много ли яде?

  • 1 482
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 257
благодаря за отговорите,сега съм по-спокойна като зная че и на други се е случвало.
  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 049
Какво значи много или малко? Нужното количество за вьзрастта е индивидуално, едни деца искат повече, други по-малко. Не може педитата да определят режим на 3 часа или определено количество АМ.  Това си го определя детето. Болка изпитва бебето не само от колики, но и от глад. Наистина е ужасно да си гладен, а да пиеш вода... с 120 гр. няма да го прехраниш бьди спокойна.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 672


 Когато новороденото изпитва болка(например от колики) търси успокоение в сученето.То не може да прецени какво количество изпива, за него това е рефлекс за защита и успокоение.За това педаитърката ми забрани да давам повече от нужното за възръстта АМ, за което съм й много благодарна.Щях постоянно да го наливам с мляко, защото не знаех дали наистина това са колики.

Много точно казано - детето не реве винаги когато е гладно. Като има колики наистина иска да суче - така се успокоява.

Аз давах и чайчета, просто защото понякога пийваше и се успокояваше (особено нощем и продължаваше да спи още 3-4 часа), което ме кара да си мисля че е бил жаден.

Последно да допълня, дете плаче и като е прехранено - от не различава глада от прехранването. Ако плаче веднага след ядене, най вероятно е прехранено, а ако се събужда и плаче 1-2 часа след хранене - значи е недохранено. На мен педи ми каза хранене на не по-малко от 3.5 часа след края на първия месец и поне 6 часа почивка на денонощие  Peace Много съм и благодарна - и колики нямахме Party

# 18
  • Мнения: 1 763
Моето дете преди да навърши месец ядеше по 150мл, сега е на 180мл. Педиатърката каза да му давам колкото иска и че за количеството мляко значение има не само възрастта, а и теглото на детето.

# 19
  • Мнения: 1 919
и ние бяхме така..според мен е нормално 1 деца хапват повече..други ги гоним с шишето да хапват

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Не че съм си хранила детето с АМ, но бих процедирала като Никол най-вероятно...

Общи условия

Активация на акаунт