ДО ШОФИРАЩИТЕ МАЙКИ

  • 3 210
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 973
Моето дете го возя на предната седалка. Сама си карам колата и ми е абсолютно невъзможно да го сложа отзад. Той постоянно си губи я бибата я нещо друго и ако е на задната седалка не ми е ясно как точно ще карам. Чакам с нетърпение да стане малко по-голям и да започне да разбира, за да пътува отзад.
това си е пълно безумие,но ако съм аз в това положение...............

# 46
  • Мнения: 770
Знаете ли до колко годинки децата трябва да пътуват в столчета? Това важи ли, в случаите, когато има придружител на задната седалка? Моля, някой ако е запознат с тези нови изисквания на закона да сподели! Благодаря предварително! Peace

# 47
  • Мнения: 145
Чл. 137б. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Системите за обезопасяване на деца в зависимост от теглото на децата, за които са предназначени, се класифицират в пет групи:
1. група 0 - за деца с тегло под 10 кг;

2. група 0+ - за деца с тегло под 13 кг;

3. група I - за деца с тегло между 9 и 18 кг;

4. група II - за деца с тегло между 15 и 25 кг;

5. група III - за деца с тегло между 22 и 36 кг.

(2) Системите за обезопасяване на деца се подразделят на два класа:

1. пълен клас, който включва комбинация от ленти или гъвкави компоненти с осигуряваща ключалка, регулиращи и присъединителни устройства и в някои случаи допълнителна седалка и/или защитна преграда, и могат да се закрепват чрез нейната вградена лента или ленти;

2. непълен клас, който представлява цялостна система за обезопасяване на деца и може да включва частично обезопасително устройство в комбинация с обезопасителен колан за възрастни, който обхваща тялото на детето или задържа устройството, в което детето е поставено.

 

 
Чл. 137в. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Пътниците в моторни превозни средства от категории М1, N1, N2 и N3, когато са в движение, използват системи за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани.
(2) За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на чл. 137б, ал. 2, съобразен с теглото на детето в съответствие с чл. 137б, ал. 1.

(3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150 сантиметра заемат седалка, която не е предна.

(4) В таксиметрови автомобили, които не са оборудвани със системи за обезопасяване на деца, деца с ръст под 150 сантиметра се превозват на седалка, която не е предна.

(5) Не се допуска превозването на деца в система за обезопасяване на деца, обърната в посока, обратна на нормалната посока на движение на превозното средство, когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана.

 

 
Чл. 137г. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Системите за обезопасяване на деца трябва да отговарят на изискванията на Правило 44/03 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации или на наредба по чл. 138, ал. 4 относно одобряване типа на нови моторни превозни средства по отношение на обезопасителните колани и на системите за обезопасяване и за одобряване типа на обезопасителни колани и системи за обезопасяване.
 

# 48
  • Мнения: 2 663
Моето дете го возя на предната седалка. Сама си карам колата и ми е абсолютно невъзможно да го сложа отзад. Той постоянно си губи я бибата я нещо друго и ако е на задната седалка не ми е ясно как точно ще карам. Чакам с нетърпение да стане малко по-голям и да започне да разбира, за да пътува отзад.

Много се извинявам, но ако така седят нещата при мен няма да карам въобще, това е риск, който няма оправдание! за съжаление в България действителността е такава! #Crazy
Едно от нещата, които наистина умея отлично е да шофирам- винаги децата ми са се возили на задната седалка, първо сина ми, а сега и двамата с дъщеря ми.Мога да изключвам еърбега, но не мога да си позволя да возя бебето на предната седалка, само отваряйки вестника се втрисам от катастрофи и няма виновен не виновен!
Дъщеря ми излизаше всеки ден, от новородена, беше адски ревлило бебе, но въпреки това не съм я возила на  предната седалка, предпочитах да я слушам как плаче отколкото да нямам тази възможност въобще.В крайна сметка се научи да се вози и сега кротува.
За всяко нещо си има решение- можеш да му закачаш бибата, да държиш резервни играчки, шишета до теб на предната седалка и като му липсва нещо да му намериш заместител.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Бе то да не стават такива неща, че където и да го сложиш.... Божа работа. .......

Напълно поддържам това мнение. Колкото и добър шофьор да си, не се знае кой от къде ще те нацели, така че може много да се поспори по въпроса. Аз лично имам доверие в себе си, но не и на човека отсреща. Знам ли го на колко ракии е . Мога само да кажа господ да ни пази  Praynig . На друго не може да се разчита Naughty

# 50
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз мисля, че е лично решение къде да се сложи детето. Ако закона позволява (а той позволява) всяка майка може да вози детето си отпред.
Аз лично бих предпочела да не го возя отпред, но не се заричам, че при форс мажорни обстоятелства не бих го направила ...

 Peace

# 51
  • Мнения: 770
az_sunny мерси  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 242
Е т'ва са ми любимите теми - разбирам някой да иска съвет, да пита, ама да се изцепи някой не правете това, не правете онова, ограмотете си и прочие, айде нема нужда Stop

Всяка майка си има глава на раменете - да си премисля и да си поема рисковете.
е това е приказка Wink

ако времето хабено в мъдруване как да дадем акъл на другите да си гледат работата, вземем да го използваме за да си вършим нашата работа .. сигурно ще живеем в един доста по ... нормален свят Mr. Green

# 53
  • Мнения: 145
Моето дете го возя на предната седалка. Сама си карам колата и ми е абсолютно невъзможно да го сложа отзад. Той постоянно си губи я бибата я нещо друго и ако е на задната седалка не ми е ясно как точно ще карам. Чакам с нетърпение да стане малко по-голям и да започне да разбира, за да пътува отзад.

Много се извинявам, но ако така седят нещата при мен няма да карам въобще, това е риск, който няма оправдание! за съжаление в България действителността е такава! #Crazy
Едно от нещата, които наистина умея отлично е да шофирам- винаги децата ми са се возили на задната седалка, първо сина ми, а сега и двамата с дъщеря ми.Мога да изключвам еърбега, но не мога да си позволя да возя бебето на предната седалка, само отваряйки вестника се втрисам от катастрофи и няма виновен не виновен!
Дъщеря ми излизаше всеки ден, от новородена, беше адски ревлило бебе, но въпреки това не съм я возила на  предната седалка, предпочитах да я слушам как плаче отколкото да нямам тази възможност въобще.В крайна сметка се научи да се вози и сега кротува.
За всяко нещо си има решение- можеш да му закачаш бибата, да държиш резервни играчки, шишета до теб на предната седалка и като му липсва нещо да му намериш заместител.



Извинявай, ама не разбрах. Като държиш играчките до теб на предната седалка, какво ще се промени? Ще се обръщаш да му подаваш играчки, докато шофираш ли? newsm78 Мисля, че това е доста по-рисковано, отколкото детето да е до теб... Освен това въпросът не е да не си изтърве бибата. Просто, когато плаче и ти не го виждаш, не знаеш защо плаче, започваш да се тревожиш и се разконцентрираш от шофирането. В това съм убедена, колкото и да твърдят някои майка, че не се разсейват, когато детето плаче зад гърба им.

# 54
  • Мнения: 2 663
Ето аз съм пример,  не се разсейвам- мога да карам и да ям, да пия едновременно, да говоря по телефона и подобни.Нямам катастрофа по своя вина, карам всеки божи ден поне 50км, защото живея извън града.Има си огледала, с които можеш да наблюдаваш децата.Аз лично не ползвам и така се оправям.Ако положението е критично, спирам-случва ми се много рядко.Говоря постоянно на децата.
За играчките винаги съм процедирала така - имам до себе си шишета, играчки и разни неща, за които знам, че се хареват на децата и се занимават.Едва ли отнема повече от 2 сек да им ги подадеш или оставиш в столчето, а и си правиш сметка от пътната обстановка, в кои момент да се обърнеш- все едно си настройваш радиото-разлика няма.
Познавам колата си достатъчно добре, за да знам как ще реагира в дадена ситуация и просто я преценявам, за да не съм изненадана!
Това си е моята гледна точка, очертана според възможностите ми
Пък в крайна сметка всеки си преценява, аз просто казвам какво мисля


# 55
  • Мнения: 3 211
и аз си возех бебето на предната седалка, докато бяхме с кошницата
като сменихме столчето вече беше отзад.
то и на самата кошница си пишеше, че е за предна седалка при изключен еърбег

# 56
  • Мнения: 145
Ето аз съм пример,  не се разсейвам- мога да карам и да ям, да пия едновременно, да говоря по телефона и подобни.Нямам катастрофа по своя вина, карам всеки божи ден поне 50км, защото живея извън града.Има си огледала, с които можеш да наблюдаваш децата.Аз лично не ползвам и така се оправям.Ако положението е критично, спирам-случва ми се много рядко.Говоря постоянно на децата.
За играчките винаги съм процедирала така - имам до себе си шишета, играчки и разни неща, за които знам, че се хареват на децата и се занимават.Едва ли отнема повече от 2 сек да им ги подадеш или оставиш в столчето, а и си правиш сметка от пътната обстановка, в кои момент да се обърнеш- все едно си настройваш радиото-разлика няма.
Познавам колата си достатъчно добре, за да знам как ще реагира в дадена ситуация и просто я преценявам, за да не съм изненадана!
Това си е моята гледна точка, очертана според възможностите ми
Пък в крайна сметка всеки си преценява, аз просто казвам какво мисля


Съжалявам, но това не го разбирам. Особено, когато возя дете в колата, не бих си позволила лукса да се занимавам със сто други неща. Не защото съм лош шофьор, напротив - минавам и по повече от 50 км. на ден. Просто безопасността на бебето ми заслужава пълната ми концентрация.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 10:13 от az_sunny

# 57
  • Мнения: 2 663
Мисълта ми беше по принцип, прочети пак!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Според мен не си ли отпуснат зад волана, по-добре не се качвай от тази страна на колата.
Занимавам се с каране от много време, ходих и да се състезавам и т.н. сигурна съм в себе и карам по най-бeзопасния начин за децата си.Качвам и чужди такива, няма оплакал се и не повторил!
Темата беше друга -  за мен е безотговорно да возиш бебе до себе си, това е!Не налагам мнение
Приключвам спора - казах какво мисля!

# 58
  • Мнения: 4 621
Винаги съм я возила на задната седалка Peace

# 59
  • Мнения: 145
Konstans, никой не оспорва уменията ти да шофираш. Явно говорим на различни езици. Повече нищо няма да кажа, че вече стана досадно, само не ме наричай безотговорна! Наясно съм с правилата за движение и ги спазвам, освен това карам добре.

Общи условия

Активация на акаунт