Отговори
# 15
  • Мнения: 2 254
Joel ,има и такава отправна точка,права си.Повечето ми познати са в Англия и като ги гледам как си взимат решенията за гостуване до БГ,и ми изглежда точно като описаното от мен  Rolling Eyes
 Схванахте ,че цифрите са образни,а не че не съвпадат и с действителността някъде:))
Не се захващай за това.
 И нима ако си във Франция,не си за нула време в Англия?А в Щатите след един час съм си пак в същите селски паланки на щата,или в тея на съседния Mr. Green Това  е голям + на Европа!
 

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И нима ако си във Франция,не си за нула време в Англия?А в Щатите след един час съм си пак в същите селски паланки на щата,или в тея на съседния Mr. Green Това  е голям + на Европа!
 

Голям смях се смяха моите приятели миналата година, защото бях отворила картата на Америка и има викам: "Може да отидем и тук, и тук ,а  и тук. "Те ме питаха: "Знаеш ли какво е разстоянието?". "Е, не толкова голямо, според картата". Оказа се,че от т.А до т. Б беше около половин ден път в едната посока.... Embarassed

# 17
  • Мнения: 3 932
И нима ако си във Франция,не си за нула време в Англия?А в Щатите след един час съм си пак в същите селски паланки на щата,или в тея на съседния Mr. Green Това  е голям + на Европа!
 

М-да тук си мнооо права, има пътища, където срещаш по една къщурка на всеки половин час...
леко отегчително се получава.

И да, по дяволите  Whistling, не ни е в задния двор Българията, ей това най-много ме нерви  Crossing Arms

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
МИНЕрВАта ,
 аз затова не бих могла да живея там. Толкова си зависим от колата, а и аз се чувствах някак си изгубена сред толкова пространство. Дай ми, моето място тук дето сме д....до д......
Имаме едни познати, които живеят в Америка и като си идва детето през лятото в България обожава, че като излезе от вратата и е на 3 минути до магазина. Все това повтаря......

# 19
# 20
  • Мнения: 1 783
Не съм живяла в западната част на стария свят, но новия си ми харесва. По мои проучвания, би ми било много по-трудно да се установя в стария, така както съм в новия (макар че в момента съм се установила в източната част на стария  Mr. Green по независещи от мен причини). Но всичко е според зависи.

И две НБ 1)за консуматорството - по мои наблюдения в източната част на стария то е точно толкова разпространено, колкото и в новия. Удивлява ме финансовата способност на хората да си го позволят. 2) ресторантите - там където съм живяла в новия свят има страхотни ресторанти с кухни от целия свят и не е нито NY, нито LA, нито SanFran.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 032
Какъв ринг, бре, и на едното, и на другото място хич не е зле. Меко казано.

Виж, ако ме питате дали искам да ме галят топлите лъчи на слънцето в Судан или в Руанда, много ще се затрудня и изпотя.

# 22
  • Мнения: 2 563
Би ми било интересно да поживея в Западна Европа, но от Америка съм много доволна. Важните за мен неща ги има.

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
нямам за какво да се сдърпам  Shocked Twisted Evil, ама да повдигна тая тема, 4е ми е много интересна, надявах се пове4е хора да се вклЮ4ат с мнения, предположения, предразсъдъци, обЩи приказки, стереотипи  Laughing и пр., де.
моят въпрос на тънеЩа в незнание и 4ула_недо4ула европейка е заЩо наистина в Щатите, имайки по_ниски данъци и по_висок стандарт, хората не си правят добри здравни и пенсионни осигуровки?  Rolling Eyes
и оЩе един тъп въпрос, ама пусто лЮбопитство : верно ли, както се вижда по филмите, дори да ре4ем, при катастрофа в бърза (спеШна) помоЩ не те приемат, ако не си осигурен?  Rolling Eyes Embarassed

# 24
  • Мнения: 2 379
Аз съм ужасно много, много, много сърдита на Новия свят заради ето това например:



И си мисля съвсем сериозно, че ако беше само Еуропата, това изобщо нямаше да съществува.

# 25
  • Мнения: 2 254
По въпроса за застр.не ми се започва,че е "дебела тема"....
За спешна помощ,не е вярно.Приемат всеки.
А доколкото за КЕЧ-а,какво като го има.Ти пък имаш правото на избор:) Не е задължително,като е измислена една глупотевина,да й ставаш фен.

# 26
  • Мнения: 1 783
моят въпрос на тънеЩа в незнание и 4ула_недо4ула европейка е заЩо наистина в Щатите, имайки по_ниски данъци и по_висок стандарт, хората не си правят добри здравни и пенсионни осигуровки?  Rolling Eyes
и оЩе един тъп въпрос, ама пусто лЮбопитство : верно ли, както се вижда по филмите, дори да ре4ем, при катастрофа в бърза (спеШна) помоЩ не те приемат, ако не си осигурен?  Rolling Eyes Embarassed

по втория - не е вярно, не знам по кои филми си го видяла... винаги обслужват и след това те гонят да си плащаш. затова има най-много посещения в спешно, но няма достатъчно превантивно лечение, като редовни детски/бременни/ консултации или поддръжка на лечение при сърдечно-съдово болни или диабет например, но като опре ножа до кокала отиват в спешно и нямат право да им откажат.

по първия - това е комбинация от 1)държавна политика - държавата не субсидира здравеопазването, а частни компании го предлагат, 2)имат високи цени, защото използват най-последните технологии и са частни "изпълнители" - САЩ е страната с най-много изхарчени долари на глава от населението, а най-малък брой получили здравеопазване, а и бърза помощ и спешно са най-скъпите 'услуги', много персонал и много повече средства се използват да лекуваш един човек на ръба, отколкото един малко болен 3)застрахователните компании са по средата и обират пари и от двете страни - ако си в групова застраховка, предлагана от работата ти, да речем за 2000 души, те имат възможност да се пазарят какви застрахователни премии да плащат на глава, защото риска се разпределя върху повече хора, малко е вероятно да се разболеят всички наведнъж; ако си сам, риска е по-голям за застрахователя и съответно премията ти е по-голяма, често двойно и тройно. за семейство с 2 деца печелещо по 30-40 хил на година да плащат на всички по около $1000 на месец, можеш да си представиш, какво е. Затова се оказва, че свестни застраховки имат само работещите в по-големи компании и по-добре заплатените длъжности. Почти е правило на почасово заплатените да не им се плаща застраховка, ако не работят по 40 часа на седмица. Просто бедните са прекарани от всякъде. Естествено има държавни/щатски застраховки за деца и много бедни, но те далеч не са добри и не покриват много, а и ако печелиш малко повече над определения праг, пак не можеш да си позволиш застраховката, но не си избираем за щатската. Просто има нужда от реформа...

Надявам се ти отговорих, сигурно по-обстойно, отколкото питаше  Grinning

# 27
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


по втория - не е вярно, не знам по кои филми си го видяла... винаги обслужват и след това те гонят да си плащаш. затова има най-много посещения в спешно, но няма достатъчно превантивно лечение, като редовни детски/бременни/ консултации или поддръжка на лечение при сърдечно-съдово болни или диабет например, но като опре ножа до кокала отиват в спешно и нямат право да им откажат.

по първия - това е комбинация от 1)държавна политика - държавата не субсидира здравеопазването, а частни компании го предлагат, 2)имат високи цени, защото използват най-последните технологии и са частни "изпълнители" - САЩ е страната с най-много изхарчени долари на глава от населението, а най-малък брой получили здравеопазване, а и бърза помощ и спешно са най-скъпите 'услуги', много персонал и много повече средства се използват да лекуваш един човек на ръба, отколкото един малко болен 3)застрахователните компании са по средата и обират пари и от двете страни - ако си в групова застраховка, предлагана от работата ти, да речем за 2000 души, те имат възможност да се пазарят какви застрахователни премии да плащат на глава, защото риска се разпределя върху повече хора, малко е вероятно да се разболеят всички наведнъж; ако си сам, риска е по-голям за застрахователя и съответно премията ти е по-голяма, често двойно и тройно. за семейство с 2 деца печелещо по 30-40 хил на година да плащат на всички по около $1000 на месец, можеш да си представиш, какво е. Затова се оказва, че свестни застраховки имат само работещите в по-големи компании и по-добре заплатените длъжности. Почти е правило на почасово заплатените да не им се плаща застраховка, ако не работят по 40 часа на седмица. Просто бедните са прекарани от всякъде. Естествено има държавни/щатски застраховки за деца и много бедни, но те далеч не са добри и не покриват много, а и ако печелиш малко повече над определения праг, пак не можеш да си позволиш застраховката, но не си избираем за щатската. Просто има нужда от реформа...

Надявам се ти отговорих, сигурно по-обстойно, отколкото питаше  Grinning

хи4 даже, благодаря ти за което  Laughing
много ми се изясни дереджето, реШих, 4е по_добре да си плаЩам европейските данъци Rolling Eyes
и... мислех, 4е годиШните заплати са двойни на цитираните  Confused...за средни говоря, де  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 15:45 от feiam

# 28
  • Мнения: 1 294
Мда, Джоел е права, че свръх богатите скандинавци в Америка далеч не биха били толкова богати в Скандинавия, това за нас дето нямаме десетки милиони е добре, ама за тях надали  Grinning

Иначе ясно е, че и тук и там ако работиш си ОК, само дето ако нещо ти се случи там и не можеш да работиш май се оказваш в големи проблеми. Другото е, че често често, като става дума в новините за супер извратености, убийства и т.н. все там се оказва, не знам защо така. А и престъпноста е в пъти по висока от колкото в Европа...
А иначе в Европа, горко ти ако си африканец или азиатец, тогава ти се полага само презрение и надменност, на източно европейците май им се пада малко повече доверие за работа, но пък и също щедра доза скептицизъм. Слава богу поне за нас нещата като че се подобряват в последните години според мен.

# 29
  • Мнения: 1 783
feiam, средната заплата е от щат до щат естествено - в Алабама е вероятно тройно по-ниска отколкото в Калифорния или НЙ. Иначе ако и двамата родители работят и печелят по 40к не е толкова зле, но трябва да живеят в средата на страната, както и много хора избират. Ако си с добра работа, което университетското образование предполага в повечето случаи, и имаш съответно добра застраховка не са зле нещата, според мен много добре, можеш да спестяваш и да не харчиш за глупости и да пътуваш да речем или да ги пазиш за старини или инвестираш. Peace

Общи условия

Активация на акаунт