Ниска плацента !

  • 8 969
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Имаш време да се вдигне Peace Все пак почивай повече и внимавай много, защото може да се получи кървене.

# 16
  • Мнения: 142
Благодаря ви за успокоителните думи момичета    bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 39 764
И аз за сега съм така. Плацентата е на 2см от канала, мин. разстояние е 18мм.
Аз гледам повече да почивам, защото леко си ме наболява. Други проблеми за сега нямам. Пътуването ми го забраниха, секса и той вече е мираж Simple Smile Но какво да се прави Simple Smile
Ако плацентата не се вдигне, ще ме кръцнат.

# 18
  • Мнения: 367
Благодаря малко ме успокоихте  Hug Относно почивката работя в офис и почти цял ден седя /от което страдат предимно задните ми части  Embarassed/  затова засега мисля,че не се натоварвам по никакъв начин
трябва да лежиш повече,даже и стоенето дава напрейение.Ако си 3-4месец-не се тревожи,ще се вдигне с разтягането на матката,както са ти казали и другите мами.Успех Hug

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
И аз съм с ниска плацента. Сега съм в 19 седмица. На ФМ ми казаха, че е ниско, но не разбрах дали е превия. Мога ли да позная от снимките и документите от ФМ?

На документа пише, че долния ръб е на 6мм от канала. Това превия ли значи?

Правилно ли съм разбрала, че ако не е превия по-ниско не може да отиде, занапред само ще се качва? Какви са рисковете занапред (кървене не съм имала, оплаквания също)?

Мавина, какво значи "да се пазиш докато прочуеш"? Embarassed

Моля ви някой по-запознат да ми обясни ако може newsm78 Благодаря!

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 20:58 от nova_badeshta_mama

# 20
  • Мнения: 684
И аз бях с ниска плацента, но по-скоро обширна и разлята. Към края на бременността  мисля, че беше на ~3,5-4 см от канала. Не съм имала никакви проблеми - нито кървене, нито проблем да родя нормално.
Бактериите наистина може да са от замърсен съд или среда, но при всички случаи вземи мерки и за  тях, и за течението!
Пази се, но не се притеснявай Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте,това е първата ми бременност и много се притесних когато днес лекарят ми каза,че плацентата ми е ниска.Според него ще се оправи,защото започвала от високо,но това не ме успокои особено затова ако някой може да ми даде повече информация ще съм му много благодарна.Другият ми проблем е и наличието на бактерии в урината и леко течение,за което същият лекар ми предписа Гиназол,някой използвал ли е този крем и какво мислите.Благодаря предварително   bouquet

Здравей Рорру, и аз като отидох в 22 седмица на фетална морфология ми казаха ниско разположена плацента - 3 см. и седалищно разположен плод. Преди една седмица отидох отново да видят бебчо и вече всичко си беше ОК. Плацентата вече не беше ниско а момъка си е с главичката надолу.

Относно бактериите: и аз в 3-ти месец лекувах Е.coli с антибиотик и се оправих за 5 дни. Просто пий много вода - поне по 2 литра на ден и яж плодове - те спомагат много за предпазване множенето на гадните бактерийки. Лекувах и гъбки по същото време. Няма страшно - не се притеснявай. Просто си слушай доки и се радвай на бебока, който си расте там на топличко. 

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 13:41 от whisper799

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
Никой ли не знае дали плацента на 6мм от канала е превия newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 39 764
Това би трябвало да ти каже лекарката. Димитрова от Фемина ми каза, че минималното р-е е 18 мм. Моята плацента е на 2см от канала.

# 24
  • Мнения: 684
Има значение за кой период от бременността става въпрос. Ако плацентата е на 6 мм напр. в 18 г.с., то много вероятно е с нарастването на матката плацентата да се отдалечи от канала. Но 6 мм. след 30 г.с. напр. е по-вероятно да си остане превиа, защото тогава вече матката не расте толкова много и плацентата не се качва много. А и има 3 степени на плацента превиа - тотална превиа (т.е. изцяло покрива канала), частична (покрива само частично) и маргиналис (не покрива, а само допира или е близо до отвора).

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 9 722
Точно в 18 седмица съм. Надявам се да се вдигне Praynig

Много благодаря за информацията!  bouquet

# 26
Здравейте на всички регистрирах се именно защото и на мен ми казаха след преглед в 21г.с че съм с ниска плацента.Сега съм вече в 28 г.с когато отида другия път на лекар се надявам нещата да се променили,но като гледам корема ми е доста ниско и така ще си остане.Аз имах отлепване в началото на 4 месец и го получих точно след едно пътуване.Имах силно кървене и се наложи да лежа за задържане.Сега уж всичко е наред,но трябва доста пазене и почивка.Сексът ми казаха да го забравя напълно.Сега обаче имам болки в таза или на чатала и аз не знам как да ви го обясня точно и си го мисля,че е от ниската плацента.Някой има ли същия проблем???? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт