Моля за коментарите Ви, фоликулите ми уж се смаляват

  • 4 136
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
  липсата на овулация личи ли по показателите на някой конкретен хормон  Embarassed

да, ФСХ (фоликуло-стимулиращ хормон) и ЛХ (лутиенизиращ хормон).

Лутенизиращият хормон (LH) е последният хормон с пик преди овулацията и е отговорен за активиране спукването на яйчниковия фоликул, отделящ яйцеклетката. Този хормон се измерва с тестове за овулация (ORK), използващи химикали за идентифициране на наличието му в урината.
Наличието на повишени количества LH в урината, открити чрез тестовете за овулация, обикновено означава, че овулацията предстои в рамките на 12-24 часа...


Под влияние на фоликуло-стимулиращия хормон, отделящ се от хипофизната жлеза, в яйчника започват едновременно да узряват няколко яйцеклетки, които се обграждат от слой мехурчести клетки. По такъв начин се образуват няколко яйчникови фоликули. От тях само един достига до повърхността на яйчника, разпуква се и отделя зрялата яйцеклетка, която попада в маточната тръба /този процес се нарича овулация/. След разпукването на фоликула в него под влияние на лутеинизиращ хормон /отделян от хипофизата/ се образува т.н. жълто тяло. То от своя страна продуцира хормони /естрогени и прогестерон/, които подготвят маточната лигавица за приемане на оплодената яйцеклетка.

# 16
  • Мнения: 4 733
 момичета имам нужда от съвет. уж новините са добри Rolling Eyes
 Преди малко се върнах от фоликуметрията. Имам фоликул 20 мм и лигавица 10, 2 мм. Докторката каза че до вторник секса трябва да е постоянен, защото в тези дни трябвало да се пукне.   Питaнето ми е във връзка с Дуфастона, който ми изписа да пия по два пъти на ден от днес в продължение на 15 дни. То всъщност овуто ми предстои и не е минало, защо ми го изписа и да го пия ли? След като вече има годен холикул тоя дуфастон няма ли да го подтисне преди да се е пукнал  Rolling Eyes
 Иначе предовулаторно утре ми назначи да си пусна Естрадиол, FSH, LH
 Да го пия ли Дуфастона  Tired

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 11:09 от Kasidy

# 17
  • Мнения: 740
Не го пий
Приема на дуфастон започва СЛЕД доказана овулация - в случая при теб такава няма. Дуфастон преди овулация я подтиска
При размер на фоликула 20 мм той може да се спука утре, вдугиден или пък в понеделник. Фоликула нараства с по 1-2 мм на ден и се пука при 22-26 мм. Така че приема на дуфастон може да започне ЕВЕНТУАЛНО след вторник. Казвам евентуално, защото аз бих настоявала за преглед в понеделник - вторник дали се е спукал.
FSH и LH се изследват на 3-5 ден от цикъла, а не предовулаторно. Естрадиола може да се пусне - ще даде относително сносна информация за качеството на яйцеклетката.

Само да вметна, че при моите инсеминации, приема на дуфастон започваше 2-3 дни след доказана овулация два пъти на ден за десет дни / т.е 17-27 ден на цикъла /

# 18
  • Мнения: 4 733
Тя ми записа час за понеделник именно за да види дали се е пукнал фоликула. Относно дуфастона явно ще трябва да я излъжа, че съм го пила защото изрично я попитах дали няма да подтисне овуто и въпреки това настоя да го приемам от днес. Ако евентуално фоликула се е пукнал тогава ще почна да го пия. Относно хормоните вече ми бяха обяснили други момичета, че на определен ден се правят. Защо ми ги пусна идея си нямам
 Да не би размерите на лигавицата ми да са прекалено малки и заради това да настоява за лекарството, макар че решението на този проблем ще довлече до последици за фоликула
 Уф, много объркано стана Confused
 Забравих да вметна, че днес ми е 45-ти ден от цикъла, но то едва ли има значение Embarassed

# 19
  • Мнения: 740
Касиди, спокойно! Hug
Секс веднъж на ден до понеделник, късмет да се е пукнал фоликула в понеделник и можеш да започнеш дуфастона тогава.
Аз бих се замислила за смяна на лекарката - специалист по стерилитет ли е?

# 20
  • Мнения: 4 733
специалист по стерилитет ли е?
В бургас само можем да сънуваме наличието на подобен специалист. Доволна съм от нея само дето за дуфастона предния път спорихме почти до бой Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 268
Да не би размерите на лигавицата ми да са прекалено малки и заради това да настоява за лекарството, макар че решението на този проблем ще довлече до последици за фоликула
 

Касиди, точно затова докторката настоява да започнеш да го пиеш от сега, за да ти се удебели лигавицата, която е тънка. Иначе всичко казано от Сима е вярно. По принцип, при нормален 28-дневен цикъл Дуфастон започва да се пие от 15-16 ден, тоест 1-2 дни след овулация.
Ей на това му се вика казус.  Thinking
Може би и аз бих те посъветвала да изчакаш с Дуфастона. А това за предовулаторните хормони и аз не го разбирам, освен за естрадиола - той действително дава информация за качеството на яйцеклетката.   

# 22
  • Мнения: 4 733
Тънка ли е лигавицата с настоящите си размери? Според нея била нормална, което отхвърля причината да ми изпише Дуфастон Rolling Eyes Голяма каша, ужас  ooooh!

# 23
  • Мнения: 268
Ами ако според нея е нормална, какъв й е довода да изпише Дуфастон тогава?
Мдааааа, кашата е факт  Confused
Чакай да се поровя за размерите на лигавицата, че и аз не съм сигурна, да не съм те заблудила.

# 24
  • Мнения: 4 733
 момичета, иска ми се и вашето мнение за стойностите на хормоните . Зная че два от тях се правят от 3-5 ден, но ги пуснах и трите че не мисе разправяше с лекарката. Правени са днес, когато се пада 46-ти ден от цикъла.
LH : Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.5 ) Овулационен пик ( 8.7 – 76.3 ) Лутеална фаза ( 0.5 – 16.9 ) Менопауза ( 15.9 – 54 ) Бременност ( 0.10 – 0.15 ) Мъже ( 1.5 – 9.3 )

FSH : Фоликуларна фаза ( 2.5 – 10.2 ) Овулационен пик ( 3.4 – 33.4 ) Лутеална фаза ( 1.5 – 9.1 ) Менопауза ( 23 – 116.3 ) Бременност ( 0 – 0.9 ) Мъже ( 1.4 – 18.1 )

Estradiol : Фоликуларна фаза ( 46 - 607 ) Овулационен пик ( 315 - 1828 ) Лутеална фаза ( 161 - 774 ) Менопауза ( < 18.4 - 201 ) Бременност (789 - >15 781 ) Мъже ( 28 - 156 ) * 
 

 
 LH 57.99IU/L 
 
 FSH 15.39IU/L 
 
 Estradiol 727.4pmol/L
 
Предварително благодаря  bouquet

# 25
  • Мнения: 9 093
При условие, че са пуснати по това време на цикъла, не знам дали трябва да се обърне внимание на съотношението LH:FSH  newsm78
Нека някой по-компетентен се намеси...

# 26
  • Мнения: 226
Поразрових се малко и открих тези графики:



Те показват, че по време на овулационния пик LH задължително е по-висок от  FSH.

# 27
  • Мнения: 304
Да попитам и аз пак . Чудя се как да задам въпрос за да стане по ясно на всички и да получа отговор . Много се напатих през 2007г и сега ме е ужасно страх . Накратко : след мисед в 10г.с последваха два кюретажа . След месец спешна операция от спукана фуликулярна киста / а само преди 15дни ме гледа уж най- добрия специалист в Пловдив/ Изрязаха част от яйчника . 6 месеца до декември пих противозачатъчни и направих доста изследвания .Сега чакам за тромбофилия .Досега имам увеличени нк клетки . Преди два дни доста силни болки пак отстрана на операцията - хубави кръвни изследвания и лекаря каза ,че е било ову на 9 ден и няма лошо . Притеснявам се да не съм образувала пак някаква киста .Ако имам задържан фоликул какво може да се направи да се спука и да не стане беля . Какво да правя всеки ден ли да ходя на лекар ? Лекаря препоръча дуфастон след 15 ден .А ако овуто е на 9 ден какво правим . Преди година спермограмата на съпругами била като за щатен оплодител , а сега има нарушена морфология 12% по Крюгер.Пием една шепа витамини ,фолиева и двамата сме фармацевти , но не сме си ги назначили сами . Дайте мнение .Моля!

# 28
  • Мнения: 9 093
Кали, не знам дали ти е за тази тема въпроса Rolling Eyes
Съветвам те да си пуснеш нова, като подробно опишеш случая ти - което си направила тук, всъщност, дори може директно да си копираш мнението - и да чакаш момичетата да се изкажат и да те посъветват. Не разбрах в момента каква е целта на медикаментите, които приемаш - да се регулира цикъла ли?
Дано някой по-компетентен от мен ти даде съвет.
Пожелавам ти успех! Hug

Кас, би трябвало резултатите да са си ок, ако това което Ирис пусна, е така (аз не можах да се ориентирам по картинката, извинявам се) Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 733
 момичета, пукнал ми ске е фоликула за щастие. при все че докторицата ми каза да пия Дуфастона още преди да се беше пукнал  ooooh! аз не го направих. днес с очите си видях, че го няма и започнах с лекарството. малко на своя глава, но достатъно мисля съм изчела за позитивите и негативите му. По мнение на лекарката трябва да го пия десет дни ( предполагаемо ову-то ми е било събота или неделя ). Интересува ме колко дни бихте ме посъветвали да го пия, по два хапа на ден?

Общи условия

Активация на акаунт