ЕПИЛАЦИЯ ПРИ БЪДЕЩИ МАМИ

  • 5 336
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Цитат на: Зъхи
Добре де, кола маска там не боли ли много зверски?!  Embarassed   Sad
Аз и като бременна, и сега, залагам само на бръснача. Преди раждането ме избръснаха в болницата, беше много гадно!  Imp Ако пак тръгна да раждам бих искала да си го спестя, но първия път просто не успях да се справя сама, а все си мисля, че епилатор и кола маска там много боли. Поправете ме, ако греша, де...  Grinning


Мен лично не ме боли повече от друг път при нормални обстоятелства. Но важно е как е било третирано мястото преди това - ако от дълги години например се бръснеш там, косъма ще е загрубял и при една инцидентна кола - ще боли зверски.
Аз от как се знам все съм си почиствала с кола триъгълника и косъма там не е много твърд и не ме боли чак толкова, а може и да имам тренинг просто Simple Smile

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Зъхи
Добре де, кола маска там не боли ли много зверски?!  Embarassed   Sad
Аз и като бременна, и сега, залагам само на бръснача. Преди раждането ме избръснаха в болницата, беше много гадно!  Imp Ако пак тръгна да раждам бих искала да си го спестя, но първия път просто не успях да се справя сама, а все си мисля, че епилатор и кола маска там много боли. Поправете ме, ако греша, де...  Grinning

Аз лично всеки месец се подлагам на тази процедура с топла кола маска понеже студената нещо не ми харесва как маха космите и мога да ти кажа че се свиква. Махам всичко до последното косъмче на триъгълника, но под мишницата не могат да ме накарат и под дулото на пистолет да си махна космите с кола или с епилатор само веднъж пробвах и скочих като попарена, тръгнах си направо със залепналата кола под мишницата и два дена после я чагъртах...
Явно всеки я понася по различен начин знам ли.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Аз се чистя с епилатор по краката и мишниците, а триъгълника с брснач, само че вече не виждам от корема и го правя пипнешком  Grinning .  Изглежда ми много еротично таткото да ме обръсне там, защо ли още не сме го направили....

Интересно, че някои ползват епилатор на триъг. , а под мишниците ги боли, при мен е обратното. Няколко пъти пробвах   с еп. там и освен, че боля зверски, ми тече кръв от мястото на всеки изскубан косъм  Close

# 18
  • Мнения: 76
I as pres bremennosta si hodih na kosmeti4ka.

Kraka,raze,triagalnik i podmi6nizi-kola maska.

Kontrakzii ne polu4ih,ne bih kasala , 4e boli pove4e ili po malko,otkolkoto kogato ne sam bremenna.

Dva dena predi da vliasa v bolniza se po4istih i niamah nikakvi griji s rasno brasnene v boni4ni uslovia i t.n.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
ами не, не ме боли, беше точно 2 дни преди да родя тогава, не родих при козметичката, значи всичко беше ОК,свиква се де.

# 20
  • Мнения: 61
Цитат на: bibi
Моля, споделеде какъв метод на епилация използвате (-хте) по време ва вашата бременност. Особено за триъгълника ме интересува. Много ме наплашиха с разни предизвикани контракции от коли- маски, епилатори и т.н.  Rolling Eyes  Confused:
Ама като сме бременни няма да ходим като от гората я ?
Искам да уточня, че аз съм в 16 г.с. т.е. все още няма ясно изявен корем  Laughing .
Мерси предварително  Embarassed

Моя опит показа, че няма страшно. НЕ се притеснявай! Действай! Laughing

# 21
  • Мнения: 1 533
Зависи много и от козметичката, но според мен по-добре с кола тряс-прас набързо, отколкото, бръм-бръм с епилатора, болката е по-поносима с кола, за мен де.
Като бях бременна, ходех на кола, когато шкембето порасна, ми правеха колата както обикновено, само отзад на краката ставах права, а козметичката клякаше.
Горещо препоръчвам на всички кола маска за триъгълник, не мога да си представя как търпите да никнат космите още на другия ден след бръснене и да "се почесвате като Трифон Иванов преди пряк свободен" /цитирам наш известен шоумен/ Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 6 550
Хи хи - лафа са Тр.Иванов много ме развесели ( аз го знаех с Хр.Стоичков) Laughing  Laughing  Laughing , абе то се видяло, че май на кола ще се ходи, верно е по-бързо. Сега е направя маркетингово проучване на козметички, щото нали моята замина  Cry

# 23
  • Мнения: 2 529
Bibi, наистина е много важно на каква козметичка ще попаднеш и какви материали ще използва тя. Избери скъпа козметичка - това означава, че е по-проверена, а и при нея ще ходят жени с повече пари, следователно с по-добра хигиена. Аз например изпитвам ужас, че някоя козметичка може да ми размазва колата по интимните места особено със същата шпатулка, с която е мазала предишната клиентка да речем Shocked Моята козметичка е бивша медицинска сестра и е страшна по отношение на дезинфекцията, но за съжаление спрях да ходя някъде от началото на 7-ми месец, защото кожата ми стана ужасно чувствителна на болка и на всичкото отгоре започна и да се възпалява на места. Започнах да си купувам различни средства за епилиране от аптеките, като ги подбирам много внимателно...
Живот и здраве като родя ще си ходя пак при моята козметичка  Grinning

# 24
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Давайте имена и адреси на добрите козметички!  Laughing

# 25
  • Мнения: 1 533
Цитат на: kiki27
Избери скъпа козметичка - това означава, че е по-проверена, а и при нея ще ходят жени с повече пари, следователно с по-добра хигиена.


Не е задължително да е скъпо за да е както трябва, не знам в Сф как е, но в Русе съм ходила при една дето ми одра кожата, не само космите, толкова е скъпо че се чудя за кое ще имам пари и кое да оставя за друг път, а и не съм кой знае колко възхитена от хигиената. Сега ходя при друга, мн. съм доволна, има много сигурна ръка и на най-страшните участъци все ме разпитва за разни работи да ми отвлича вниманието. Работи с дървени шпатулки за еднокр. употреба за триъгълник, след процедурата маже с масло за потискане растежа на косъма. За сведение, цена отпреди седмица - мустак, мишници, цели ръце, вкл. по пръстите, триъгълник /почти нищо не оставя и все се пазарим колко да дръпне, аз не си ги давам, тя ги иска Laughing / и цели крака - 18лв, а излизам без пукнат косъм, като великденско яйце.

# 26
  • Мнения: 2 529
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: kiki27
Избери скъпа козметичка - това означава, че е по-проверена, а и при нея ще ходят жени с повече пари, следователно с по-добра хигиена.


Не е задължително да е скъпо за да е както трябва, не знам в Сф как е, но в Русе съм ходила при една дето ми одра кожата, не само космите, толкова е скъпо че се чудя за кое ще имам пари и кое да оставя за друг път, а и не съм кой знае колко възхитена от хигиената. Сега ходя при друга, мн. съм доволна, има много сигурна ръка и на най-страшните участъци все ме разпитва за разни работи да ми отвлича вниманието. Работи с дървени шпатулки за еднокр. употреба за триъгълник, след процедурата маже с масло за потискане растежа на косъма. За сведение, цена отпреди седмица - мустак, мишници, цели ръце, вкл. по пръстите, триъгълник /почти нищо не оставя и все се пазарим колко да дръпне, аз не си ги давам, тя ги иска Laughing / и цели крака - 18лв, а излизам без пукнат косъм, като великденско яйце.


Кали, цената, която визираш е супер, но мисля, че в София е доста трудно да я намериш за всичко, което си изброила Sad
Аз като казвам "скъпа козметичка" знам, че естествено не винаги това означава качество и добра хигиена (и аз имам като твоя пример, където в един уж скъп салон само като видях в каква тенджерка държат колата и на какво нещо ме караха да легна, скочих като попарена), но по пътя на логиката цената много често определя качеството, та затова...

# 27
  • София
  • Мнения: 2 210
Аз също отидох на кола маска 2 дни преди да родя, но трябва да ти кажа, 4е има и един друг фактор Simple Smile не е маловажно къде ще ти я направят и от друга гледна то4ка- ако си я правиш 100%, т.е изцяло, за мен беше важно това, 4е ходя при тази козмети4ка от години, защото да ти кажа, с корема като се "раз4екнеш" едва ли е гледка , която ще ти е комфортно да покажеш на непознат:-) Simple Smile Те не, 4е пове4ето козмети4ки не са претръпнали, но все пак Simple Smile А ина4е ти още си съвсем в на4алото на бременността и корем4ето ти сигурно все още не ти пре4и на "видимостта", за мен това беше едно от най-неприсъщите усещания..Simple Smile Ина4е имаше периоди докато бях бременна, когато таткото помагаше с бръсненето, защото невинаги имах нерви да 4акам да пораснат космите, така 4е да ги хване кола-маската..За преди раждането все пак те съветвам да избереш по-траен метод за епилация, защото ако се спреш на бръснене- знаеш, 4е космите растат малко по-бързо и ако си с епизиотомия ще е неприятно и може би невъзможно да се бръснеш през ден..Аз родих със секцио и пак като тръгнат да растат не е приятно...

# 28
  • София
  • Мнения: 6 550
Абе то и аз май ще съм секцио (поне за сега така ми говорят), ама на мен притесненията са ми не за болката и козметичката дето ще ме гледа (не съм баш много рунтава, щото все се епилатор или кола съм се правила досега Laughing ), а ме е страх да не получа контракции в 16 г.с., вече за преди раждането ще ми е по-спокойно, тогава и да получа ....
Гинеколожката ми каза ( щото аз и нея занимах с този въпрос  Embarassed доста обстойно) да пия 1-2 хапчета но-шпа авансово преди да ходя дас е чекна и кикеря  Laughing

# 29
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Още нещо се сетих-понеже съм от мамите, които ползват епилатор за всичко-мишници, крака и триъгълник-при мен лично действа една хитринка за обезболяване: Преди да епилирам местото го пудря с бебешка пудра-говоря за слабини и мишници-защото там много лесно избиват капчици пот и ми е много трудно после да епилирам. А така се получава един фин слой пудра, който отделя косъмчетата от кожата и не се претривам при епилацията. Пробвайте,ако не помогне поне със сигурност не вреди Wink

Общи условия

Активация на акаунт