Въпрос за избора на име

  • 2 829
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
щом ви харесва името, само първата буква не е причина това да ви спре.

# 16
  • Мнения: 27 524
Емилиян е хубаво и рядко име. Аз на суеверия не вярвам. Първата буква не е равна на името. Освен това винаги има починал човек с име, като на детето ни. Дори и да не го познаваме. Не се тревожи със суеверия, кръстете си детенцето както ви харесва и искате  Hug

# 17
  • Мнения: 4 292
Много хубаво име.  Peace Не вярвай на суеверия и предразсъдъци.

# 18
  • Мнения: 7 201
Дори и да си суеверна, то трябва да знаеш, че съвпадението на първата буква съвсем не означава, че детето носи името на починалата баба. Първата буква не прави името /както много мами тук си въобразяват, че ако името на детето им започва с буква от името на бабата, то се води, че е кръстено на нея/. Това е просто българската буква "Е".
PeaceТова е и моето мнение!
ПП:Името,което сте избрали е чудесно!
  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 159
Това са пълни суеверия Naughty
Не може в днешно време да им се връзваш ooooh!
Моята дъщеричка е кръстена на починалата ми майка, не бих я кръстила на никой друг  Heart Eyes
И аз като теб чух какви ли не глупости, не им обръщай внимание Hug

# 20
  • Мнения: 554
Кръстете го както си искате.
А и това, че първата буква на името ще е "Е", съвсем не означава, че е кръстено на покойната баба.

 Peace

# 21
  • Мнения: 30
Мисля,че няма нищо лошо да кръстиш детето на теб или на съпруга ти. аз самата смятам, ако е момиче да го кръстя на моя. Само че малко ще променя името, защото той се казва Стефан и Стефани Стефанова не ми звучи добре  Laughing Ако е момче имаме малко спор, но и ние не искаме да е на баби и дядовци. Поне аз. Все пак детето е отделен индивид, който си се ражда със своята карма. Не съм суеверна, но по-скоро бих го кръстила на някоя историческа личност, ако наистина има някъква кармичност  newsm78
А що се отнася до баба ти, аз също съм чувала, че не е хубаво да се кръщава на починал човек. Но аз останах с убеждението, че вие не искате да кръстите детето на баба ти, а просто има съвпадение на първата буква, така че няма проблем.
Кръстете го както вие искате и както на вас ще ви е приятно. Аз така мисля да направя. Успех и дано всичко е наред. Важното е детето да е добре!!!

# 22
  • Мнения: 961
Това, че взимате буквата на бабата не означава, че детето е кръстено на нея.
Изберете му такова име, което да ви харесва и което ще отива на вашето бебче.
Няма правило как трябва да кръстиш детето си - всичко е въпрос на личен избор.

# 23
  • Мнения: 2 567
И името на моята починала отдавна прабаба започва с буквата Е. По едно съвпадение и името на моята щерка започва със същата буква. Дори не съм си и помисляла, че щом и двете имена започват с една и съща буква, значи дъщеря ми е кръстена на прапрабаба си. Съвпадение. Не може да мислиш за всички мъртви роднини и от двете страни на рода, като измисляш име на детето си  Peace

Името, което сте харесали е много хубаво и на твое място не бих и за момент се колебала да кръстя детето си така.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом не е цялото име,а само първата буква според мен няма проблем.Името е много хубаво.Действайте. Peace

# 25
  • Мнения: 188
Можете до го кръстите както искате - стига с тези суеверия!

# 26
  • Мнения: 9 973
Можеш да си кръстиш детето както си искаш.
Ако вярваш на суеверия тогава не го прави щом се притесняваш.
Името наистина е много хубаво.  Peace

аз не бих  се поколебала

# 27
  • Мнения: 1 006
щом ви харесва името, само първата буква не е причина това да ви спре.

 Peace

# 28
  • Мнения: 728
Ако се поровиш из родата едва ли ще остане буква от азбуката, която не е на починал роднина. Доколкото разбирам вие искате да го кръстите на вас самите, а че първата буква е на пра баба или дядо какво толкова. Баба ти не се е казвала Е, нали?

Бъди здрава и лека бременост ти желая!
Peace

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Можеш да си кръстиш детето както си искаш, това са суеверия Peace

Общи условия

Активация на акаунт