Проходилка

  • 3 100
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 232
Чудя се защо тогава се произвеждат,ако са толкова вредни.Сложих дъщеря ми в петия месец.Проходи на годинка.Малкия го сложих като навърши седем.Това е единствения начин да му сготвя нещо.Плюс това му е интересно да върви след каката и да пипа предметите.За мен е голямо удобство.Иначе трябва дасъм постоянно до него, а така си ходи след мен като върша това онова.

# 76
  • Мнения: 454
Не съм купувала проховилка и детето само се учи. Придържа се към мебелите, гони котката и почти е проходил. За мен няма смисъл от такива покупки.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Ползвах проходилка три месеца - от 7 до 10 мес.Сина ми започна да лази на 8 мес., на 9 да се изправя и за това десетия месец махнах проходилката.Той проходи малко преди годинката, но си вървеше стабилно като се държеше по мебелите или пък си лазеше и си играеше по земята.Честно казано ползвах проходилка в този период за собствено улеснение за да не го нося на ръце  Embarassed

# 78
  • Мнения: 4 406
слагах го в проходилка, но не мисля, че имаше особен ефект. той пълзеше активно и с пълзене стигаше навсякъде, а проходилката го ограничаваше.

# 79
  • Мнения: 176
Когато ходихме на ортопед той ни каза, че можем до го слагаме в проходилка след като навърши 8 месеца.Така че спокойно можеш да го сложиш. Peace

# 80
  • Мнения: 814
Синът ми беше много за кратко в проходилка. Май можеше спокойно да минем и без нея. Но то детето само си показва кога е готово. Ние проходихме рано. Проходилката му я купихме на около 7.5 месеца  Peace

# 81
  • Мнения: 106
Сложих я на 7 месец....Сега да видиш как търчи из къщи.... ooooh!

# 82
  • Мнения: 2 587
Сложих я когато беше на седем месеца.Друг е въпроса че не искаше да седи в нея и скоро се отказах да опитвам.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 48
При нас бебо влезна в проходилката малко след 6-ия мес. За нас е голямо удобство, а за него забавление. Щъка си свободно из цялата стая, достига до почти всичко, и даже не му е приятно като трябва да го извадя от нея, ако той сам не е решил. Избрали сме проходилка с високо гръбче и с широки бордове от страни, които да го пазят от удари в мебелите. Четох някъде, че ако бебо се чувства добре в проходилката и стъпва на крачетата, няма проблем да стои в нея, а също и гръбчето да е подсигурено с вискока облегалка.

# 84
  • Мнения: 2 336
взехме проходилка и е на върха на щастието вървим вече не само назад но и напред

# 85
  • Мнения: 9 973
детето е голямо,слагай спокойно

# 86
  • Мнения: 492
Сложих я в проходилката на 6мес и половина. Тя седеше стабилно на 6 месеца. Но не я ползваме повече от час на ден. Предимно докато се храним, защото в столче не седим.

# 87
  • Мнения: 93
 Сложих Митко на 7 месеца в проходилката, но не й беше особен фен Simple Smile Не искаше да стой в нея дълго, а като се научи за какво е това всъщност, започна да ме преследва из вкъщи и да иска да го извадя и да го водя на ръце. Моето мнение е да слагаш няколко дни детето и то само ще ти покаже дали му харесва или не, но все пак избора е твой Simple Smile

# 88
  • Мнения: 417
Със или без проходилка непроходило здраво дете няма.Въпрос на избор newsm78
С дъщеря ми ползвах,тя проходи на 11м.,а със сина ми не съм,той проходи на1 г. и 1м.Вместо проходилка ползва едно камионче,което буташе FlutterОртопедите отричат проходилките,били забранени NaughtyАми тогава защо продават ooooh!
Получавали изкривявания на гръбначния стълб Tired
Като гледам нашето поколение все криви ходим #Crazy
Нали родителите ни са ползвали проходилки за нас Thinking

# 89
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Голямо удобство - и за детето, и за майката. Човечето вече не се чувства зависимо и може да си кръжи из къщата, а майката успява да свърши нещо, или дори да си почине, докато мъникът изучава околността. Моите деца дори ги извеждах на разходка в градинката с проходилка. Аз лично благославям този, който я е изобретил. Тя е съобразена с правилната стойка на краката, предлага възможност детето да си почине седнало, ако се умори или заиграе. На 8 мес. е нормално да го сложиш в проходилка, ако изобщо искаш, разбира се.

Това е и моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт