Името на детето и ...родата!

  • 7 757
  • 193
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 625
Аз имам късмета и баща ми и свекър ми да са с еднакви имена и за щастие имам момченце,защото ако беше момиче свекурвата много искаше да се кръсти на нея детето,а името и изобщо не е хубаво.Сега работим за второ и независимо дали ще е момче или момиче ще носи нейната буква,но повече не мога да позволя.

# 121
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз лично не кръстих детето си на някой от родата.Свекърва ми,ми подмяташе някъкви имена
започващи с нейната буква,но естествено нямаше кой да и обърне внимание Crossing Arms

# 122
  • Мнения: 9
Двете ми деца са кръстени на двамата си дядовци, но не защото някой нещо е казал или подметнал. Аз го усетих по този начин. И на двете деца имената се разбраха от роднините в деня в който се родиха, само аз и таткото знаехме как ще се казват преди това.

# 123
  • Мнения: 1 197
При нас нямаше такава борба,а и да имаше нямаше да се съобразя

# 124
  • Мнения: 1 103
Аз като забременях с баткото с мъжа ми се разбрахме ако е момче ще е на баща ми  Димитър .А  дъщеря ни е кръстена на свекървата тя е Яна  просто и двамата искахме  децата  ни да имат българси имена. Simple Smile

# 125
  • Мнения: 411
На мен направо ми беше казано как да се кръсти - от роднините.Трябвало да се кръсти на свекъра! #Cussing outОт къде на къде си викам,ама като всички са ми на главата  ooooh! Дори мъжа ми,има желание да е кръстено на баща му.Какво да правя?Освен да се примиря,че детето ми ще носи едно от най-често срещаните имена,не казвам,че не е хубаво (Стоян)  Tired После се сетих,че мога да измисля друго име със "С",но родата като разбра,че иначе ще има и трите имена на дядото съвсем ме одрязаха...Ама какво да се прави,усмихвам се и тва е.

# 126
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   Двамата с таткото избрахме името на сина ни ,но първата буква от името му съвпада с тази на баща ми.

# 127
  • Мнения: 1 322
На мен също ми се намекваше, че трябва да го къстя на баща ми, а и аз исках, защото баща ми го е заслужил на 100%. Обаче името му хич не ми харесва. И го кръстих както на мен ми харесва.

# 128
  • София
  • Мнения: 3 913
Точно за да няма обидени кръстихме децата си с имена различни от тези на родителите ни.

# 129
  • Мнения: 4 335
Другия месец 4акаме бебе,свекьрвата още не знае 4е името което сме избрали е на никои,просто ни хареса(нямам тарпение да и видя физиономията когато разбере Mr. Green мале голямо хлен4ене ще падне)От страна на наще нямя претенции както и да е Hug

# 130
  • Мнения: 235
С мъжът ми сме решили от отдавна, че когато моментът дойде, не само няма да кръщаваме детето/децата на никой от родителите, но дори ще изключим и буквите им от листата с избрани имена.
Подозираме, че ще има някои недоволни, но пък поне няма да има засегнати!

# 131
  • Мнения: 1 674
Такива проблеми не съм имала .И двете си деца кръстихме с имена ,които харесаха на мен и съпруга ми.С никого не сме се  съобразявали.

# 132
  • Мнения: 4 335
Ами то и пьрвата буква да е другите  ще си мислят 4е е на този сьс сьшата буква(разбирам да е на никои ако и пьрвата буква е на никои) Peace

# 133
  • Мнения: 117
Избрахме нарочно и специално име, което да не е на никой от родите и на двама ни, за да има мир. Свеки само подхвърли към 7-мия месец, че сънувала, че детето й носело буквичката и не дава вид да се сърди, въпреки, че не й се сбъдна сънят Mr. Green Май е по-сърдита, че не й родих внука рус и синеок като баща му  #2gunfire Истински съм благодарна на родителите ни, че ни спестиха подобен род преживявания, чувала съм наистина грозни истории по темата..

# 134
  • Разград
  • Мнения: 2 102
А аз да ви разкажа моято история. Аз съм първо дете и трябвало да бъда кръстена на баба ми, майката на баща ми. Така и станало, но след 13 години, през които не са ме наричали с това име освен в училище, родителите ми решили да ми сменят името. И така оттогава се казвам Таня, както винаги са ми казвали вкъщи и приятелите. Баба ми като разбра беше сърдита 3 месеца. Но след това все едно че нищо не се е случило.
А моите деца са кръстени на двамата дядовци, но ние с мъжа ми харесваме имената - Илиян / дядо Илия/ и Николай /дядо Никола/. Е, дядо Илия беше сърдит заради последната буква и доста време го казваше, но скоро не го е споменавал.

Общи условия

Активация на акаунт