Хайде, отворете хладилниците и шкафовете си...

  • 4 167
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Не е чак толкова трудно да се ограничат тези храни - у дома не се купуват безалкохолни, с изключение на случаите, когато ще имаме гости; никакви снаксове, готови супи, фиксове на Маги, прахообразни сокчета. Готовите сладки също са в ограничено количество - предпочитам да купя яйца, мляко и захар и да направя домашен сладкиш.

# 16
  • Мнения: 4 546
не е до вманиячване. има Ета които също са химия, но са безвредни. обаче явно са по-скъпи и се използват по-рядко.
точно като бях бременна гледах репортаж за аспартама в някои от лемонадите. казаха изрично да не се консумира от бременни жени. купувахме лимонада и въобще безалкохолно на Кока-Кола.
не ми харесва да ме тровят, но и не чета честно казано съдържанието толкова подробно. а и наистина не се знае какво са си спестили от съдържанието.  Confused

# 17
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
аз наистина не бях поглеждала, но след коментарите за маргарина ще се опитам да го изключа. Купих си coffee-mate, че и тя пелна с Е-та. Май по-добре да не поглеждаме, че то нищо не остана, което можем да ядем.

# 18
  • Мнения: 14 491
Не е чак толкова трудно да се ограничат тези храни - у дома не се купуват безалкохолни, с изключение на случаите, когато ще имаме гости; никакви снаксове, готови супи, фиксове на Маги, прахообразни сокчета. Готовите сладки също са в ограничено количество - предпочитам да купя яйца, мляко и захар и да направя домашен сладкиш.

и ние така Peace

а за мононатриевия глутамат, трябва да знаете, че е още по-вреден ако се яде по време на бременност, нараства много рискът от увреждания на плода...а аз го открих дори във вакумиран бекон Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 4 052
Много хубава и полезна тема.  Peace
Аз също съм съгласна с някои от мненията, че не живеем в камера. Не можем да избегнем всичко, но определено може да се ограничи употребата на някои неща. Защо да си купувам картофено пюре на прах, като мога да си го приготвя сама?! Маги фикс - ми то са си подправки, които си ги имам в шкафа...

# 20
  • Мнения: 5 877
Ами не мисля, че е бъкан с Е-та. В момента точно има една идея повече от друг път, защото правих торта и едната съставка на крема е на д-р Йоткер. Всичко друго обаче започва с яйца и захар.
А по принцип съм от хората, които си държат хладилника почти празен (майка ми се възмущаваше преди време как може в чисто нов голям хладилник гордо да се мъдри една връзка копър)  Laughing Та ако има масло, сирене и кило моркови вътре, значи е зареден. А, и кисело мляко.

Тази тема я дъвчем вече втора година май? В момента върви в съседство "какво не купувате вкъщи" - повечето хора са отговорили точно за "Е-тата".

# 21
  • Мнения: 27 524
майка ми се възмущаваше преди време как може в чисто нов голям хладилник гордо да се мъдри една връзка копър)  Laughing

Права е жената. много образно си го представих  Joy

Хич и не искам да гледам и сравнявам, няма смисъл, знам, че са вредни и бъкани с химикали, но нямам избор. Или поне този, който имам, не ме устройва. Както казва Witchy...  Laughing

# 22
  • Мнения: 3 376
Аз съм ги ограничила до минимум,но винаги има по нещо... Rolling Eyes Ако бях сама щях да живея само от плодове,зеленчуци и кафяв ориз,ама нали съм с "две" деца  Mr. Green
Едното е малко де,та яде каквото му дам,ама другото обича само "лошите" храни Rolling Eyes

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
А колко ли има дето изобщо не ги пишат на опаковките...
Мда и мен това най-много ме притеснява  Confused
Иначе, наистина не е трудно човек да си подбира какво яде, просто трябва да прочете опаковката и да надява да е истинска  Tired

# 24
аз наистина не бях поглеждала, но след коментарите за маргарина ще се опитам да го изключа. Купих си coffee-mate, че и тя пелна с Е-та. Май по-добре да не поглеждаме, че то нищо не остана, което можем да ядем.
A какви са коментарите за маргарина? newsm78

# 25
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Трярва да пазарувам 2 часа докато проверя Е -тата .Пък и предполагам че вредните не ги пишат.
Нали изядохме 20 годишното месо.- живи сме.
Трябва да са съвестни производителите. Rolling Eyes

# 26
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
аз наистина не бях поглеждала, но след коментарите за маргарина ще се опитам да го изключа. Купих си coffee-mate, че и тя пелна с Е-та. Май по-добре да не поглеждаме, че то нищо не остана, което можем да ядем.
A какви са коментарите за маргарина? newsm78
в тази тема има повече инфо
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=259519.80

# 27
  • Мнения: 27 524
Нали изядохме 20 годишното месо.- живи сме.

 Joy

# 28
  • Мнения: 1 432
Даже май сме се и нагодили към Е-тата. Ако по4на да ям 4иста храна  може да се тръшна на легло  Laughing

# 29
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
тази тема май трябва да я заковат

Общи условия

Активация на акаунт