За госпожите в ДГ???

  • 3 722
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 959
Няма как да ти обърнат повече внимание, защото в градините е забранено родителите да влизат вътре (за разлика от яслите), а учителката не може да си говори с теб докато децата са вътре сами (да няма после теми къде беше госпожата докато детето ми си пукна главата или децата се тровят с хапчета  Peace).


Аз,това много добре го разбирам. Peace
Разликата при нас е че,ние Дени го взимаме предпоследен а, в много случай и последен.И при това положение,пак не мажем да говорим с тях,защото просто не слизат.Искаше ми се да видя дали практиката си е такава но,явно зависи и от самите госпожи.
Благодаря на тези който се включиха. Hug

# 16
  • Мнения: 551
А вие замисляте ли се,че когато учителката разговаря с дадения родител,какво става вътре в групата.Естествено децата се възползват от ситуацията и си правят каквото искат недай си боже някой се удари тогава потърпевша е учителката и дадения родител се сърди и се пита къде е била тя по това време.В днешно време самите родители настройват учителите да се държат така,защото всеки си мисли,че неговото дете е най-важно и на него трябва да се обръща специално внимание,а къде остават тогава останалите 25-26 деца.Капризите на родителите нямат граници.

# 17
  • Мнения: 7 821
Аз се отнасям към учителките като към добри познати, говоря с тях не само за децата, интересувам се от работата им, от условията, от заплащането и т.н. Говоря с тях за много неща и постепенно се създава връзка.
Прави ми впечатление, че много от родителите не могат да общуват с учителите на децата си, мислят си че са им длъжни с нещо, чакат да ги потърсят, да им дават отчети и т.н. Задават неправилните, според мен, въпроси. Чувам майките да питат "яде ли? спи ли?", но не чувам да питат имат ли приятели, забавляват ли се. Не се интересуват какво учат, с какво да помогнат ...
Не ме разбирай погрешно, аз не знам какво питаш ти, нито по какъв начин, просто ти обръщам внимание, че и учителите са хора  Wink.

# 18
  • Мнения: 959
Аз се отнасям към учителките като към добри познати, говоря с тях не само за децата, интересувам се от работата им, от условията, от заплащането и т.н. Говоря с тях за много неща и постепенно се създава връзка.
Прави ми впечатление, че много от родителите не могат да общуват с учителите на децата си, мислят си че са им длъжни с нещо, чакат да ги потърсят, да им дават отчети и т.н. Задават неправилните, според мен, въпроси. Чувам майките да питат "яде ли? спи ли?", но не чувам да питат имат ли приятели, забавляват ли се. Не се интересуват какво учат, с какво да помогнат ...
Не ме разбирай погрешно, аз не знам какво питаш ти, нито по какъв начин, просто ти обръщам внимание, че и учителите са хора  Wink.

Това което казваш  и правиш наистина е много правилно.Започнах поста си с взаивоотношенията ни с госпожите в яслата просто защото там ни бяха точно такива отношенията/приятелски/.Тук някак нещата не се получават.Нищо и по никанъв начин не питам, защото и както по горе казах,почти не ги виждам.Предполагам че,с времето като се поопознаем ще променим малко ситуацията.

В днешно време самите родители настройват учителите да се държат така,защото всеки си мисли,че неговото дете е най-важно и на него трябва да се обръща специално внимание,а къде остават тогава останалите 25-26 деца.Капризите на родителите нямат граници.

Мила ми,gevi82 къде прочете че,искам на детето ми да се обръща специално внимание? newsm78
За какви капризи става въпрос?Не знаех че,да се интересуваш как минава деня на детето е каприз!Явно аз,съм нещо нередовна. Thinking

# 19
Аз се отнасям към учителките като към добри познати, говоря с тях не само за децата, интересувам се от работата им, от условията, от заплащането и т.н. Говоря с тях за много неща и постепенно се създава връзка.
Прави ми впечатление, че много от родителите не могат да общуват с учителите на децата си, мислят си че са им длъжни с нещо, чакат да ги потърсят, да им дават отчети и т.н. Задават неправилните, според мен, въпроси. Чувам майките да питат "яде ли? спи ли?", но не чувам да питат имат ли приятели, забавляват ли се. Не се интересуват какво учат, с какво да помогнат ...
Не ме разбирай погрешно, аз не знам какво питаш ти, нито по какъв начин, просто ти обръщам внимание, че и учителите са хора  Wink.
Трябва да дават отчет. Това е част от задълженията им. В края на краищата детето е с тях по цял ден. Много нови неща научава именно там- и хубави но и много лоши. Едва ли при наличието на толкова много деца може да се обърне подобаващо внимание на всяко, но като цяло имат представа как е детето, общува ли, прави ли бели и т.н. Да не забравяме че това са СПЕЦИАЛИСТИ с опит, специално са учили за това, а не са хванати от гората.
Моето мнение е че трябва всеки ден да говорят с родителите на всяко дете.  
Моето дете е на ясла. Рядко казват нещо, излиза детето и толкова. Като роботи. Въпреки че ние всеки път питаме.  Последната седмица 2 пъти говориха с мен. Била много непослушна 1. удряла децата 2. катерела се по леглата 3. отговаряла само с да като и говорили.
Значи не намериха време да ми обяснят с какво се занимава детето, как е , едва като стана проблемно тогава. А и това че е проблемно не им дава право да я тероризират. Детето се прибра затормозено, и пищя цял час, плака. Като я питахме дали са я били си удряше главата и дупето - не може още да говори, на 1г и 6м. е. Неприятно ми стана че не е слушала, но като размислих - та тя е дете колко може да слуша на тази възраст, по скоро показва темперамент характер. Тя е жизнено, пъргаво, много деино дете. радвам се че е такова и макар в началото да оправдавах учителките  все повече се дразня от факта че се опитват да изкарат детето непослушно. Да явно не се вписва в общото цяло. Но какви хора се грижат за децата ни. Уж специалисти а не могат да намерят начин да усмирят и наложат авторитета си на едно много малко дете и на мен ми се оплакват. какво да направя. на мога да ходя и да надзиравам в яслата. В къщи няма по голямо дете което да дава лош пример, общува с други дечица и никога не съм збелязала да е агресивна, палава или проблемна. Какво отключи яслата в характера на моето дете? Ето поради тези въпроси, мисля да изисквам всеки ден, не бла-бла, а информация конкретна за детето. И да ме извини Елипр но като учителите са хора трябва да са наясно че и ние сме такива и преживаваме с трепет живота на децата си. ПО ред причини сме ги дали на ясла и по цял ден ни липсват, така че ако обичат да не ни лишават от правото да знаем какво правят когато нас ни няма. Затова съм за камери в ДГ, така по всяко време ще може да видим как е детето, и дали седи на гърнето по 2ч. например.

# 20
  • Oslo
  • Мнения: 659
trifuna, В яслите не работят педагози, специално обучени за работа с деца, а мед.сестри . Те са учили вътрешни , инфекциозни, детски болести, латински и анатомия и физиология, хирургия и патология и още безброй дисциплини, но не и детска психология и педагогика. Изключение са детските сестри, но в яслите изискване за профил на сестрите няма - и без това няма желаещи да работят там.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
А кой взима децата вижда единствено охраната,силно се надявам да не ги "предаде' и на някой непознат.

Какво да ти кажа..наслушах се на разни семейни драми от мои познати и дори да е познат на детето пак не трябва да го дават.

Вчера ходих да взема племенничката от градината и я получих безпроблемно...въпросната охрана не ме е виждала никога. Малката ми се зарадва, гушна ме, ама...ако съм лудата леля с вид на нормална жена?!? Изобщо...останах изумена колко лесно всеки мое да взме детето от градината.

Моето детенце е малко,   ходи на ясла, но в документите, които попълних имаше поле, в което трябваще да попълня имената на трима човека, които могат да го взимат от там. Преди да отиде някой друг вместо мен се обаждам да предупредя.

Според мен не трябва да бъде така, но явно в повечето градини е.

# 22
  • Мнения: 7 821
trifuna, успокой се  Wink  Peace ...
Това, че когато детето е започнало да се държи зле са започнали да те търсят и да разговарят с теб, а преди не са го правили е нормално. От една страна сега е наложително да вземеш мерки, от друга българите по принцип не обръщаме внимание на хубавите неща, а само на лошите. Погледни форума има стотици теми за оплаквания от градини, ясли и училища, а само 3, 4 за похвали  Sad. Обаче повечето родители са доволни от местата, които посещават децата им ... просто щом са доволни това не е повод да се говори/пише. Такава е народопсихологията ни.
Ти сама виждаш (оставам с такова впечатление от това което пишеш), че детето ти е по-буйно и неспокойно напоследък, същото виждат и сестрите в яслата. Само че някак ти решаваш, че за това са виновни именно те, не знам защо така си решила  newsm78 ... Детето ти така или иначе явно е в периода на "трудните две", има десетки теми по въпроса и всички те са от типа "до вчера всичко беше наред, а сега вкъщи има непослушно дяволче", а повечето са пуснати от майки чиито деца не посещават ясла. Подхождайки с лошо към персонала в яслата с нищо няма да помогнеш нито на детето си, нито на себе си.
А това дето искаш постоянен отчет е похвално, само не знам с какво той ще ти помогне ... ако всеки ден получаваш лист с подробности от деня на детето ( 8 - яде, 9 - пишка, 10 бутна Сара, 10:20 Никола я оскуба и т.н.) каква ще ти е ползата?
А за камерите - писах в нарочната ти тема, но да ти кажа и тук. Ако някой иска да тормози детето ти, а ти си го оставила на милостта му, то той ще намери начин да го прави и с камери! Щом си твърдо убедена, че си дала детето си при психопати, то търси начини да го махнеш от там, а не се занимавай с неща, които дори да станат няма да са ти от полза. Дори само за това, че докато сложат камери детето ти ще е поне в детската градина, ако не и в училище. Търси начини да си решиш проблема сега, а не в необозримото бъдеще.
Аз подхождам добронамерено към учителките на децата си, познавам си производството  Wink и знам, че както всички други деца (хора) имат и добри и не толкова страни. Никога не търся грешките само в другите и винаги ги търся първо в мен и децата си. Наясно съм че истината не е една, а зависи от гледната точка.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И в градината на дъщеря ми ги взимаме и предаваме чрез домофони. Обаче разликата е , че няма охрана. Едната госпожа понякога поглежда кой взима детето, но другата не се помръдва. Госпожите слизат долу на входа само ако имат да събират пари за вода или театър. Контакта с тях е ограничен. Аз като си взема детето винаги разговарям как е минал деня, какво са правили, какво са яли и т. н.

# 24
  • Oslo
  • Мнения: 659
В градината на моите деца госпожата посреща и изпраща всяко дете на вратата. Винаги. Разговарям ежедневно с тях, другите родители също. Говорят с мен, защото знаят че няма да скоча срещу тях, а заедно ще търсим начин за решаване на проблемите. Случвало ми се е и да ги хвалят, и да се оплакват от тях.  Във втория случай задължително разговарям с детето след това, не мисля, че е работа само и единствено на учителките да се справят с проблемите в групата. Все пак това е моето дете. След 2-3 години те ще се разделят с него, а аз ще бера плодовете на възпитанието му цял живот. Отнасяйте се с учителите, сестрите и помощния персонал като с хора, а не като със слуги , които вечно нещо са ви длъжни. Повярвайте, тогава и те ще ви отговорят със същото.

Ellypr, напълно споделям твоето виждане за нещата. Персоналът в ДГ се състои от личности, а не просто от "лелки", някои са по-ерудирани и с по-високо образование от повечето мами които не знаят разликите между педагог,( респ. сестра), и лелка.....

# 25
  • Мнения: 551
СтелиЯни напълно съм съгласна с теб  Peace

# 26
  • Мнения: 3 146
Аз пък изобщо не съм съгласна с това, че дутските учители са по-ерудирани от всички родители в областта на педагогиката и психологията. Зная какво се изучава, аз самата съм учила част от тези предмети и, уверявам ви, изобщо не става дума за ерудиция - това е твърде силна дума за подобно образование. Подходът и умението да си детски учител, не може да се получи чрез образование, то е по-скоро призвание и талант, който само се подпомага с образовение.
А въпросните "лелки", не учителите, и въпросното образование не притежават дори.

За уважението съм напълно съгласна - говорим за личности, не за някакви предмети, които са длъжни да ни обслужват. Но важно е и уважението на учителите и лелките към родителите, съгласете се.

gevi82, сигурно има много капризни родители, но във всяка държава в Западна Европа на пъров място е контактът между родителя и учителя, при това тесен контакт. Само така може действително да се създаде добро условие за развитие на детето. Изключително протива всякакви педагогически и психологически правила е да се взимат децата от вратата, през някакъв си домофон, при това без никой да ги посреща. Естествено, че не може учителят да си зареже групата и там да се избивят вътре децата - тогава, като няма втори учител, който да посреща децата, да пускат до вътре майките, ние сами да си водим децата до групата!!! Абсолютно непедагогично е и стресово това, което се прави в БГ.
Често учителите в БГ смятат, че работата им е неблагодарна и 30 деца са ужасно много. Изтощават се и просто нямат сили да се грижат пълноценно за толкова много деца, така че поспри се, преди да кажеш, че тези хора ще възпитат децата ни в наше отсъствие и ние после ще белем плодовете. Често се оказва, че тези плодове са горчиви.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Изключително протива всякакви педагогически и психологически правила е да се взимат децата от вратата, през някакъв си домофон, при това без никой да ги посреща. Естествено, че не може учителят да си зареже групата и там да се избивят вътре децата - тогава, като няма втори учител, който да посреща децата, да пускат до вътре майките, ние сами да си водим децата до групата!!! Абсолютно непедагогично е и стресово това, което се прави в БГ.

Напълно те подкрепям. В нашата градина беше повдигнат въпроса за това съобщаване по домофона кое дете идва и кое се взима, но категорично беше отговорено, че майки до вторият етаж няма да се допускат каквото и да правим.

# 28
  • Мнения: 3 146
ivben , аз преобличам детето в градината и то дори не може да обхване с ръце грейката си от 2 части + шапка, пуловер и т.н., а камо ли да ги занесе и закачи сам в миниатюрното шкавче горе до втория етаж. Просто са много обемисти. Чудя се дали да не си ги вземам вкъщи горните дрехи и да му ги нося после, чак като го взимам... Но ако решат да излизат...

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Този проблем не е само с твоето дете. Не можеш да си ги вземеш наистина, защото ако решат да излизат ще го изведат необлечен. Макар, че моята дъщеря есента я бяха извели по блуза въпреки, че яке и шапка си има в шкафчето.  А тя самата ми е споделила, че не може да си подреди добре дрехите в гардеробчето и не иска да е така неподредено. Но учителките са категорични да се качваме до гардеробчетата може би защото ще трябва да се чисти сутрин и вечер по коридорите....или заради нещо друго не знам..

Общи условия

Активация на акаунт