Идеи за решаване на проблем с едно съседско хрумване

  • 2 039
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 90

Не го приемай лично, но ми звучи адски наивно...Освен ако не са близки приятели със съседите никой няма да се съгласи. В крайна сметка всеки си гледа собствения интерес. И това, че на някой му е удобно да си ползва площадката - съседа изобщо не го интересува. Не казвам, че съседа е прав, защото разрешение така или иначе трябва да се иска...А ако стената не е носеща, не би трябвало от конструктивна гледна точка да има проблем. Едва ли е носеща, тези с вратите са тухлени или от газобетон, а носещата е бетонна. Пак казвам - трябва да се прочете в закона - който е заинтересован - да чете. Иначе акъли лесно се дават...
Simple Smile
Ами не мога да не го приемам лично, защото от опит знам че не седнеш ли да се разбереш с човека насреща, било то близък или не-нищо не става.Още повече че добрия съсед е повече от роднина..  Ти какво и предлагаш - да отиде при комшиите и да каже:
"-Дай да видим дали твоята идея е възможна от конструктивна гледна точка и тогава да говорим..."
Както казваш, шанса технически да бъде възпрепятствано избиването на вратата е малък и тогава какво остава на момичето да каже:
"-Ми на мен си ми трябва площадката и не съм съгласна с твоята врата..."
Леко не в неин интерес ми се вижда такова развитие на нещата.
Ако съседите не знаят защо би имала нещо против избиването на тяхната врата, несъгласието и ще е тълкувано просто като заяждане, от което няма полза никой.
Ако не се споразумеят, без се ловят за гушите или за точките в ЗАКОНА-нищо няма да стане! ...
Ако вярвате че насреща ви няма човек с който можеш да се разбереш по човешки- чакайте закона да ви реши проблемите, а той най-вероятно ще гласи "Нито за единия врата, нито за другия площадка!", защото там изрично за такива случаи е употребена думичката СЪГЛАСИЕ.
Просто се опитах да съм полезна и нека момичето само реши кое е наивно и кое би свършило работа...

# 16
  • Мнения: 2 323
Да, именно - и за да не си фантазираме - съвет със специалист е решението.

# 17
  • Мнения: 734
Ти какво и предлагаш - да отиде при комшиите и да каже:
"-Дай да видим дали твоята идея е възможна от конструктивна гледна точка и тогава да говорим..."


Не, моята идея е да си прочете точките в закона за етажната собственост, за да е наясно от законова гледна точка кой какви претенции може да има. От там нататък, ако са склонни на компромиси и успеят да се споразумеят с мир - още по-добре. Колкото повече информация - толкова по-добре. Според мен това са един вид преговори и трябва човек да отиде потготвен на тях.  Както вече споменах,  ако са близки приятели и се разберат - чудесно. Ако ли не (както е в повечето случаи) - вече ще знае какво да прави.
Никой не оспорва опита ти, grig . Имаш своите основания да мислиш по някакъв начин. Но ако при теб става с блага дума и чаша ракийка, то ти си изключение. Домоуправител съм на моя вход и знам какви са хората и как всеки си гледа собствения интерес, за което никой нищо не може да му каже.
Знам и за безброй много други случаи (как за ремонт на покрива съседите от долните етажи бият отбой, понеже не ги засяга, че на съседа на последния етаж му тече на главата и какво ли още не).
СЪщо толкова пъти съм опитвала да се разбера с добро с какви ли не съседи - е, като не става с добро, намирам други начини...Малко повече четене и информираност не вреди.
Но ако съм права и ако за избиване на такава врата или съответно усвояване по някакъв начин на площадката пред апартамента, е необходимо съгласието на някакъв процент от живущите, то претенции може да има и съседа от първия етаж. Единия вариант е на никой да не му пука - всеки си прави, каквото намери за добре и никой не му прави проблем. Другият вариант е някой да не е съгласен, да вземе да прочете тук-там и да вдигне шум...

# 18
  • Мнения: 7 640
Разбирам ситуацията в която си попаднала, но спорад мен няма решение от което да бъдеш доволна само ти. Не вярвам, че ще успееш да попречиш на съседите да избият врата на площадката. Те също като собственици на имот в сградата притежават идеални части от общите части на входа. Също така и те могат да имат претенции към твоето пране и шкаф за обувки в общите части. Могат да извикат и компетентен орган, например пожарната, и да те накарат да си прибереш всичко от там.

съгласна съм, имаме такъв индивид в кооперацията, който успява да накара всички ни да се съобразяваме с него.
Изровил беше наредбата, според която е незаконно да се държат вещи по площадките.

# 19
  • Мнения: 721
Според Закона за етажната собственост собствениците на апартаментите на един етаж са съсобственици на площадката. Та, логично е и те да имат право да я ползват, въпреки, че нямат "излаз" към нея. Въпросът с избиването на вратата - потърси мнението на строителната фирма, построила блока. Те са запознати най-добре с тези подробности.

Наистина е много тъпо - за какво им е втора врата и на тях, още едно улеснение за крадците, хем няма и асансьор. Може да са решили и те да простират там  Mr. Green, извинявай за шегата, но такива хора наистина не ги разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт