомням си последната среща с баба ми.....казах и "Довиждане,бабо".Тя почина един месец след това.На погребението не можах да пророня и сълза-държах се много делово(както винаги).Сега не минава и вечер,вкоято да не си поплаквам за милата ми баба.Не мога да я прежаля и все си мисля,че някога пак ще се видим.

Обаче не й казах довиждане... И сега ми тежи... И всеки ден мисля за нея...

# 19
  • Мнения: 27 524
Има ли запечатано в съзнанието и спомените ви някое изпращане? Човек, за когото да сте се радвали че изпращате и че никога повече няма да видите, примерно? Ронили ли сте сълзи или на момента сетивата и тялото ви всъщност не са осъзнавали какво точно се случва.

Не.

# 20
  • Мнения: 765
Случвало ми се е . И тялото, и сетивата, и целият свят се сгромоляса. После се качих на един самолет и знаех, че не само няма да се видим, а и че не искам. И живота ми се раздели на две- преди и след.
 Много симпатично нещо е времето.

# 21
  • Мнения: 347
Спомням си последната среща с баба ми.....казах и "Довиждане,бабо".Тя почина един месец след това.На погребението не можах да пророня и сълза-държах се много делово(както винаги).Сега не минава и вечер,вкоято да не си поплаквам за милата ми баба.Не мога да я прежаля и все си мисля,че някога пак ще се видим.

Обаче не й казах довиждане... И сега ми тежи... И всеки ден мисля за нея...

При мен е така с дядо ми.На погребението бях ледена и неадекватна.Той беше страхотен човек и сега като си помисля за него ме обзема едно такава мъка, че не му показах колко много го обичам, докато беше жив.
Иначе и на другите сбогувания съм така обикновено, не осъзнавам какво се случва, докато не затворя вратата.Единствения случай когато осъзнавах какво се случва и ревах яко, беше преди години, когато майка ми заминаваше за неопределен период от време за Либия.

# 22
  • Мнения: 2 152
Кас, липсваха ми темите ти Heart Eyes

Случвало ми се е . И тялото, и сетивата, и целият свят се сгромоляса. После се качих на един самолет и знаех, че не само няма да се видим, а и че не искам. И живота ми се раздели на две- преди и след.
 Много симпатично нещо е времето.

Абсолютно същото съм изпитала, по същия начин. Няма какво друго да добавя.

Мисля, че на всекиго се е случвало, да каже "сбогом" или да му кажат "сбогом".
Винаги след това чувствата са смесени - болка, гняв, ярост, огорчение, облекчение...
Но такъв е животът и затова е толкова красив. Ако нямаше силни емоции, аз лично нямаше да се чувствам пълноценно.
"Овчи" живот не ми се живее...

# 23
  • Мнения: 803
Времето лекува всичко. Никой не ти казва, колко време ще ти трябва, но в крайна сметка болката минава.
Иначе аз трудно се сбогувам. Както каза някой по-горе, го изживявам предварително. Броя дните, миговете, опитвам се да се наслаждавам с всички сетива на оставащите мигове. И привидно успявам, все пак не искам да затормозявам конкретния човек. Но отвътре сърцето ми се е свило и доста пъти съм преглъщала сълзите си. А после се прибирам вкъщи и ми е едно такова празно и тъпо, паля цигара, пускам тежка музика и рева през усмивка.

П.С. Говоря само за раздели за скъпи за мен хора.

# 24
  • Мнения: 620
"Сбогом" не казвам. И " Лека нощ не казвам". Имам си "ЧАО" - универсално.
Ако се разделям със скъп за мен човек,си внушавам,че така трябва да е,че е най-добре.
В останалите случаи раздялата за мен е освобождаване,олеква ми и започвам да дишам истински.

# 25
  • Мнения: 46
 До сега не ми се е случвало да казвам сбогом на някой и да си отдъхна, абе все ми е гадно и все едно ми взима нещо с него, ама то ми е от зодията сигурно /Рак/  newsm78

# 26
  • Мнения: 2 161
Аз днес чета по-вниманелно в тази тема и установявам,че не ми се е случвало да изговарям думата "сбогом".Дори да знам,че вероятността да се видим от тук нататък е нищожна.Неловко ми е да казвам "сбогом".

# 27
  • Мнения: 742
Това си мислех, докато пишех, но приех заглавието условно, отнасящо се към разделите изобщо, а не с конкретната дума. Тя, думата, звучи по-добре на хартия. Не познавам човек, който да я е изрекъл. Неловка е някак, създадена е май само за да илюстрира в писмен вид категоричността на емоцията. Защото гласът, очите, езика на тялото могат да са категорични и без конкретно тази купчинка от гласни и съгласни. На белия лист е трудно.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 362
Има ли изобщо простичко "сбогом "?Нищо в тази дума не е простичко . Изпращала съм и любими хора  и гаджета от които нищо не става  , минавали са години и днес като се сетя за всяка раздяла , не помня изобщо да съм казвала нещо , но при всеки спомен сърцето ми се свива . Може би това е "сбогом " ? newsm78

# 29
  • Мнения: 153
Има само една раздяла, за която се радвам. Не се сбогувах, но знаех, че това е края...
Радостта още ме изпълва при всеки спомен от тази раздяла. Тя беше толкова чакана и истинска.

Общи условия

Активация на акаунт