Мъжа ми много се изнервя от буденето на сина през нощта и от мрънкането му

  • 5 837
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 534
Разделете си нощта на 2, едната половина поеми ти, другата той. Ние така се справяхме, иначе на другия ден все единия ще е скапан и уморен, а аз съм направо опасна за детето си, когато не съм отпочинала, с повечето хора предполагам е така, не мога да се грижа за елементарната безопасност на детето.

# 16
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
То не е от детето да знаеш... просто си е такъв явно...
Най - добре го зарежи!   Rolling Eyes

Даам.Това е горчивата истина.И нашият татко е едно ГОЛЯМО МРЪНКАЛО.Кофти е ,че понякога не само мрънка,но и избухва,нарича малкия с ужасни имена,и даже му е раздавал шамари.В такива моменти ми иде да си грабна детето и да си тръгна.Някой татковци(майки) си мислят ,че децата са машинки,които когато им кажеш:
Спи,и те спят.
Върви,и те вървят.
Не плачи,и те не плачат.
Машинки,които си имат копче:ON/OFF
Ами това са хора като тях,хора с чувства,вълнения,права ...
Нима можеш да спиш,когато ти никнат зъби,или те боли корем,или просто си имал страхотен ден(ровил си се в пясъчника,скачал си в локвите и мама те е носила на конче,защото си се уморил да ходиш) и ти се иска да по бърбориш за него.

# 17
  • Мнения: 224
То не е от детето да знаеш... просто си е такъв явно...
Най - добре го зарежи!   Rolling Eyes
Ако вземем за щяло и нещяло да си оставяме мъжете какво ще стане ? Rolling Eyes

И нашия е от мрънкащите шофьор работи и го разбирам напълно сега децата са ми по големи и като легнат се будят на сутринта ,но преди като мрънкаше и аз му предложех да спи в детската стая , а децата с мен в спалнята. И така и беше докато не поотраснаха Irka_Met ще иска търпение докато малчо не поотрасне така ще е Hug

# 18
  • Мнения: 673
  Да е мислил  по- рано / щях да употребя нецензурна думичка/. След като е решил ,че ще има дете ще трябва той да се съобразява с него , а не бебето. Това мъжете са големи мрънкала, пък после ние жените не сме знаели какво искаме. АААААААА! Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 3 634
Мисля, че това е проблем и за двете страни. В началото нашето бебе също много плачеше и оставихме таткото сам в спалнята без излишни драми. Съчуствам и на него, че е много трудно цял ден да работиш, шофираш и да си недоспал. През уикенда аз отивах в спалнята, а той при детето.

# 20
  • Мнения: X
То не е от детето да знаеш... просто си е такъв явно...
Най - добре го зарежи!   Rolling Eyes

И като го зареже, ти ли ще и оправиш живота? Знаеш ли какво е семейство ?
Такива компетенти като тебе безрайно ме изнервят. Пожелавам на всички жени да се връзват все по-малко на подобни изказвания, тип :' върти ми се нещо в акъла ама незнам как да си врътна езика да го кажа".

Към аторката - ще свикне и ще му мине. За всичко си има време. Щом ти помага и ви обича и се грижи за вас, недей да търсиш по-сериозен проблем. На човека просто му се спи. Всички са криви когато са изморени.

# 21
  • Под липата
  • Мнения: 620
Хм... Винаги съм считала, че грижата и отговорността за отглеждането на едно дете е равна и за двамата родители. Стига с тези приказки, че жената едва ли не е "длъжна" да изнесе сама на плещите си всички радости и скърби, всички среднощни ставания, болести, хранения... Като е жена , да не е би да няма физическа нужда от сън, от разходка, храна? Или домакинската работа не е работа?
 Знам, че за жената е по лесно да стане родител , заради силния майчински инстинкт, а един мъж трябва да се научи да бъде татко, а това той трябва да го осъзнае още докато взема решението, че иска да става баща. Да си баща не е само да вървиш редом с количката и жена си, да се хвалиш пред приятели, а също така много грижи, страхове и мнооого работа покрай детето. Не бих се омъжила за човек, който е възпитаван , че нищо друго не е негова работа, освен неговата работа - в офис, кабинет , строителна площадка или където там работи... 
 Аз съм работеща жена и дай сега като работя, след края на работният ден да вирна крака и да седна да седя!! Тъй де! И аз като хората!!! Та, мисълта ми беше - щом аз работя и в къщи също "работя", очаквам от работещият си мъж същото. А това , че някои мъже мрънкат, че детето им ревяло , че не можел да спи... просто съм шокирана!!!!
 Ми, мила, що не му предложиш, ти да се върнеш на работа, а той да си стои в къщи, да гледа бебето и да си отспи? Mr. Green

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391

 Днес ще мрънка заради детето утре ще е нещо друго,а детето си е дете не можеш да го програмираш кога да плаче и кога да спре.Нека започнат те да се занимават с децата да видим дали е много лесно
  точно така  Peace

# 23
  • Мнения: 136
Ми да не го е правил.

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте всички "мърморещи"мами. Абе какво не харесвате в мъжете си нали  вие все пак сте си ги избирали.Имам близначета на 3месеца и аз ходя на работа и аз ставам нощно време, дори оставам да спя при тях а мама в другата стая да си почини(в момента съм в отпуск)гледам да помогна на мама с каквото мога. Е това нее минута за реклама Явно  някъде разбирателството куца при вас.За това че някой от мъжете ви не помага защо трябва да оплювате всички мъже Laughing

# 25
  • Мнения: 136
Здравейте всички "мърморещи"мами. Абе какво не харесвате в мъжете си нали  вие все пак сте си ги избирали.Имам близначета на 3месеца и аз ходя на работа и аз ставам нощно време, дори оставам да спя при тях а мама в другата стая да си почини(в момента съм в отпуск)гледам да помогна на мама с каквото мога. Е това нее минута за реклама Явно  някъде разбирателството куца при вас.За това че някой от мъжете ви не помага защо трябва да оплювате всички мъже Laughing
  Кой ти мрънка. Децата са на двамата, така че нормално е и двамата да се поразмърдат и да не се изнервят. А иначе е добра, че отменяш жена си. Продължавай все така,.

# 26
  • Мнения: 59
И таз добра!

# 27
  • Мнения: 136
И за така казах  #2gunfire

# 28
  • Мнения: 25
Че има мрънкащи, има..., че са от двете страни, така е  Naughty
Верно е, че и двамата трябва да се грижат, ама що не приемете че вие сте в майчинство точно поради тази причина а съпруга трябва да изнесе на плещите си издръжката на всички, и че ако не си отспи и на другия ден задреме на работа и шефа ще му каже бай бай бейби (щото хич не му пука че имал дете(ца) в къщи) или по-лошо ако работи с машини или шофира да задреме баш когато не трябва (пепел ми на устата), какво правим тогава  #Crazy Thinking
И аз съм помагал и денем и нощем съм отменял жена си, но когато имам нужда от сън за да мога да работя нормално на следващия ден тя ме разбира, ако мога отивам в друга стая ако не търся начин с тапи за уши или друг... и да изнервял съм се от плача и събуждането на детето посред нощите, а имам им официално предупреждение за уволнение защото съм заспивал на работа  #Cussing out
Аз пък не разбирам друго нещо, защо много от жените мятат детето на детегледачки или на майките си и се връщат на работа още 2-3 месеца след раждането че по някога и по малко, разбирам го когато е крайно необходимо и са нужни средства но имам много познати жени на който съпрузите им печелят достатъчно а те давай да ходя на работа че кариера трябва да се гради . Тея деца щото нямат нужда от поне единия си родител през деня  newsm78 
Така че замислете се драги майки, че понякога обвиненията ви са неоснователни.
Хайде живи и здрави   bouquet

# 29
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Така погледнато, си прав! Но, винаги има но.... Имам близка приятелка с второ дете на 3 месеца. Първото е на 1 год. и девет-десет месеца.  Втората бременност не е била много желана точно в този момент, но се е случило и жената си стои у дома и си гледа децата. Няма баби, стринки, детегледачки...От сутрин до вечер - тя е в къщи или обикаля с количката и малкия за ръка по задачи.... #Crazy От жизнен и много весел човек - се е превърнала на сянка... Веднъж , преди околко седмица, се разплака пред мен , че е вече пред ръба на нервна криза. Майчинството няма почивен ден, не осигурява обедни почивки, не дава отпуск... Мъжът и е много свестен човек, работи усилено , но както в повечето бг семейства , парите стигат да покрият месечните разходи, а за детегледачка, която да поема през деня грижата за по-голямото дете нямат възможност. Та, мисълта ми беше,ако бащата не помагаше поне мъъъничко вечер на тази моя приятелка, като къпеше бебето  и поне през две вечери я сменяше и поемаше нощната смяна...., незнам какво щеше да се случи.  Когато беше заминал в командировка за 2 седмици , приятелката ми заспивала права ( беше шокирана като ми го разказа !) и то, докато слагала дрехи в пералнята !!!! Каза ми, че докато кърмела бебето на леглото, дори не си спомняла кога го сложила  до себе си ( съвсем леко облечено ) и кога е заспала. Добре, че звъннал телефона.
 Да, право на майчински ,ние, жените ползваме, но не да си стоим в къщи, пред телевизора. Пък и не ни е необходима кой знае каква помощ. Искаме само съпричастност , разбиране и всичко това да е без мрънкане. Дори и да не сменяте жена си през цялата нощ, то поне за едно от храненията я сменете. Знаем , че правите чудеса за нас, но нали и дечицата са едно малко чудо  Simple Smile и искаме да го споделяте с нас  Wink

Общи условия

Активация на акаунт