Инициатива на Ai.bi

  • 3 107
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 843
Ai.Bi Pleven, то се знае. Който плаща и сега с живота си, с бъдещето си. Децата плащат за всички грешки на големите и разумните...

# 16
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
При цялото си уважение към добрите намерения на тази организация ще изразя своето мнение като майка на осиновено дете и като майка занимаваща се с проблемите на децата по домовете ....аз си мисля,че децата в домовете нямат нужда от телефонни разговори,те имат нужда от личен контакт,от погалване и прегръдка от страна на близките си!

# 17
  • Мнения: 1 652
Аз съм по-склонна да мисля, като Дидка, но все пак считам,че когато един родител се обажда на детето си- това предполага, че се интересува от него. Това предполага по-добра връзка между тях. Дори и по телефона все пак е нещо. Стига тези обаждания по телефона да не се считат за основен интерес към детето , ако родителят не е ходил изобщо да го види и това да пречи на неговото осиновяване. Дори и емоционално едно дете може да бъде ангажирано по телефона и това по някакъв начин да попречи на осиновяването,   говоря за случаи в които родителят не се среща с детето, асамо му се обажда по телефона. Въздържам се от гласуване. Ще видя как се развива темата и тогава ще реша.

# 18
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Стига тези обаждания по телефона да не се считат за основен интерес към детето , ако родителят не е ходил изобщо да го види и това да пречи на неговото осиновяване. Дори и емоционално едно дете може да бъде ангажирано по телефона и това по някакъв начин да попречи на осиновяването,   говоря за случаи в които родителят не се среща с детето, асамо му се обажда по телефона.
това имах и аз предвид...неходи,няма време за детето си,държавата го гледа и прехвърля от дом на дом,обаче да му се обажда...еми няма нужда,или си с детето си или не си! Разбира се има изключения ,които са съвсем единични случаи ,за които идеята е много подходаща,но това са съвсем единични случаи ,пак казвам/болни майки, някой в затвора,/

# 19
  • Мнения: 1 612
Не мисля, че това е добра идея.
Не искам да коментирам много.
За мен това ще е мъчение за децата.
Ако родителите имат интерес едва ли ще ги спре един телефонен разговор за примерно 50 стотинки. А и такава "телефонна любов" аз лично не приемам.

# 20
  • Мнения: 224
Цитат
...
Ако родителите имат интерес едва ли ще ги спре един телефонен разговор за примерно 50 стотинки. А и такава "телефонна любов" аз лично не приемам.

 newsm10

# 21
  • Мнения: 11 917
Тъй като не обичам категоричните отговори, /нещата винаги имат две страни/,гласувах с "по скоро не".Но не виждам особен смисъл в тази идея, напротив виждам мост към още по-сериозно неглижиране на отношението на биологичните родители към децата им, отглеждани в институция.Ще има обаждания, които ще се "зачитат" за интерес към биологичното дете, а интересът всъщност ще липсва.Ще има едно "отчетно" обаждане/нали си е без пари/,което може и да приспива родителската съвест на малко по-чувствителни родители, но какво ще изживява ,какво ще сънува и какво ще жадува детето след едно такова обаждане...и за кой пореден път ще бъде измамено в надеждата си.Казвате- ако майкта е в болница или затвор- е, едва ли от такова място ще и откажат разговор с детето и, дори и да няма  подобна инициатива.Не зная, не ми харесва, не мисля, че помага на децата.

# 22
  • Мнения: 2 722
Търсех по-мекия вариянт за да мотивирам гласа си - по-скоро не и го преписвам от поста на Лилия - не съм привърженик на телефонната любов /както и на "рециклирането", когато става въпрос за децата.

# 23
Не за всички едно обаждане до служебния тел. в дома за деца е 50 стотинки. Повечето бедните хорица не могат да си позволят да са абонати на бТК. Най-вероятно те да имат GSM с ваучер в него за 3 лв. Ако искат да говорят с детето си, те ще трябва поне 2 пъти да звъннат (докато го извикват първият път) или да чака на линия. Така вече става скъпичко за изоставилите децата си поради бедност. За повечето от нас 50 стотинки са нищо, а за други 3 лв. са много при положение, че могат да си ги спестят.  Понеже не винаги можем да сме поставени при еднакви позиции, възможност за равни шансове за обаждане ни дава цена от 0 стотинки.
Разговорите които ще се водят определяте като "телефонна любов", сигурно ще има и такива. По практичните родители пък ще могат да се уговарят за подробностите когата искат да приберат децата си за празник или през ваканцията.

# 24
  • Мнения: 3 539
Ще ти разкажа за себе си: аз живея в панелен квартал на Благоевград, а той е отдалечен от града, но на такси или автобус само ако съм много болна или е изключително студено - иначе пеша, 60ст. за автобус ги спестявам и обикновено ги давам на някой беден. Но знаеш ли ромите в нашия град от по-близко място в града ни ходят с таксита за социалните си помощи - никога пеша. Те са бедни.
А сега една истинска история: наскоро в предприятието ни назначиха едно момче, с говорен дефект, майка му е на работа от години в Канада. Редовно му давах стотинки за дребни неща. То изглеждаше много нещастно. Но преди месец почерпи за новия си луксозен апартамент. Вече не му давам. А иначе със сигурност има много бедни хора. Аз ти бях писала- ходихте ли в телекомуникационните оператори да искате безплатен номер

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
Повечето бедните хорица не могат да си позволят да са абонати на бТК. Най-вероятно те да имат GSM с ваучер в него за 3 лв.
Интересно бедните хорица как завъдиха мобилен телефон? Нали са бедни, как си купиха апарат и ваучер?

# 26
Считам, че идеята има стойност и търпи развитие в направление ЛОБИ И ЗАСТЪПНИЧЕСТВО. Някъде бях споменал, че е хубаво да има такъв телефон във визитката на домовете. Под “визитка” разбирам себепредставяне, реклама, пиар. Струвами се, че домовете се нуждаят точно от това и то на местно равнище. Колкото повече се говори за тях, толкова по-широк кръг хора биха се отзовали да помогнат с каквото могат. Местния бизнес с пари, студентите и учениците като доброволци. Целта е домовете да стават все по-посещавани. Всички знаете, че децата имат голяма притегателната сила, но за да въздейства на хората те трябва да ги посетят поне веднъж.
Ако трябва да обобщя задължителното рекламирането на новата придобивка ще е реклама на дома целяща привличане на широк кръг хора.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
И как един безплатен телефон ще доведе до посещаване на домовете  newsm78? Как с безплатен телефон ще заведем студентите и учениците като доброволци, какво общо има безплатния телефон с визитката на дома  newsm78. Извинявам се, ама никаква връзка не виждам, никаква. Най-вероятно безсънието ми е изпило акъла.

# 28
  • Мнения: 2 084
Не го проумявам проучването. Наливат се пари в някаква инициатива, ангажират се хора. За мен първият въпрос е : Ще се чувстват ли добре децата? /Ако се търси ползата за тях./ Към кого са насочени подобен род инициативи? Една жена черпи с торта, защото е потърсила начин и е намерила да задържи детето си. Колко точно трябва да си беден, за да оставиш детето си. И не е ли по-смислено с парите от подобен проект да се помогне на една друга жена да задържи детето си, или на семейство, осиновило дете, но изпаднало във финансова криза. Аз поне не съм чула осиновено дете да е "върнато" защото родителите са останали без работа и са бедни.
Пожелавам успех на инициативите, насочени към децата!

Общи условия

Активация на акаунт