Гастрален пръстен за отслабване

  • 135 048
  • 547
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 64
Milenski, това според мене действително е начин да отстлабнеш без да възвръщаш килограмите си когато спреш диетите, или трябва цял живот да си на диета. Предимство също така е, че можеш да ядеш всичко, без да спазваш диета, но по толкова малко, че не надебеляваш и така цял живот. Ако човек може да си наложи да яде малко, няма опасност да надебелее, но за съжаление при мене не е така, ям много и съответно ставам все по-дебела, после правя жестоки диети, отслабвам и като се отпусна всичко започва отново. А с този пръстен и да искам не мога да ям много, затова смятам че този метод за мене ще е добре. По отношение на упойката: на мене тази упойка ми беше четвъртата пълна упойка през живота ми и то при положение, че имам сърдечно заболяване. Не се страхувай, медицината е толкова напреднала вече, че рисковете са все по-малки. Ако се страхуваш, че ще те боли - недей, няма болка. Но както при всяка операция има риск и човек трябва да е на ясно. Избери голяма болница с добри специалисти за да намалиш риска, разбира се ако се решиш. Аз не бих се подложила на такава операция в частна клиника, но това си е мое мнение. Ако има нещо друго, което те интересува - питай, но мисля че всичко вече написах в предишнити две страници.

# 46
  • Мнения: 64
По отношение на хранителния режим: да има ограничение на течните висококалорични храни, защото те преминават безпрепятствено през стеснението на стомаха. Но съвсем без ограничения не може. Но ако трябва да огранича само сладоледа, алкохола или течния шоколад, с това мога да се справя, а ако толкова много ми се иска от една лъжичка нищо няма да ми стане. По отношение на спорта: да добре е човек да спортува макар и по малко но не за да отслабне, а за да не увисне кожата на корема, на шията, на ръцете и на разни др. места, та да се налага после да се ходи на пластичен хирург, защото с този метод на отслабване тенденциите са за една година да се свалят около 30 кг., а това няма да стане без увисване на кожата. Така че малко плуване, малко гимнастика и малко велоергометър няма да навреди. А колкото до вредните хранителни навици - просто няма как да не се променят, като стомаха ти от една голяма торба остане с обем на четвъртината!

# 47
  • Мнения: X
Браво, Бадемче!
Вече си минала трудната фаза.   bouquet
На мен първите две седмици ми беше много трудно.

Иначе ....хвал-хвал- вече съм - 20 кг за три месеца. Можеше да бъдат и 30кг, но почти нямам възможност да спортувам /от работа на лекции  се въртя в един порочен кръг/.  Crossing Arms Но съм доволна, де.  Mr. Green Още повече, че две-три седмици не свалях нищо.  Blush

И, да: определено най-хубавото е, че не се чувстваш ограничен. Каквото и да хапнеш в такива малки количества- не би ти навредило. Peace

Понякога си се глезя без угризения- ето, миналата седмица си взех една малка кофичка сладолед и си я изядох с кеф. Не се чувствах зле, напротив, пък и отгоре на всичко- отслабнах.  Mr. Green

Това е от мен.

На всички отслабващи и обмислящи отслабване- успехххх!   bouquet

# 48
  • Мнения: 409
Ей, браво момичета! Поздравления и за смелостта! Hug


Кажете моля, а защо пръстените не са препоръчителни за хора който консумират алкохол? Има ли ограничение след операцията по колко калории, трябва да се приема? Споделете горе-долу какъв Ви е хранителния режим? Възтановяването трудно ли е?

Благодаря  bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 385

Иначе ....хвал-хвал- вече съм - 20 кг за три месеца.

smile3501  Ето това е резултат!!!!!!!!!!!!!!!

Момичета, единственото, което ме притеснява е дали тази малка част от стомаха с времето няма да се разшири постепенно?Един мой познат имаше язва и се наложи преди години да му изрежат 2/3 от стомаха.Ядеше порции като на бебе, но на често и беше много отслабнал.С времето увеличаваше количеството на тези порции и така си разшири отново стомаха до нормалния си обем.И съответно напълня доста.

# 50
  • Мнения: 64
Както писах и по-горе хранителен режим по отношение на вида и качеството НЯМА! Режимът е по отношение на количеството. Колкото за алкохола - няма забрана за консумация на алкохол. Просто трябва да се има предвид, че той е високо калоричен и понеже е течност веднага слиза в долната част ан стомаха и се абсорбира изцяло, така че всички калории се лепят, но аз незнам диета която да не ограничава алкохола, сладоледа или течния шоколад. По отношение на това дали след време това малко стомахче ще се увеличи, незнам, не съм питала.

# 51
  • Мнения: X
Mне, не се увеличава, но с отслабването пръстена е нормално да се измести. Затова и съществува възможност за регулиране.  Wink
На предишния ми контролен преглед ми казаха, че малко се е поразместил от отслабването, но не беше много, затова не ми го и регулираха.

Но от известно време усещам, че храната минава по-лесно- явно се е поизместил още. Май ...май ще се регулира в следващите седмици.  Mr. Green

@ Boshi-Moshi, сега виждам, че питаш  за хранителния режим. Бадемче ти го е казала: няма забранени храни, има непрепоръчителни. В тази група на непрепоръчителните храни влизат тези, които са нежелателни за диетите по принцип- алкохол, захарни изделия, мазно, газирано. Но отвреме на време може да се ядат, де. Аз си имам ден за глезене.

Иначе хмм...хранителния ми режим- понякога като се замисля имам дни, в които почти не ям, но като не ми идва отвътре апетит.  Mr. Green Хвърлям храна редовно и ям в малко по-плитки и малки от тази купичка, за да регулирам количеството:
Иначе си ям всичко, което се готви у дома.

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 15:33 от Анонимен

# 52
  • Мнения: 64
Eто това е най-големия кеф. Край на сложните диети, броенето на калории или точки, лунно гладуване, разделнето хранене и всички подобни затармозяващи диети. Ядеш всичко, което си сготвила за домашните но толкова малко, просто символично и въпреки това не си гладен. Чувството е страхотно. Специално към Boshi-Moshi: днес закусих следното - парченце сирене колкото билетче за градския транспорт и дебело около половин см., три маслини, половин чаена чаша пресно мляко и разбира се кафе, чувствах се направо преяла, след това ядох чак в 15,30 ч. една купичка, колкото е показана на снимката но не пълна крем супа от зелен фасул с една супена лъжица кисело мляко и десетина солети, към 18,00 ч. пих кафе и една чаша разтворен витамин, а също две резанчета киви и две търкалца банан, ще вечерям малко салата поръсена с тофу. Е и ако това е диета! Въобще не мисля какво да готвя за утре, каквото реши семейството.

# 53
  • Мнения: 1 263
Цял живот трябва да внимаваш да ядеш в малки количества, иначе пак трябва да броиш сума ти пари да ти затягат пръстена.Голям кеф, наистина  Naughty

# 54
  • Мнения: X
Цял живот трябва да внимаваш да ядеш в малки количества, иначе пак трябва да броиш сума ти пари да ти затягат пръстена.Голям кеф, наистина  Naughty

Това пък откъде го измисли?!  Joy hahaha
Това със затягането е рутинно и парите не са чак толкова много и в даден момент наистина се налага регулиране: било затягане или отпускане.  Wink

И не се внимава: яденето по по-малко се превръща  в навик, мацка.  Whistling

# 55
  • Мнения: 1 312
Цял живот трябва да внимаваш да ядеш в малки количества, иначе пак трябва да броиш сума ти пари да ти затягат пръстена.Голям кеф, наистина  Naughty

Защо да внимаваш като просто не ти се яде повече?
Точно това му е хубавото-ядеш колкото искаш-просто вече искаш много по-малко.
Завиждам ви,но още не мога да се престраша и живея с надеждата,че ще се справя по стандартния начин.

# 56
  • Мнения: 64
Mrmmy, явно нищо не си разбрала от писаното да сега, ако си направиш труда да прочетеш трите страници много неща ще ти се изяснят, но като не ти харесва не го прави, твое право е.

# 57
  • Мнения: 1 263
Да, много добре съм разбрала и разбирам за какво става въпрос.
Чела съм всичките страници от темата. А също имам  и близки поставили си такъв пръстен.
А това, че разкриваш само част от цялата истина си е твой проблем, като не ти харесват не ми чети постовете в темата.

# 58
  • Мнения: 64
Това е чудесно! Защо не напишеш как се чувстват те, какви проблеми имат, от колко време са с пръстен, колко пъти са ходили на контролен преглед? Вероятно, това кое си писала, че цял живот трябва да се внимава за количеството храна, е защото твоите близки правят така. За мене е важно да знам тези подробности от хора, които са минали по този път и вероятно са по-напред с материала. А колкото до това, че трябва цял живот да се робува на количеството храна - да така е, но има две важни подробности: първо - хората склонни към напълняване, цял живот страдат и трябва да се съобразяват с това, ако искат да са във форма и второ - това е предимството на пръстена, че и при малките количества храна които поемаш, не се чувстваш гладен, както във всички останали случаи, когато се редуцира храната.

# 59
  • Мнения: X
А това, че разкриваш само част от цялата истина си е твой проблем, като не ти харесват не ми чети постовете в темата.

Хей, хей...я по-леко! Thinking Не разбирам защо мислиш, че твоята "истина" е меродавна.
Това че познатите ти го приемат като ограничение, си е техен проблем. Още преди да ги оперират е трябвало да си настроят психиката, че нищо няма да бъде същото занапред и че животът им ще трябва да се промени коренно.

И каква истина скриваме, би ли ми казала?  newsm78
Не знам защо една тема, отворена с цел взаимопомощ, трябва да се превръща в бойно поле.

Знаеш ли какво отговарям, когато ме запитат дали съжалявам, че съм си сложила пръстена?

-"Да...., че не го сложих по-рано."

От близо 4 месеца живота ми се промени коренно и не ме вълнуват особено мнения като твоето, но са леко дразнещи.

Преценили сме, сложили сме си пръстените...точка.

Хайде, със здраве!

Общи условия

Активация на акаунт