Хипоспадия-операция или не???????

  • 88 300
  • 776
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 772
А на нас Такова ми каза през два дена. Насран, напикан през два дни, защото колкото по- малко се пипало там толкова по- добре  Tired Само отгоре, където е пишката, там важно било да не е нацапана. Сигурно на всеки различно в зависимост от състоянието.
Спомням си, че казвахте за някакви корички, които падали от пишлето. Такава все още не съм видяла. Добре ли е да има такива корички  newsm78
Моето момчето и то ми е търпеливичко.  Heart Eyes

# 751
  • Мнения: 107
MuJIuHka тази коричка при нас се появи след изграждане на канала. При първата ни операция, която беше само за изправяне, но не при д-р Такова, а в Пирогов при д-р Момчилов, нямахме нищо по пилето. Катетъра ни беше през "оригиналния" отвор, с който се роди момченцето ми. Изправиха пилето и така 6 месеца пак си пикаше отдолу. На следващата операция вече му изграждаха канала, пак в Пирогов и имахме фистула. След това открихме д-р Такова, която хем ни доизгради канала до горе, хем ни заши фистулата. Тогава имахме коричка.
Надявам се, че съм ти обяснила подробно, ако имаш още върпоси питай!

# 752
  • Мнения: 4 772
Не знам, защо Такова заши дупчицата и отвори друга между тестисите? Така много се мокри милия. Целия се събужда мокър, дори матрака е подмокрен  Sad Като сме на разходка и като се приберем пак е мокър. Надявам се да е за добро.
От текстилните лепенки целия стана червен на пъпки и снощи не сложих превръзка. Днес ще пробвам само с бактиграса, но ме съмнява да се задържи на пишока.

# 753
  • Мнения: 107
Не знам, защо Такова заши дупчицата и отвори друга между тестисите? Така много се мокри милия. Целия се събужда мокър, дори матрака е подмокрен  Sad Като сме на разходка и като се приберем пак е мокър. Надявам се да е за добро.
От текстилните лепенки целия стана червен на пъпки и снощи не сложих превръзка. Днес ще пробвам само с бактиграса, но ме съмнява да се задържи на пишока.
Когато отидохме за първи път в Пирогов на преглед и попитахме какво точно ще направят на малчо при операцията, д-р Момчилов ни отговори, че има над 400 вида хипоспадии и при конкретния случай се подхожда индивидуално. Аз не съм доволна от неговите интервенции, но съм запомнила думите му и съм сигурна, че в зависимост от вида на хипоспадията ви и точно колко трбва да се изгражда и изправя д-р Такова е направила най- доброто за вас. На прегледа когато ходите питай всичко, което те интересува и нямаш отговор. Аз даже си носих лист с въпроси, за някой може да е смешно, но в такива момвнти в целта си да питам всичко, забравям да питам за най- важните неща, а и винаги можеш да и звъннеш по телефона.

# 754
  • Мнения: 4 772
По телефона вече няма да я търся, защото до сега все улучвам моменти, когато преглежда.
Сега живот и здраве на 04.12 сме на преглед и ще си запиша всичко, което ме интересува, че и аз в желанието си да питам за всичко забравям най- важните неща. Иначе на мен преди операцията ми обясни, че ако не с една, то с две операции ще се постигне крайната цел, а именно нормална пишка. Вярвам, че е направила най- доброто  Praynig Просто сега докато го къпя не ми се вярва, че всичко е наред, имам чувството, че нещо не е както трябва. Ще я попитам дали кожата ще порасне/израсте, защото няма почти никаква. До средата на тялото е без кожа и самата пишка стои все още скрита, а не както трябва да е Sad Така като гледам ни чака тежък път докато се стигне до крайната цел.
Вече загубих оптимизъм и вяра.

# 755
  • Лудогорието
  • Мнения: 107
Не се давай миличка  Hug Кураж! Знаеш ли колко по-лоши случаи има от нашите!? Аз поне се нагледах и наслушах в Пирогов  Crossing Arms Радвай се на твоето слънчице, пък каквото е писано-ще стане! Имаме прекрасни деца и тези козметични дефекти няма да ги променят!   bouquet  Hug

# 756
  • Мнения: 4 772
maimunka07за съжаление и ние сме от тежките случаи.

# 757
  • Мнения: 4
привет и от нас до сега само четях темата. и ние сме с хипоспадия по думите на д-р Такова лека форма и с една операция каза че всичко ще е ок. днес записахме дата на 5.12.12 ни приемат а операцията ще е на 06.12.12. моля се вси4ко да мине добре Simple Smile Praynig

# 758
  • Мнения: 107
Пожелавам успех на всички с предстоящите им операции.
MuJIuHka не се давай, всяко нещо си има край и това ще мине. Ние с моя син сме минали 4 операции, 3 от които в Пирогов и само който е бил там знае за какъв ад става въпрос. Стскам ти палци и всичко да ви минава възможно най- гладко. Hug

# 759
  • Мнения: 5 531
привет и от нас до сега само четях темата. и ние сме с хипоспадия по думите на д-р Такова лека форма и с една операция каза че всичко ще е ок. днес записахме дата на 5.12.12 ни приемат а операцията ще е на 06.12.12. моля се вси4ко да мине добре Simple Smile Praynig
успех и не се тревожи, стискаме палци.

# 760
  • Мнения: 10
И НИЕ СМЕ С ТРИ ОПЕРАЦИИ, ОТ КОИТО ЕДНА В ПИРОГОВ. НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ И НЕ МИСЛЕТЕ ОТРИЦАТЕЛНО.  ВЯРВАЙТЕ , ЧЕ ВСИЧКО ЩЕ МИНЕ УСПЕШНО - ТОВА Е НАЙ-ВАЖНОТО....
КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ , НА КОИТО ИМ ПРЕДСТОЯТ ОПЕРАЦИИ.

# 761
  • Мнения: 101
Гадоооооооооооост!!! Явно Калоян има фистула !!! И даже не е малка, а пишка и от там - баща му го видя сега, от утре пак започвам следенето и аз! Сговни ми се всичко  Tired ! Колко време обичайно се чака след първата операция?

# 762
  • Мнения: 4 772
 June еееееххх.... дано се затвори сама или с лепенка. Говори ли с Такова? На мен ми каза лятото, но сега на контролния преглед ще я попитам.

# 763
  • Мнения: 10
Гадоооооооооооост!!! Явно Калоян има фистула !!! И даже не е малка, а пишка и от там - баща му го видя сега, от утре пак започвам следенето и аз! Сговни ми се всичко  Tired ! Колко време обичайно се чака след първата операция?
НАИСТИНА УЖАСНО - НО Е РЯДКОСТ ДА НЯМА ФИСТУЛА. СПОКОЙНО ОПЕРАЦИЯТА ЗА ФИСТУЛА Е ЛЕКА - НИЕ НА ТРЕТАТА ОПЕРАЦИЯ ЗА ФИСТУЛА ДОРИ НЯМАХМЕ КАТЕТЪР И НИ ИЗПИСАХА НА ВТОРИЯ ДЕН . А НАЙ - РАНО МОГАТ ДА ВИ ОПЕРИРАТ ТРИ МЕСЕЦА СЛЕД ПРЕДНАТА ОПЕРАЦИЯ - ПОНЕ ЗА НАС БЕШЕ ТАКА. ДРУГО КАКВО ДА ТИ КАЖА - КУРАЖ И СПОКОЙНО ВСИЧКО ЩЕ МИНЕ. baby_neutral

# 764
  • Мнения: 101
Благодаря момичета! Утре ще гледам да се чуя с Такова, че тогава е в кабинета. И аз мислех над това... дали все пак фистулата не е по-лека (всъщност няма как да е - едното е цяло каналче, това все пак е дупчица). С нас имаше момченце с фистула, изписаха го 1 ден по-рано, но ... като се сетя пак цялата хамалогия ... ще ми мине, ама сега ми е супер тъпо  Tired
MuJIuHka, с каква лепенка  newsm78, не знаех, че има вариант, надявам се Такова да ми даде някаква опция. Какво стана с генетичните ви изследвания (може и да съм пропуснала, ако вече си писала).

Общи условия

Активация на акаунт