Скенар терапия - гръбначни проблеми.

  • 32 774
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119

Monda    bouquet
Открих, че в София този масаж се предлага от здравен център "Дар". Някакви отзиви за него?

# 16
  • Мнения: 13 512

Monda    bouquet
Открих, че в София този масаж се предлага от здравен център "Дар". Някакви отзиви за него?

Не, нямам за информация за този център.

# 17
  • Мнения: 56
Аз ходих на Хасковските минерални бани, но голям ефект нямаше (да не кажа никакъв).


Пробвай в Горна баня или Панчарево-минералната вода там е точно за такива проблеми!

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 21:54 от firrst

# 18
И аз имах дискова херния и ходих на скенар-терапия и съм много доволна. Мисля, че е важно каква е специалността на лекаря, който ти я прави, да има някаква връзка с диагнозата все пак. Поне аз така си мисля.

# 19
  • Мнения: 730
В скенар терапията се работи основно със способността на нашия организъм да се самовъзтановява. Скенар терапевта работи по определени схеми, методи, холографски зони и точки, като се старае да стимулира организма . Има значение опита разбира се, но има значение и способността на организма да се самовъзтанови. Понякога това става по-бавно, има нужда от повече курсове на терапия. Говоря от личен опит, защото работя със скенар

# 20
  • Мнения: 372
Има ли в Пловдив сайонджи масажи или сканар терапия?

# 21
  • Мнения: 898
. Понякога това става по-бавно, има нужда от повече курсове на терапия. Говоря от личен опит, защото работя със скенар

Понякога може и да става бавно, ама понякога изобщо не става. Ако ще и 5 курса по 15 процедури да се направят.
Скенар терапията не е панацея.

Определено няма да са много дисковите хернии излекувани от скенар, ли4но аз не съм 4увала  освен в предходния пост.

Недейте да влагате големи надежди на скенара. По скоро е за профилактика на гръбнака от колкото за ле4ение.

# 22
  • Мнения: 3 376
Мммм,не съм съгласна с  *Ванина* .

Моите наблюдения са съвсем други.

Не е за профилактика.За лечение е.

Т.е. стимулира организма да се самоизлекува.Но щом има резултати значи е едно и също.

# 23
  • Мнения: 898
Мммм,не съм съгласна с  *Ванина* .

Моите наблюдения са съвсем други.

Не е за профилактика.За лечение е.

Т.е. стимулира организма да се самоизлекува.Но щом има резултати значи е едно и също.

Разбира се че скенара е създаден за лечение, това не го оспорвам по никакъв начин.

Теоретически скенара е създаден за лечение, но практически не мисля че нещата седят по този начин.

Нека да се обадят поне 5-6 души излекували си сравнително сериозни гръбначни проблеми със скенар.

Като допълваща терапия скенара го разбирам, но като основно лечебно средство е и абсурдно и наивно.

Тук из форумите  на бг мама има специална тема за дисковата херния, много дълга, може би над 100 стр.. питайте ги дали скенара лекува дискова херния. Само биха се усмихнали иронично.

Като видя някъде че се рекламира скенар    и    как лекувал дискови хернии, дископатии, сколиози  и какакво ли не още   и моето отношение е същото, просто иронична усмивка.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 20:46 от *Ванина*

# 24
  • Мнения: 3 376
Аз не виждам реклама никъде.

Ти нали питаш,ние пък ти отговаряме.
От лични наблюдения.

# 25
  • Мнения: 730
Аз мисля, че просто е нужно да се даде повече време на организма за самовъстановяване, а това означава търпение и повече процедури. Всеки човек реагира различно, все пак всеки един организъм е уникален.

# 26
  • Мнения: 898
Аз не виждам реклама никъде.

Ти нали питаш,ние пък ти отговаряме.
От лични наблюдения.

Аз съм питала на 21 февруари. Логично е днес 10 декември вместо да търся информация и отзиви за скенара     аз   да информирам какво е това скенар  и за какво служи.

# 27
  • Мнения: 3 376
Не съм погледнала датата на която си започнала темата,видях я скоро,явно някой я е повдигнал.

А за това дали ти точно можеш да информираш и да ни разясняваш какво е Скенар и за какво служи той на нашето общество можем да поспорим малко.

Защото както казах с лични наблюдения от него не си само ти.

# 28
  • Мнения: 730
Всяка терапия, независимо каква е тя , помага на човека , ако той я е избрал със  сърце и е убеден ,че тя ще му помогне. Няма нещо, което да е панацея, което да лекува всичко от раз. Но е много крайно мнение да отречеш нещо, което не познаваш в детайли, само оттова, че в даден момент, то не е  проработило за теб.
Мисля, че  е по-редно да се помисли защо тази терапия не ми е помогнала ,щом като помага на толкова много хора. И не винаги причината е някъде навън. Най-лесно е да обърнем поглед и да обвиним или да кажем=не ,не помага. А, ако погледнем към себе си, малко по-навътре? Все пак всичко е в мислите ни, в изборите ни, които правим. и според това какво избираме с мисълта ни се случват и нещата. Има и такава тема тук -Подсъзнанието може всичко и няма да я препотарям.
Желая Ви успех , Ванина. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 898
Незабравяйте какво е заглавието на темата.   Скенар терапия и гръбначни проблеми. и  подобни

Аз съм толерантна към чуждото мнение и приемам новостите. Само да ми бъде доказано по някакъв  начин    и го   приемам.

А единственото доказателство, дали една терапия е това което се афишира   са   доволните излекувани пациенти.
Нека да се включат тук или където и да е/има много теми за гръбнак/      и    извода ще е налице.
Аз не изключвам че някой или друг си е повлиял гръбначните проблеми от скенара,  Но е важно какво се случва при болшинството от хората, а не при малцинството.

А от общи приказки как "подзъзнанието можело всичко" няма смисъл който и да е написал тая книга, колкото и да е велик.
Още в самото заглавие на книгата има нещо сбъркано, разбира се според мен.
Според мен подсъзнанието не може всичко,   по достоверно би било да се каже  съзнанието и подсъзнанието могат всичко.

Мисля че човек като чете дадена книга не трябва да се съгласява на 100% със всичко, трябва да има собствено мнение.






Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 21:19 от *Ванина*

Общи условия

Активация на акаунт