Как се обръщате към свекървата?

  • 9 841
  • 235
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
По име......

# 16
  • Мнения: 99
Към свекъра и свекървата се обръщам по име. Те ме помолиха така, още когато заживяхме с мъжа ми заедно, за да нямало недуразумения. Одобрих това и по този въпрос нямаме проблеми. С мъжа ми между нас двете майки (моята и неговата) ги наричаме шеговито "Мама (и малкото й име)," но пред тях, само по име.
А "лельо" ми се струва направо абсурдно, не искам да обидя никого...Не е ли по-добре ако не знаете как да им казвате, да поговорите с тях открито и да им обясните, че не можете да им казвате МАМО, като с това не искате да ги обидите, и тн. и тн.?

# 17
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз много я обичам.Разбира се,че се пошегувах,но все пак се е случвало да я нарека в разговор "мила".А "мамо й казвам откакто съм се омъжила за сина й.
Така може, но иначе представено - ами стана ми смешно.
Моето мнение е, че всеки сам намира начина на обръщение. Но трябва да го намери !!!

# 18
  • Мнения: 2 161
Стана ти смешно,защото на враждебният фон,моите думи наистина прозвучаха нелепо.Ако искам да обидя свекърва си,ще я нарека "лельо".

# 19
  • Мнения: 296
"Майче, майко" - от деня, в който се сгодихме /преди 11 год./. Макар че е интелигентна, високообразована жена, знаех, че традициите са важни за нея. Странно ми беше в началото, но бързо свикнах. По същата причина на Бъдни вечер винаги сме у тях -  може да не ми се ходи, но за нея това е най-важния ден от годината. Защо да не й го дам това ?! Тръгнах от самото начало с позитивизъм и оптимизъм за нашите отношения и /да не чуе дявола!/ не мога да се оплача от нищо за толкова време. Просто ние /младите/ сме тези, които трябва да правят по-големи компромиси. Зная, че има изроди, ама да са чак толкова злите свекърви /колкото подсказват темите тук/ - не ми се вярва.....

# 20
  • Мнения: 279
Цитат
Споделям какво мисля, без естествено да имам претенции, че съм права.
"Майко" отдавна вече не е задължително.
"Лельо Х" ми се струва малко неподходящо.
"Госпожо Х" твърде официално и дистанциращо.
Да се говори без обръщение е обидно.
Най-добре е да се обръщате към нея по име.
Съпрузите могат да помогнат, ако те самите от време на време започнат шеговито да наричат майка си с "галено" име. Шегата става навик и всички са доволни.
Мисля, че си права!По име е най-добре..

# 21
  • Мнения: 1 427
Аз още от първия ден когато мъжът ми ме представи като бъдеща снаха започнах да ги наричам на галените им имена.Струваше ми се най-нормално.Но след брака свекъра дойде при мен и на ухо ме помоли да им викам "мамо..." и "дядо..." защото в техния край така било прието.Ами няма проблеми-щом това ги кара да се чувстват добре...Но и са наистина много мили хора и го заслужават.Никога няма да забравя как ме посрещнаха още първия път-без да ме познават ,като се провикнаха още от вратата-"айде, моето момиче-откога те чакаме!"

# 22
  • Мнения: 1 715
Обръщам се към свекъра и свекървата с майко и татко.

# 23
  • Мнения: 274
Още преди да се оженим говорихме на тази тема със свекърва ми. За нея нямаше голямо значение как точно ще се обръщам към нея, дори сама ми предложи да й говоря на малко име. Но за мен това е неприемливо - първо, че е на възраст да ми е майка, и второ, че е майка на съпруга ми, и трето, възпитана съм във подчертано патриархално семейство. Така си започнахме с "майко", и вече повече от 13 години си караме. И ако имах свекър, с удоволствие бих му викала "татко", ама нямам.....

# 24
  • Мнения: 959
Принципно и казвам" майко","майче".Когато нещо и се ядосам се обръщам към нея с галено име,което за нея е знак че,е прекалила.
Преди да се оженим и аз,си мислех че,няма да мога да и кажа "майко" та,нали аз,си имам мама но,свекърва ми ме предразположи.
Към свекър ми се обръщам също така почтително с "татко".

# 25
  • Мнения: 1 186
Обръщам се към свекъра и свекървата с майко и татко.
И аз Rolling Eyes....въпреки че хич не заслужават ooooh!

# 26
  • Мнения: 676
Болната ми тема... Те не държат да им казвам "майко" и "татко", но знам, че така им е по-приятно. И тъй като живеем в различни градове и се виждаме веднъж на няколко месеца ми е много трудно да свикна да им казвам така.... Опитвам се, но ми звучи някак нелепо. А го заслужават наистина....
И без обръщение ми се струва обидно.
Не знам как ще свикна, но знам, че трябва.... Cry

# 27
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Все още никак..... newsm78 #Crazy

# 28
  • Мнения: 143
Към свекъра и свекървата се обръщам по име. Те ме помолиха така, още когато заживяхме с мъжа ми заедно, за да нямало недуразумения. Одобрих това и по този въпрос нямаме проблеми. С мъжа ми между нас двете майки (моята и неговата) ги наричаме шеговито "Мама (и малкото й име)," но пред тях, само по име.
А "лельо" ми се струва направо абсурдно, не искам да обидя никого...Не е ли по-добре ако не знаете как да им казвате, да поговорите с тях открито и да им обясните, че не можете да им казвате МАМО, като с това не искате да ги обидите, и тн. и тн.?

Добре де,как абсурдно???Та тя е по голяма от мен с 35 години как да и викам на име???
Не е на майка ми набор (по голяма е от мама с 15г.)
И за това и вика лельо....

# 29
  • Мнения: 2 161
А твоят съпруг нарича ли майка ти "лельо"?

Общи условия

Активация на акаунт