За доматите в пюретата

  • 1 499
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 745
не става въпрос за сега,а към 6 месеца и половина!просто събирам мнения.общо взето на пазара при готовите пюренца няма голямо разнообразие от местните,който са подходящи май...

# 16
  • Мнения: 4 447
не става въпрос за сега,а към 6 месеца и половина!просто събирам мнения.общо взето на пазара при готовите пюренца няма голямо разнообразие от местните,който са подходящи май...

Бе, хубаво правиш, но те съветвам, че за 6м. и половина пак е рано за месо...

# 17
  • Мнения: 745
що ли нещо съм се заблудила от толкова четене тука!!! Shocked

# 18
  • София
  • Мнения: 15 220
В 7-ми може да дадеш рибка  Peace

Не съм съгласна. Рано е за риба на тази възраст.

# 19
  • Мнения: 4 447
В 7-ми може да дадеш рибка  Peace

Не съм съгласна. Рано е за риба на тази възраст.

Аз дадох на 7.  Peace

# 20
  • Мнения: 724
Аз съм давала пюре с домат и плоблем не е имало.

# 21
  • Мнения: 508
Да, всички червени зеленчуци се водят алерген, но аз дадох домат на 6-7 месеца. Не суров, рязбира се  Grinning

Съветвам де та изчакаш със захранването с месо чак до 8-ми месец  Peace В 7-ми може да дадеш рибка  Peace
рибата също се води алерген и се въвежда между 10 и 12 месец Peace
Иначе аз дадох месно пюре на 6 навършени,а някъде към 6 и половина и домат в пюре,но преди това бях дала червена чушка без да знам че е алерген и понеже ни нямаше нищо реших,че и домат може към средата на 7 месец.
А на 5 месеца също мисля че е рано за месо Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 5 721
Защо педиатрите тогава  повечето съветват на 6,7  месеца да се дава месо newsm78

# 23
  • Мнения: 745
и аз това се чудя.преди да пусна темата четох и библиотеката ,гледах схеми на захранване.болшинството насочват въвеждане на месни пюрета от 6 месец.това дали ще се направи е избор на всяка майка.
по повод домата в пюретата се чудя защо го слагат.той е в минимални количества ,но все пак нали се води алерген.това производителите не го ли знаят?не искам да си приготвям домашни местни пюрета,защото имам резерви относно месото предлагано по българските пазари.затова залагам на купеното,но с домати...не.и какво излиза от всичко това?че най-добре е да се предложи месо по късно.  chef
 

# 24
  • Мнения: 4 447
Защо педиатрите тогава  повечето съветват на 6,7  месеца да се дава месо newsm78

Някои педиатри препоръчват горещо и сок на три месеца, нали? Въпреки, че е изключително вредно за дечицата. Витамини имало... има, но след една годинка те ще бъдат полезни. Това, че педито го казва и настоява да бъде дадено, не значи, че е полезно и е задължително.

Месото... и в него има някои витамини, но е тежка храна. Особено свинското  ooooh!

В млякото има всичко необходима пък и в зеленчуците има 10 пъти повече итамини от колкото в тъпото месо.  Confused

Злато, много добре знам, че рибата е алерген. За това преди нея дадох карфиол, който не се води алерген и ела да видиш каква лаергия ни докара. А рибата - яде я с удоволствие и проблем няма. Ще взема да пусна една анекета да видя колко деца на 7м, които са яли риба са се алергизирали.

 Thinking




# 25
и аз това се чудя.преди да пусна темата четох и библиотеката ,гледах схеми на захранване.болшинството насочват въвеждане на месни пюрета от 6 месец.това дали ще се направи е избор на всяка майка.
по повод домата в пюретата се чудя защо го слагат.той е в минимални количества ,но все пак нали се води алерген.това производителите не го ли знаят?не искам да си приготвям домашни местни пюрета,защото имам резерви относно месото предлагано по българските пазари.затова залагам на купеното,но с домати...не.и какво излиза от всичко това?че най-добре е да се предложи месо по късно.  chef
 

Тук може да прочетеш какво ли не. Затова влизам много рядко. Всеки път си казвам, че повече няма да чета и всеки път излизам все по-обаркана и накрая взимам решението за моето бебе така, както го чувствам. Много мнения, много различни изживявания. Аз лично дадох месо в 6-я месец (пиле, заек и пуешко), а преди 2 дни дадох на моята 9 месечна бебка и риба. Мисля че майката трябва да има известна хранителна представа и култура и да следва детето си. Затова съм се доверила на личната лекарка на бебката. Едни отхвърлят ранно захранване, други го препоръчват. Не може да се сушат съвети от 100 страни. Или се доверяваш на лекаря, или за какво ти е тогава:)
Исках спецялно да ти отговоря Хриси за готовите пюрета. Макар да е ангажиращо, аз правя пюретата на бебето си. Свекърва ми работи в ХЕИ и ми е забранила да купувамн на Ганчев. Казва, че всеки път ги спират поради пъти завишени норми, и всеки път ги пускат от Министерство на здравеопазването тъй като са си платили. От детските храни, които тя е изследвала е много беден асортимента на читавите пюрета. Затова ми е по-лесно да направя избор на месо в някой магазин, отколкото да купувам боклуци. Искам да подчертая че това не е упрек Simple Smile Нито пък казвам че аз съм най-добрата майка и знам всичко за бебетата. Само споделих за риска от готовите храни. Не забравяй, че живеем в България, където няма скруполи даже ипо отношение здравето на децата

# 26
  • Мнения: 2 746
Преди 8 години, когато синът ми беше бебе, педиатърката ни каза "може пюрета със всякакви зеленчуци, с изключение на бакла, бамя и патладжан, те са след годинка".Така че, давала съм възможно най-разнообразни пюрета, като основа за готвене използвах картофи и домати.За червените зеленчуци и аз съм чувала, че са алерген / то кое ли вече не е алерген /, но пък синът ми не  е имал проблеми.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 734
Кога ще се въведе месо си зависи от това кога ще се захрани бебето.По принцип диетичните видове меса(пилешко,пуешко,заешко)са лесно усвоими и в много схеми се дават рано след началното захранване.Аз лично се водех по тази схема:1-ви месец от захранването-зеленчуци и оризова каша,2-и месец+някои плодове,3м.+месо.Ако захраниш на 4 мес,месото идва на 6.Ако захраниш на 5,месото е на 7,съответно при захранването на 6м. месото идва на 8.
Доматите и другите червени зеленчуци се водят алерген заради хистамина,който съдържат.Според мен когато дадете банан(той също има хистамин)и няма реакция,може да се пробва и с малко домат и чушка,естествено готвени.Аз ги въведох на 7 мес,захраних на 5.
По принцип всяко дете може да даде алергична реакция към различни неща,но има някои храни,които често дават реакция при много деца и затова масово се избягват в началото на захранването.Това са напр. пшеницата,белтъка на яйцето,свинското,рибата,прясното мляко и т.н.Разбира се,повечето деца приемат тези храни безпроблемно,но според мен е по-добре да се изчака и да се дават постепенно след 10 м. или годинка.При рибата освен предпоставките за алергии ме притеснява и високото количество живак,което се открива в много морски риби.Като за начало риба се дава само от детски пюрета,защото се очаква там да е минала проверки.

# 28
  • Мнения: 745
Кога ще се въведе месо си зависи от това кога ще се захрани бебето.По принцип диетичните видове меса(пилешко,пуешко,заешко)са лесно усвоими и в много схеми се дават рано след началното захранване.Аз лично се водех по тази схема:1-ви месец от захранването-зеленчуци и оризова каша,2-и месец+някои плодове,3м.+месо.Ако захраниш на 4 мес,месото идва на 6.Ако захраниш на 5,месото е на 7,съответно при захранването на 6м. месото идва на 8.
Доматите и другите червени зеленчуци се водят алерген заради хистамина,който съдържат.Според мен когато дадете банан(той също има хистамин)и няма реакция,може да се пробва и с малко домат и чушка,естествено готвени.Аз ги въведох на 7 мес,захраних на 5.
По принцип всяко дете може да даде алергична реакция към различни неща,но има някои храни,които често дават реакция при много деца и затова масово се избягват в началото на захранването.Това са напр. пшеницата,белтъка на яйцето,свинското,рибата,прясното мляко и т.н.Разбира се,повечето деца приемат тези храни безпроблемно,но според мен е по-добре да се изчака и да се дават постепенно след 10 м. или годинка.При рибата освен предпоставките за алергии ме притеснява и високото количество живак,което се открива в много морски риби.Като за начало риба се дава само от детски пюрета,защото се очаква там да е минала проверки.
много изчерпателен и добър отговор!!!! smile3501

# 29
  • Мнения: 508
Защо педиатрите тогава  повечето съветват на 6,7  месеца да се дава месо newsm78

Някои педиатри препоръчват горещо и сок на три месеца, нали? Въпреки, че е изключително вредно за дечицата. Витамини имало... има, но след една годинка те ще бъдат полезни. Това, че педито го казва и настоява да бъде дадено, не значи, че е полезно и е задължително.

Месото... и в него има някои витамини, но е тежка храна. Особено свинското  ooooh!

В млякото има всичко необходима пък и в зеленчуците има 10 пъти повече итамини от колкото в тъпото месо.  Confused

Злато, много добре знам, че рибата е алерген. За това преди нея дадох карфиол, който не се води алерген и ела да видиш каква лаергия ни докара. А рибата - яде я с удоволствие и проблем няма. Ще взема да пусна една анекета да видя колко деца на 7м, които са яли риба са се алергизирали.

 Thinking





БЕЗ да споря с никого,просто исках да поясня че и с рибата не трябва да се бърза.Личното ми мнение е по-добре месо на 6 месеца отколкото риба на 7.И да и аз познавам майки,които дават риба че даже и от ненавършен 6 месец и на децата нищо им няма.Затова винаги казвам че всяка майка сама решава как ,кога и с какво да храни детето си.Тук обаче темата е за месото и изказах своето мнение че след като месо препоръчвате от осми  месец и с рибата не трябва да се бърза. Peace

Общи условия

Активация на акаунт