Несъответствие на г.с. и размери на бебето

  • 4 639
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 92
Не се притеснявай!През цялата ми бременност ми казваха,че бебето е голямо ,много дълго...краката винаги бяха седмица,две напред.Е,родих преди 28 дни момиченце 3кг. и 49 см.И това ако е дълго бебе?!

# 16
  • Мнения: 1 080
На мен скоро док ми каза, че главата на бебо отговаря на 31 г.с., а като му мери стомахчето излезе 29.г.с. - дали е притеснително!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 518
На мен ми бяха казали, че главичката по размери е по малка,а бедрената кост отговаря на по голямо бебче,аз много се бях притеснила,но за щастие всичко беше наред.Няма място за притеснение,често се случва това несъответствие Peace

# 18
  • Мнения: 40
Здравей,
няма нищо притеснително, че е +2 седмици, моя бебо беше така, дори на края на бремеността беше почти + 3 седмици, и аз като тебе много се притеснявах, но лекарят ми казваше, че меренето на видеозона не е от най-точните, и стойностите на които трябва да отговаря все пак са приблизителни взети са средно аритметично при измерване на например на 100 бебета, а също така зависи и от родителите Simple Smile
Моят термин беше на 22май, а според видеозона беше 6 май, аз родих на 15май със секцио и да ти кажа бебо нямаше никакви намерения да излиза скоро, и небеше с огромна глава както видеозона го изкарвашесъвсем нормални мерки, но в момента не ги помня, така че не се притеснявай, всичко ще бъде наред
Успех и леко бременнеене Simple Smile

# 19
  • Мнения: 15 601
изобщо не се притеснявай - на мен през цялата бременност ми повтаряше лекарката, че малчо не съответства на седмиците - по главичка беше на повече, по кръчева и коремче на по-малко - пак това било нормално защото и двамата с мъжа ми сме дребнички - щом бебче е добре това със седмиците е доста относително - не се шашкай  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт