Въпрос към опитните мами с адаптиарно мляко

  • 1 501
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Успех и от мен!   bouquet Бързо възстановяване и здраво бебе ти желая!  Hug

Стерилизирах един месец. После спрях, защото шефът на педиатрията на Инфекциозна болница каза, че е безмислено. Така се оказа. Бебето не живее в стерилна среда. Но... ти решаваш.
Аз и АМ разтварям във вода със стайна температура. Шош е на годинка и един месец вече.  Laughing

# 16
  • Мнения: 554
Здравей, леко бременеене, още по-леко раждане и едно много много сладко бебче на финала newsm30 Ние сме на АМ от 1-вия месец и аз бях секцио, не се притеснявай ще се движиш спокойно 5-6 дни след операцията. Аз ползвам шишетата на AVENT и съм много доволна, 5 големи и 2 малки ми стигат напълно. Стерилизирам ги всяка вечер, през деня събирам и вечер мия всичко накуп Peace
А за млякото в хладилника аз съм против, а и на нашето (Милумил) пише да се предлага на детето до 1 час след като е направено, ще се справиш, успех  Peace

# 17
  • Мнения: 15 379
Не искам да обърквам никого, просто след всичко което се изписа, няма да си купя нищо повече от тази марка, независимо от това дали е истина или не. Никъде в поста си не написах " Не използвай продуктите на Авент", просто някой по горе беше споменал марката и ме подсети за това. Няма нищо лошо да знае момичето. Тя сама ще си прецени дали да си купува такива или друга марка, но не можех да стоя безучастна, след като съм прочела негативните писания по адрес на марката. Все пак не се доказа и обратното  Rolling Eyes


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262543.0 тя била на първа страница, но все пак заповядай   bouquet

http://www.bisphenol-a.org/whatsNew/20060505.html - тук не прочетох нищо обезпокоително...
Но наистина всеки си решава сам.

# 18
  • Мнения: 4 447
Чико, не с две, а с четири ръце Hug Hug

Вземи си едно (физиологичното) и две други. Може да си вземеш и няколко  на Авент, защото бибероните са взаимнозаменяеми, но изобщо не ти препоръчвам да позлваш бибероните на Авент.

Само физиологичните на Чико!

А за залъгалка бих ти препоръчала НУК и НУБИ. Има и едни БИБИ, но не знам дали ги има в БГ.  Peace

Упсех и леко раждане  Hug Hug

# 19
Здравейте!Аз си взех на АVENT,но на практика ползвам само малките за вода,която почти не пием.За мляко ползвам "Тommee Tippee" обикновени с малки биберони. 2 за АМ и 2 за водатаса ни достатачни.Хапваме АМ Фризолак.За стерилизация ползвам течния дезинфектант на Чико,който можеш да ползваш 24ч.Не се притесняваи до 5 ден ще си готова да си гледаш сама бебчо.Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 3 099
Ползвам само Авент. Беше създадена неоснователна паника по темата! Има теми, които са доста параноични...

# 21
  • Мнения: X
Абе параноични, но след като се рових два дена така и не намерих категорично доказателство, че бисфенола не е вреден, вярно, не намерих и обратното. Но твърденията са в посока, че вредността не е за големите хора, а точно за новородените, тъй като те нямат специфични ензими за деактивирането на бисфенола, а шишетата им се обработват основно с гореща вода и четка. Може риска да е минимален, но влияе върху ендокринната система, имитира естрогена,  а от личен опит казвам - с хормоните шега не бива.
Това, което остана в мен, като заключение е, че е по-добре да не се използват шишета от поликарбонат за бебета.
Ползвала съм физиологичните шишета на Чико с дъщеря ми и бях много доволна - няма разливане, няма чупене или изтъркване, открих две, които са леко захабени, като се има предвид, че освен ползвани поне 6 - 7 месеца, са се въргаляли в играчките още близо 3 години.
Сега се колебая меду Pigeon - не са поликарбонатни - и Чико. Ако не се бях зачела за бисфенола щях да взема Чико, сега обаче, при условие, че разликата в цената е 3 лева май не си заслужава.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 31 194
За шишета Авент. Имам 5 и ги стерилизирам след всяко хранене. Бибероните с 1 дупка.После се сменяват. Млякото се приготвя с указаната на кутията температура и се дава веднага. Секциото не боли. Станах на 4-я час. Е, корема боли, но все пак това е операция, при това двойна коремна и е ясно. Не се притеснявай за нищо. Питаш лекарите и после тук, ако нещо не е ясно. Доверявай се обаче само на проверен педиатър. Купувай всичко на комплекти. Излиза по-евтино. Не прави грешката да купуваш различни шишета и стерилизатор. Бебето иска и свиква само с едни и другите събират прах за много пари. Аз така сгреших с Авент и Нук. Нук стои за игра. Стерилизатора ми е една марка с шишетата и побира всичко. И до днес стерилизирам на микровълновата, а преди това мия със сапун. Леко раждане и здраво и прекрасно бебе. 

# 23
  • Мнения: 53
Ох момичета какво щастие е че ви има !!! Много, много Ви благодаря Hug  bouquet!

# 24
  • Мнения: 1 800
Не е вярно, че млякото издържа само час,  ако е в хладилника. Прочетете на кутиите какво пише, това, което аз използвам е до 24 часа в хладилник. Авторката пита за съхранение в хладилник.
В началото правех АМ предварително, но след това за мен беше по- лесно да правя на момента, само си пълнех шишетата с вода предварително. Предпочитам да давам АМ със стайна температура. Бебетата нямат предпочитания за температурата на АМ, предпочитанието е на родителите Peace
Аз имам 6-7 шишета, не исках да мия след всяко хранене, просто ги изплаквах,накисвах с вода и когато можех ги миех, след това стерелизирах.
Аз  използвам шишетата на Плейтекс с махащото се дъно. Сина ми тях предпочете. Аз бях взела  от Плейтекс, Авент и др. Браун. Др. Браун и Авент бяха неудобни и трудно захапваше биберона (сега обаче пие вода от тях без проблем).

# 25
  • Мнения: X
benson 10, а бибероните на Playtex дали пасват и на други шишета с широко гърло?


Между другото, за Pigeon - в BG се внасят шишета, които са от поликарбонат, демек с бисфенол. Имаше една - две майки, на които им ги бяха пратили от чужбина и били от пластмаса без бисфенол, но нашенските си имат. Произведени са в Индонезия  Rolling Eyes изобщо не са това,  което тряба да бъдат. Confused

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 20:33 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 1 800
benson 10, а бибероните на Playtex дали пасват и на други шишета с широко гърло?




Тези, които използвам за сина ми са по- тесни и бибероните им не стават за други шишета.  Ето тези са:
http://www.playtexbaby.com/Products/ProductDetails.aspx?id=1018
имат и по- широки:
http://www.playtexbaby.com/Products/ProductDetails.aspx?id=1021
Хубавото на бутилките на Плейтекс са дъната им, имат гумени оплатнения с дупчици, от които излиза въздуха в бутилката (как обясних и аз)

# 27
  • Мнения: 22 434
За мен най-удобни са шишетата на Авент и техните биберони. Аз ползвам и досега 2шишета с 2биберона.
Стерилизирах в началото 2пъти на ден, после минах на веднъж на ден и сега просто измивам много добре с малко веро и вряла вода.
Млякото се прави в момента на хранене. Можеш да преваряваш вода предварително примерно 2л и после само да я стопляш, за да направиш АМ.

# 28
  • Мнения: 872
Относно съхранението на вече приготвено мляко - в родилния ни носеха в 00 часа и млякото,което трябва да се пие в 3 часа,казаха,че издържа 3 часа на стайна температура.Според мен за новородени е по-добре да се прави млякото непосредствено преди употреба,пък и май месец вече става топло времето и лесно се разваля.

Общи условия

Активация на акаунт