Палачинки/катми като на морето

  • 18 082
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 818
Имам една позната,която е правила катми по бълг.черноморие...правеше ги и по испанското...никога не съм я питала за точната рецепта,но и тя никога не я е казвала и на други,които са питали...Не е логично дасе слага мляко и яйца в жегите...Аз лично моите ги правя по рецептата на Пеп-4о...винаги стават вкусни Peace


http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,825.msg13864.html#msg13864

# 16
  • Мнения: 1 802
Да! На Пеп-4о са невероятни - меки, топят се в устата. Много по-хубави от тези дето ги правят по
 улиците!  Peace

# 17
  • Мнения: 729
Тази сутрин като се развихрих с тези палачинки.....

Първо направих само от брашно, сол и газирана вода - станаха подобни на тези, които съм яла, но мисля че им липсваше още нещо.
После пробвах рецептата на Пина - мъжът ми остана очарован!  bouquet
И последно се опитах да забъркам нещо с кисело мляко, но не станаха и след малко ще ги преправям на мекици.  chef

Благодаря на всички ви!  bouquet

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много се извинявам, но мисля че палачинките/катмите  по морето нямат нито яйца, нито мляко. Поне не и тези, които правят в Бургас. Правят ги със сода бикарбонат, но за съжаление другите съставки и пропорциите не ги знам.
Момичета, ясно е, че няма начин да забъркат смес от яйца и мляко и цял ден да стои без да се развали в жегите.

Правят ги с яйчен прах, а не с яйца - така е и по изискването на ХЕИ!
Зная го от приятелка, която прави катми на един курорт!  Peace

# 19
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407

Зная го от приятелка, която прави катми на един курорт!  Peace
Еми хайде попитай я за рецептата за катмите Wink

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

И последно се опитах да забъркам нещо с кисело мляко, но не станаха и след малко ще ги преправям на мекици.  chef


катмите в Родопите се правят с мътеница - остатъка след като маслото е избито.

понеже в Бг не се продава, аз ги правя с айран и стават супер.

# 21
  • Мнения: 2 100
Ето една рецепта точно за катми на сач...

Продукти:
брашно 1-2 ч.ч.
вода 2 ч.ч.
масло 1/2 пакетче
щипка сол
мая 5-10 гр.
жълтък 1 бр.

Маята се размива с малко хладка вода и към нея се прибавят брашното, солта и останалата част от водата. Приготвя се тесто, малко по-гъсто от палачинково, което се оставя да втаса, докато обемът му се увеличи 2-3 пъти. От него върху сач се изпичат катми. За свяка катма сачът се намазва с мазнина и разбит жълтък и отгоре с черпак се сипва от тестото. Като се запекат от едната страна (това се познава по появяването на дупчици по повърхността), катмите се обръщат, за да се запекат и от другата страна. След изпичането катмите се намазват с масло и се поднасят топли с кисело мляко, яйран или мед.

Общи условия

Активация на акаунт