достатъчни ли са 100мл. АМ на бебе на почти 6 месеца?

  • 1 459
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 724
Не се притеснявай щом не плаче на два часа за ядене значи му стига.

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом, не плаче че е гладен няма проблем Peace
А ако и и наддава добре нямаш повод за притеснение.

# 17
моят син и сега яде толкоз-а уж сме на МИЛУМИЛ,което се води мляко за злояди деца.Твоето детенце си наддава добре щом е толкова килца на тази възраст.ние сега сме 8.080.аз обаче му давам да яде само докато спи-иначе съвсем не става,така че...не се тревожи,просто не може да свикне с прехода от кърма на АМ 

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Въпросът не може да има еднозначен отговор. Всичко си зависи от детето.
Моята дъщеря пиеше почти наполовината количество мляко, отколкото пиеха две нейни съвсем наборчета.
Щом издържа до следващото хранене, значе не са малко.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
здравейте,моето бебе от седмица е изцяло на АМ.
яде на 3-4 часа по 80-90мл.,понякога стига до 120 но не повече.Дори и да минат повече часове пак същото количество изяжда,това не е ли малко?
Досега с кърма си наддаваше много добре.В момента е около7.900 кг и 69-70 см.,не е мъничък,нито недоносен,какво да правя?Притеснявам се ,че яде малко а не искам да го насилвам за повече
Лелеее, ние сме на един месец и си цокваме 6 - 7 пъти по 120 - 130 мл. А и не ни стига май  #Crazy

# 20
  • Варна
  • Мнения: 252
Не се притеснявай-и ние сме като вас-до скоро бяхме само на кърма ,но сега е само на АМ.От 2-3 дни започна да яде по 120мл,иначе ядеше не повече от 90мл.Аз също се притесних в началото,но реших че самото дете си показва колко му е достатъчно и няма нужда да го мъча.Така че .... остави бебчо да реши колко му се яде .

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
ние сме на 2м. и 20дни и се храним 6 пъти по минимум 120 максимум 160 особено преди разходка или лягане Simple Smile
ако бебето ти е спокойно и наддава добре мисля че не е проблем

# 22
  • Мнения: 1 536
ние сме на 2м. и 20дни и се храним 6 пъти по минимум 120 максимум 160 особено преди разходка или лягане Simple Smile
ако бебето ти е спокойно и наддава добре мисля че не е проблем
остава ми да се надявам,че това е само преходен период от кърмата към АМ и скоро ще почне да си хапва по повече.А иначе не изглежда гладен или недоволен,просто не знам колко ще наддаде този месец,може и изобщо Cry

# 23
здравейте майчета newsm51,
за първи път пиша при вас,моята бебка е на 4 месеца и хапва по 150 мл,оба4е твоето бебче щом не иска повече не го насилвай,при всяко бебче е индивидуално-детето най-добре си знае колко трябва да хапва

# 24
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами ако се направи една проста сметка 7 яденета в едно денонощие по 100мл....са 700мл.
Ако приемем условно че сте на 5 хранения, това прави по 140мл. на ядене.
Вече сте големички, така че спокойно можеш да махнеш поне 1 хранене, а детето от самосебе си ще увеличи според нуждите си и количеството.


# 25
  • Мнения: 1 197
Щом не му се яде не го насилвай детето

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Малко ми се струва...

# 27
  • Мнения: 256
Защо се притесняваш?Детето ти яде толкоз колкото иска.Не го насилвай ако е гладно ще яде повече .Организмът си знае какво количество да поема Wink

# 28
  • Стара Загора/Бургас
  • Мнения: 77
Не се тревожи - ние също ядяхме по-малко отколкото би трябвало да яде детето според различните таблици ...Това обаче не е било никога проблем за мен.
Според мен детето си яде колкото иска и щом е весело и жизнено си е хапнало достатъчно .
Съвета ми е да не го насилваш , а и да не се тревожиш .... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт