Получавате ли фишове за заплата?

  • 10 722
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 112
Добре де, а ти искала ли си си фиш? Може да седи в някоя папка и да си отлежава.
Аз моят фиш знам къде седи и си взимам наведнъж няколко, когато се сетя.

# 16
  • Мнения: 5 370

И на кой контролен орган трябва да си сигнализира тази нередност.



Инспекция по Труда. Споменах и по-горе. Peace

# 17
  • Мнения: 235
Добре де, а ти искала ли си си фиш?

Да. При това в писмена форма.
Отказът дойде придружен с обяснение, че въпросите за осигуровки и удръжки са излишни.

# 18
  • Мнения: 235

И на кой контролен орган трябва да си сигнализира тази нередност.

Инспекция по Труда. Споменах и по-горе. Peace

Мерси!!

# 19
  • малкия град
  • Мнения: 127
Всеки месец, където и да съм работила съм получавала фиш. Всеки си го получава лично и никой няма право да вижда твоя фиш. Аз  раздавам фишовете, запечатвам в плик и ги подавам на ръка на всеки лично. Освен това там е цялата информация за това колко ти удържат, за какво ти го удържат, колко ти се начислява, защо ти се начислява и т.н. Нашите фишове съдържат много инфо и са много полезни на служителите.
Току що се поразрових и доколкото разбирам няма нормативна уредба, която да задължава работодателя да прави и дава фиш.

# 20
  • Мнения: 510
Да, всеки божи месец получавам фиш. Убедена съм, че е задължително. Ще поразровя и поразпитам, за да разбера кой е документа.
Друг е въпроса, ако те водят на минимална РЗ и получаваш да речем 3 пъти повече. Ми няма да ти дадат фиш.

# 21
  • Мнения: 7 112
Страшни птици са тези работодатели с голяма фирма.  ooooh!
Съветвам те да отидеш до някой офис на НАП и много любезно да попиташ за внасяните ти размери.  Peace

# 22
  • Мнения: 510
Току що ми обясниха, че по кодекс /сигурно КТ/ всеки има право да получава информация относно възнаграждението си. Следователно това: "Отказът дойде придружен с обяснение, че въпросите за осигуровки и удръжки са излишни." е подигравка ....

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, само се подписваме на ведомост.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
олучавам инфото за преведена заплата и удръжки на екселски файл по имейл.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 079
Всеки месец получавам фиш.  Peace
Касиерката ни ни раздава фишовете, сгънати, на ръка, лично на всеки.  Naughty
Там пише всичко за това колко ми удържат, за какво го удържат, какви начисления имам, допълнителен труд имам ли, удръжки - здравни осигуровки, ДОД, ДПО и т.н. Всичко пише.
Но няма нормативна уредба, която да задължи работодателя да прави и дава фишове на служителите си, освен ако Инспекцията по труда не го задължи.  Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 956
Да, получавам фиш, макар че ми превеждат заплатата по сметка  Peace  Друг е въпроса, че ми го дават със закъснение 2-3 седмици, когато вече не ми е необходим...парите отдавна са изхарчени  Rolling Eyes но поне си виждам удръжките.

# 27
  • Мнения: 753
да получавам, но винаги след банковия превод

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 270
Да, всеки месец, а заплатата ми се превежда по карта...

# 29
  • Мнения: 274
Не, не получавам фиш, само се подписвам на ведомост. Най-вероятно, защото размерът на "официалната" ми заплата е тройно по-малък от реалната. Някой специалист да си каже тежката дума.

Общи условия

Активация на акаунт