И аз не издържам повече!

  • 6 003
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дилянка , извинявай , че ти го казвам , но ... сбъркали сте още от самото начало , че ще сте съгласили да влизате в такава съсобственост . Не ви ли беше ясно , че в 48 кв.м. не може да живеете пет човека , а и ще се дразните много ...
Знам , ще кажеш - беше евтино , защото е общинско , тъпо е да не го вземем  . Да , обаче това си е проблем на свекърва ти - ако може го купува , ако не може - да се оправят с Боби .
Не е трябвало с мъжът ти да се забърквате така ...

п.с.  Не съм чела предишната ти тема ...
Точно.
Казваш, че си била наясно в какво се забърквате, а сега се чудиш къде да се денете...

# 16
  • Мнения: 2 556
Дилянка, аз имам някакъв спомен да съм чела предната ти тема, но бях останала с впечатление, че ще си живеете сами в апартамента, или бъркам с някоя друга. Не знам какъв е законовия начин да се спасите, сигурно някой, който разбира, ще каже, но да живеете зле, че и да плащате за това е наистина прекалено. Дано се измъкнете от ситуацията с минимум проблеми! Малък апратамент с проблемен човек с него е наистина ад, който никой не заслужава.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 499
Ако знаете колко се тръшках и опъвах тогава, ама...
Станалото, станало.
Въпроса е какво да правим оттук - нататък.

# 18
  • Мнения: 3 423
Не може ли да му намерите на Боби
любовница с апартамент?! Малко да
поосвободи свекървата, но и въздуха.
Влюби ли се в друга, имате свободата.
Това е най-елегантното решение, успех!

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямате много алтернативи. А изнасянето ще ви коства доста разходи, както сама каза. И ще ви излезе през носа евтиният апартамент.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това е най-елегантното решение, успех!
Но има вариант свекървата да се изнерви още повече.

# 21
  • Мнения: 296
Мисля, че няма място за тръшкане - трябвало ли, не трябвало ли... Като резултат поне е супер успешна инвестиция, дори и да не получавате дивиденти от нея сега. А и ако не бяхте помогнали на свеки тогава, сигурно грижата за нея щеше пак да е ваша.
Аз защо оставам с впечатление, че и тя не се радва на Бобиевите изстъпления особено ? Ако да - ми говорете с нея да си поемат вноската за сег. апартамент с другарчето поне временно и действайте за ново жилище.

# 22
  • Мнения: 2 556
Инвестицията и да е добра, ако се ядосваш всеки ден... Според мен все трябва да има някакво решение, при което да не живеят вечно заедно старите и младите.

Аз съдя от своята позиция де (за мен по-страшно от съжителство с роднини няма), разбира се, не всеки разсъждава така.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 499
Решението е каквото кажат от банките, ама трябва да изчакам още два-три месеца за постоянен трудов договор.
Ако не изкукам дотогава!
И например да приложа План Д -
да си взема детето под мишница, куфарчето и една кредитна карта, дето си я пазя и да се изнеса сама под наем!

# 24
  • Мнения: 2 005
Според мен, ако "свеки" също се е уморила от изстъпленията на Боби, ще е най-добре да говорите с нея "да го разкара", щото разбирам, че ако той не я дразни, няма да има скандали и крясъци. Ако тя иска това - няма проблем, дори и ако той не иска да се махне. Собствениците на жилище могат да "поканят" пребиваващия там да го напусне. Ако той не изпълни поканата, извършва престъпление по смисъла на чл.170, ал.4 от НК. Виж тук!Поне като остане само тя , може би ще е по-спокойно. На първо време и това е решение.  bouquet

# 25
  • Мнения: 3 423
Това е най-елегантното решение, успех!
Но има вариант свекървата да се изнерви още повече.
Иде осми март. Какъв по-добър подарък
за една жена от един вибратор. Или два.

# 26
  • София
  • Мнения: 397
 А не може ли да го продадете по сегашна цена и да си вземете на изплащане по-голям или два малки?

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
А не може ли да го продадете по сегашна цена и да си вземете на изплащане по-голям или два малки?
Ако става номера с такава продажба, може да купите 2 по-евтини жилища с компромис към района. Или ако не стигат парите за 2, то може да се вземе 1 боксониера за свеки и останалата част от парите да ви е самоучастието за още едно жилище, та макар и малко, но самостоятелно. Каквото не достига - с нов кредит.  Така ще вече няма да имаш съсобственици. И от тук нататък свекърите да се оправят сами със сметките и издръжката. То пък на една боксониера какви ли са и сметките, поносимо е. Това се сещам за сега като вариант. И защо ти е да се изнасяш с детето да плащаш наем, много лесно така да купиш жилище на някого и ти пак на мизерията, как ли пък не. Пробвай да се отделите, че така ще си спукаш нервите. Абе влязла си в приключение ...

# 28
  • Мнения: 323
Мисля , че ще си съсипете живота , ако продължите по този начин .
Просто рефинансирайте кредита и се махайте оттам - независимо под наем ли ще сте или ще си купите ново жилище .
Не е нужно да изплащате на майката и любовника и апартамента , а те да ви тровят живота .
Naughty

# 29
  • София
  • Мнения: 38 499
Според мен, ако "свеки" също се е уморила от изстъпленията на Боби, ще е най-добре да говорите с нея "да го разкара", щото разбирам, че ако той не я дразни, няма да има скандали и крясъци. Ако тя иска това - няма проблем, дори и ако той не иска да се махне. Собствениците на жилище могат да "поканят" пребиваващия там да го напусне. Ако той не изпълни поканата, извършва престъпление по смисъла на чл.170, ал.4 от НК. Виж тук!Поне като остане само тя , може би ще е по-спокойно. На първо време и това е решение.  bouquet

Ако остане само тя /като снощи/ си е супер. Аз много се разбирам с нея.
Но работата е там че и тя е - хем я сърби, хем я боли. Бучи против Боби, но го търпи.
Всъщност той живее с нея 25 години. Преди не е бил такъв, но откакто го е треснала критическата, се е променил. И цял живот нито са се оженили, нито апартамента са купили.

Апартамента не става да се продаде по принцип, защото е ипотекиран.
Освен това мъжа ми е против да продаваме това жилище.
Снощи четох нотариалния акт -- там са мъжа ми и майка му.
На договора за ипотека сме тримата в кюпа.

Това за "поканата" не е лоша идея, ама...

Общи условия

Активация на акаунт