Седнало положение и подпиране с възглавници откога?

  • 6 270
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 266
според мен не е рано точно сега е моментът.аз започнах да подпирам малката абе подпирам силно казано оставях я без възглавница за 10минути когато стана на 6месеца.1или 2пъти я подпирах и от тогава стои без помоща на каквото и да било.за сядането пак беше на 6месеца

# 16
  • София
  • Мнения: 368
На 6 навършени месеца започнах да го слагам да посядва, но и тогава му беше рано. Научи се да седи стабилен към 7-мия, 8-мия си месец. Според мен както всичко друго при децата, и тук нещата са индивидуални. Смятам, че детето само ни учи и ни показва накъде да вървим.  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз лично смятам, че насилственото поставянето в седнало положение преди детето да е готово може да увреди гръбначния му стълб. Детето само ще започне да сяда, когато е готово, и няма да има нужда от подпиране.

# 18
  • Мнения: 78
След 6ти месец! Само ако проявява силен интерес и се опитва да го прави самичко може и от по-рано.

# 19
  • Мнения: 545
Не съм подпирала Лора с възглавници.В количката и шезлонга съм я слагала на полуседнало положение от петия месец,а тя все се надигаше на коремни преси.На навършени шест месеца я захраних,т.е.седеше си в столчето седнала и малко след това започна да седи стабилно сама.
Не виждам смисъл в това подпиране,когато е готово да седне детето,ще го направи.

# 20
  • Мнения: 8 999
Ако сам се надига и крепи в седнало положение, не можеш насила да го буташ да лежи. Ако не е стабилен все още - след шестия месец е препоръчително.

# 21
  • Мнения: 1 114
И аз не съм подпирала. Когато беше готова, сама си седна. Майка ми и баба ми нон-стоп твърдяха, че трябва да я подпирам, защото така се правело, но не ми идваше от вътре и не съм го правила. На около 6 месеца и половина, седеше идеално сама.

# 22
  • Мнения: 98
Добре,моята мъненка започна от началото на 3-тия месец да прави тея 'коремни преси' и няколко пъти я слагах за малко на възглавница и преди 10-тина дена се изправи в седнало положение, но се залюля и падна настрани и оттогава само така прави(вече се обръща от корем по гръб и понякога обратно). Това значи ли да не я стимулирам да седи...ми тя легнала абсурд ужасен рев е? Ортопеда ми каза като я видя да се мъчи да се изправя и като я прегледа каза да си я слагам да седи, но по малко не да я държа по 1 час седнала. Мисля, че е индивидуално, каквоо значи след 5-6-7 месеца...

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
Не ми е хрумнало даже да подпирам с възглавници  Shocked
Детето само започна да успява да се задържи седнало след 6-ти месец.
По принцип съм против такива интервенции - не виждам смисъл детето да се учи да седи, пълзи, ходи.
Това са естествени процеси, които се случват в някакъв диапазон от време - по-рано или по-късно.

# 24
  • Мнения: 357
Добре,моята мъненка започна от началото на 3-тия месец да прави тея 'коремни преси' и няколко пъти я слагах за малко на възглавница и преди 10-тина дена се изправи в седнало положение, но се залюля и падна настрани и оттогава само така прави(вече се обръща от корем по гръб и понякога обратно). Това значи ли да не я стимулирам да седи...ми тя легнала абсурд ужасен рев е? Ортопеда ми каза като я видя да се мъчи да се изправя и като я прегледа каза да си я слагам да седи, но по малко не да я държа по 1 час седнала. Мисля, че е индивидуално, каквоо значи след 5-6-7 месеца...

това щях да напиша и аз - и на нас ортопеда ни каза същото, но и като се замисля: аз съм седнала на 4 месеца, брат ми на 3 и половина, мъжа ми в края на 4тия ... никой от нас няма изкривявания, а мъжът ми е и висок и спортист ... пак си е индивидуално, но не мисля, че ако само иска детето трябва да се спира - после когато потрябва дали по навик или защото си го стреснал, няма да иска само и по-лошо става ...
четох, четох и ... изводът - пак си е до дете и майката сама трябва май да си усети кога нейното мъниче иска да започне нещо да прави  Peace

# 25
  • Мнения: 3 092
Нямам възможност да изчета другите отговори , но моят съвет е да не го подпираш с възглавници .
Когато е готов бебчо ще седне сам . Simple Smile

# 26
  • Мнения: 100
Николай Драганов-ортопед от ВМА ми каза ,когато заведох дъщеря си на консултация, че когато навърши 3 мес. мога да повдигна количката леко.С възглавниците е същото според мен.

# 27
Благодаря ви много за бързите отговори, той малчо си прави коремни преси от 2 месеца насам.От шезлоанга в полулегнало положение се опитва да се изправя и седи, вече иска да седи, значи ще го слагам за малко с възглавници, ако му е приятно ще го оставям за малко да не прекалявам и те така докато се изпедепца и започне да сяда сам.

# 28
  • Мнения: 641
........... се изпедепца ...

????   smile3532      това ми хареса.Не бях го чувала.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 969
По принцип детето се слага да сяда на 6 навършени месеца, без да се слагат възглавници. Когато е готово, само ще седне. Някои деца сядат и по-рано, но умишлено да го насилвате преди 6 месеца никак не е добра идея.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт